Ranking kont firmowych

100 tys. euro do wygrania dla energetycznych pomysłów

Program Highway to praktyczne podejście do wsparcia start-upów na wczesnym etapie rozwoju, które pomaga w komercjalizacji produktów z finansowaniem do 150 tys. euro. Program Boostway natomiast umożliwia zwiększenie skali prowadzonego biznesu z dofinansowaniem do 200 tys. euro. Najlepszy projekt zostanie uhonorowany dodatkową nagrodą finansową w wysokości 100 tys. euro – mówi Jakub Miller zarządzający InnoEnergy w Europie Centralnej. 

Na zdjęciu Jakub Miller, CEO InnoEnergy Central Europe

Grzegorz Marynowicz: Do kogo skierowana jest inicjatywa?

Jakub Miller, CEO InnoEnergy Central Europe: Przedmiotem szczególnego zainteresowania są innowacje w zakresie magazynowania energii elektrycznej możliwe do zastosowania w transporcie, sieciach energetycznych, rozproszonego i mobilnego przechowywania energii lub poprawiające efektywność energetyczną i redukujące emisję gazów cieplarnianych.

Na jakim etapie musi być projekt by wziąć w nim udział?

W InnoEnergy mamy ofertę dostosowaną do różnego poziomu rozwoju projektów. Program Highway to oferta dla start-upów na wczesnym etapie rozwoju, który jednak powinien mieć gotowy prototyp lub być przynajmniej w fazie budowy prototypu. Ponadto start-up musi mieć gotowy model biznesowy z planem wejścia na rynek w ciągu około dwóch lat oraz, co kluczowe, kompetentny zespół ludzi.

Boostway natomiast to oferta dla przedsiębiorców, który już sprzedają swoje produkty, a których celem jest przeskalowanie sprzedaży i chęć wejścia na nowe rynki.

Z jakich etapów i w jakich terminach składa się program?

Nabór w ramach tej edycji będzie otwarty do 30 października 2018 r, a proces oceny składa się z 5 etapów: wstępnej aplikacji, wewnętrznej oceny, pięciominutowej sesji video oraz oceny zewnętrznych ekspertów. Po ostatnim etapie, 30 kandydatów podzieli się swoimi pomysłami z dwoma równoległymi składami sędziowskimi i wybranych zostanie 15 laureatów. Podczas uroczystości planowanej na luty 2019 r. wyłoniony zostanie zwycięzca.

Co przygotowaliście Państwo dla autorów najlepszych projektów?

Najlepsi otrzymają miejsce w jednym z programów akceleracyjnych InnoEnergy – Highway™ lub Boostway™, oraz pakiety wsparcia, szkoleń, usług oraz finansowania. Program Highway to praktyczne podejście do wsparcia start-upów na wczesnym etapie rozwoju, które pomaga w komercjalizacji produktów z finansowaniem do 150 tys. euro. Program Boostway natomiast umożliwia zwiększenie skali prowadzonego biznesu z dofinansowaniem do 200 tys. euro. Najlepszy projekt zostanie uhonorowany dodatkową nagrodą finansową w wysokości 100 tys. euro.

Ile projektów wsparliście w poprzednich edycjach? 

To pierwsza edycja naboru projektów związanych tylko i wyłącznie z magazynowaniem energii, ale do tej pory wsparliśmy już ponad 200 startupów spośród prawie 3000 otrzymanych aplikacji. Są to rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart.

InnoEnergy działa w czterdziestu krajach, gdzie współpracujemy z ponad trzystoma partnerami – największymi koncernami przemysłowymi, wiodącymi ośrodkami badawczymi i akademickimi oraz innowacyjnymi przedsiębiorcami, inwestując co roku ponad 400 mln zł.

W ciągu siedmiu lat działalności InnoEnergy zainwestowało w projekty innowacyjne o wartości 8 mld zł. Dzięki naszemu wsparciu na rynek trafiło dotychczas osiemdziesiąt produktów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Rozmawiał
Grzegorz Marynowicz

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.