8 ciekawostek o faktoringu, które cię zaskoczą!

Faktoring to gorący trend i usługa coraz powszechniej stosowana przez polskich przedsiębiorców (w 2017 r. skorzystało z niej o 30% więcej firm niż w roku 2016). Prosty i szybszy niż kredyt, dostępny dla wszystkich, w tym drobnych przedsiębiorców i firm, które dopiero wchodzą na rynek, również w trybie on-line, faktoring jest jednak często postrzegany w dość szablonowy sposób. To duży błąd, bo sprawne korzystanie z faktoringu, niesie ze sobą wiele możliwości. Oto 8 ciekawostek o faktoringu, które warto zapamiętać!

Fot. YAY Foto/ BrunoWeltmann

Dla przypomnienia: Faktoring to usługa, dzięki której przedsiębiorca wystawiający swoim klientom faktury z długimi terminami płatności, nie musi czekać na zapłatę, by móc korzystać z pieniędzy zamrożonych w takich fakturach. Jeśli potrzebuje ich wcześniej, przed terminem płatności, przekazuje fakturę do Faktora – Idea Money, który przelewa należne mu pieniądze na firmowe konto. To Faktor oczekuje następnie na płatności od kontrahentów, podczas gdy przedsiębiorca korzystający z faktoringu, może swobodnie rozwijać swój biznes, gdyż ma środki na bieżącą działalność.

Co jeszcze warto wiedzieć o faktoringu?

  1. Przerzuć koszty faktoringu na swojego klienta! Co sprytniejsi przedsiębiorcy, korzystający na stałe z faktoringu, uwzględniają jego cenę na etapie wyceny realizacji zlecenia. Tym samym, przerzucają oni koszty usługi na swoich klientów, którzy cieszą się z długich terminów płatności i są skłonni zapłacić odrobinę więcej za komfort i swobodę wynikające z odroczonej płatności.
  2. Faktoring dostępny jest w abonamencie. Tak, dokładnie tak, jak telefon czy telewizja! Faktoring w abonamencie to usługa dla tych, którzy cenią bezpieczeństwo, a jednocześnie lubią wiedzieć, ile dany produkt będzie kosztował ich firmę miesiąc po miesiącu. Jedna, przejrzysta stawka i możliwość skorzystania z faktoringu w dowolnym momencie w ramach przyznanego limitu faktoringowego, to cechy, które sprawiają, że faktoring w abonamencie wybierany jest bardzo często przez firmy ceniące stabilność.
  3. Masz dodatkowe 30 dni… Czy wiesz, że jak pokazują statystyki, ponad 80% kontrahentów, którzy spóźnili się z płatnością, reguluje swoje zobowiązania w ciągu pierwszego miesiąca po terminie płatności? W Idea Money dajemy swoim klientom dodatkowe 30 dni, jeśli ich Klient nie zapłaci w terminie. Klienci to lubią!
  4. Faktoring to sposób na zbudowanie pozytywnego wizerunku marki! Jeśli masz płynność finansową i nie zalegasz z należnościami względem swoich dostawców, uważają Cię oni za rzetelnego partnera, proponują rabaty, etc. Również Twoi zleceniodawcy, którzy wiedzą, że mogą na Tobie polegać, bo masz pieniądze na realizację kolejnych zleceń i zawsze wykonujesz je na czas, mają Cię za solidnego partnera w biznesie i polecają Cię innym. Płynność się opłaca!
  5. Dodajesz faktury do sfinansowania przez telefon! Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę i właśnie wyjechałeś na zasłużone wakacje… Leżysz na plaży, gdy nagle dzwoni telefon z firmy z informacją, że brakuje pieniędzy na realizację nowego zlecenia. Co robisz? Prosisz księgową o przesłanie jednej z niezapłaconych jeszcze faktur z długim terminem płatności i dzięki mobilnej aplikacji IdeaFaktor24 przekazujesz ją przez telefon do systemu do sfinansowania. W ciągu 24h pieniądze są na firmowym koncie, a Ty spokojnie kontynuujesz urlop.
  6. Faktoring lubi inne waluty! Czy wiesz, że wśród produktów faktoringowych oferowanych przez Idea Money jest wiele takich, które oferują obsługę walut? Jeśli więc jesteś firmą z branży produkcyjnej i oferujesz swoje towary podmiotom z zagranicy, bądź jesteś startupem, który wychodzi z ofertą poza granice Polski, czy też po prostu jesteś freelancerem współpracującym z zagranicznymi podmiotami – możesz skorzystać z finansowania faktur wystawionych w obcych walutach!
  7. Nie od razu Rzym zbudowano! Faktoring, w przeciwieństwie do wielu produktów bankowych, jest dostępny nawet dla firm dopiero rozpoczynających swoją działalność. Dajemy szansę na rozwój każdemu!
  8. Alternatywa dla kredytu, sposób na zysk. Czy wiesz, że niektórzy przedsiębiorcy korzystają z faktoringu by sfinansować przetarg lub oferują swoim dostawcom / podwykonawcom skonta w cenie wielokrotności prowizji za finansowanie, zarabiając na prowizji?! A jak Ty mógłbyś wykorzystać faktoring?

Jeśli chciałbyś skorzystać z faktoringu lub zapytać o szczegóły wejdź na ideamoney.pl lub zadzwoń do nas tel. 22 276-26-18 – z przyjemnością opowiemy Ci o naszych rozwiązaniach!

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Piotr

13 lipca 2018 Odpowiedz

Bardzo dobrze wypunktowane zalety faktoringu. Krótko i na temat. Ktoś wie czy aplikacja IdeaFaktor działa bez zarzutu?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*