Ranking kont firmowych

10 tys. zł na usługi prawne dla start-upów

10 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na usługi prawne dla start-upów oferuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Z programu mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą nie dłużej niż 3 lata.

Start-up musi wykazać, że rozmawia z inwestorem

Program „Wsparcie prawne dla start-upów” to pilotażowa inicjatywa skierowana do pomysłodawców, którzy są w trakcie pozyskiwania inwestora i potrzebują pomocy prawnej. Właśnie na sprawne przeprowadzenie i dopięcie współpracy z inwestorem autor projektu może otrzymać finansowe wsparcie.

W programie mogą wziąć udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce i działające nie dłużej niż 36 miesięcy. Właściciele start-upów mogą wnioskować o pieniądze na wsparcie prawne w zakresie analizy formalno-prawnej umowy inwestycyjnej wraz z oceną warunków ochrony prawnej oraz ryzyka prawnego z punktu widzenia danego biznesu. Środki mogą być także przeznaczone na indywidualne doradztwo prawne w trakcie negocjacji warunków umowy inwestycyjnej.

Aby ubiegać się pieniądze na pomoc prawną właściciel start-upu musi udowodnić, że jest w trakcie procesu podpisywania umowy inwestycyjnej. Pomysłodawca ubiegający się o wsparcie zobowiązany jest do przedstawienia dokumentu potwierdzającego nawiązanie rozmów z podmiotem zainteresowanym inwestycją w projekt. Od uczestników programu nie jest wymagany wkład własny, a usługi prawne świadczone są przez kancelarie wyłonione przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Przeczytaj także: Kancelarie prawne dla start-upów

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.