Nawet 30 tys. zł dotacji na własny biznes z urzędu pracy. Gdzie i dla kogo?

Osoby bezrobotne z Wrocławia i okolic w wieku do 30 lat mają szansę na pozyskanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kwota jednorazowego wsparcia może sięgnąć 30 tys. zł, ale powiatowy urząd podkreśla, że to zależy od liczby wniosków i puli do dyspozycji.

Dotacje na własny biznes z urzędu pracy; Fot. FORUM/Daniel Dmitriew

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu po raz kolejny prowadzi nabór wniosków o jednorazowe, bezzwrotne wsparcie finansowe dla bezrobotnych myślących o własnym biznesie. Maksymalna kwota dotacji określona jest jako 600 proc. poziomu średniego wynagrodzenia. Zgodnie z ostatnimi komunikatami GUS przeciętne wynagrodzenie brutto w Polsce zbliża się do poziomu 5 tys. zł., a to oznacza, że bezrobotny może się ubiegać nawet o blisko 30 tys. zł. Wszystko jednak zależy od puli, którą dysponuje urząd oraz liczby bezrobotnych, która zgłosi się po te pieniądze. – Przyznane środki zostaną wydatkowane na wnioski kompletne rozpatrywane w kolejności, zgodnie z datą wpływu do Urzędu, do momentu ich wyczerpania — czytamy na stronie wrocławskiego urzędu.

Dla kogo dotacja?

Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej może otrzymać: osoba, która jest zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna, Absolwent Centrum Integracji Społecznej lub Absolwent Klubu Integracji Społecznej. W programie mogą wziąć udział tylko osoby w wieku do 30 lat.

Osoba, która chce otrzymać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej powinna złożyć we właściwym – ze względu na miejsce zamieszkania, pobytu lub miejsce prowadzenia działalności — Powiatowym Urzędzie Pracy, kompletny i prawidłowo sporządzony wniosek oraz przedstawić propozycję zabezpieczenia wnioskowanych środków na wypadek konieczności zwrotu dofinansowania.

W celu przedstawienia zasad programu i warunków, na jakich przyznawane są dotacje placówka zaprasza zainteresowane programem osoby na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 28 października. Dwugodzinne warsztaty pod nazwą „Zdobądź dotację na rozpoczęcie własnego biznesu” odbędą się w Sali konferencyjnej 06, w budynku B.

470 tys. nowych firm za dotacje

Program realizowany ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej to jedna z najpopularniejszych form aktywizacji osób pozostających bez pracy, a jednocześnie myślących o pracy na własny rachunek. Jest realizowany przez urzędy pracy w całej Polsce. W roku 2018 pojedyncza dotacja wynosiła maksymalnie 25 629,06. W tym roku osoby bezrobotne mogły się starać o kwotę 28 936,98 zł, a wraz ze wzrostem średniego wynagrodzenia kwota ta przekroczy 30 tys. zł.  Jak pisaliśmy niedawno – w ciągu ostatnich 10 lat bezrobotni założyli ponad 470 tys. firm za bezzwrotne dotacje z urzędu pracy. Na ten cel przeznaczono w sumie 8,84 mld zł. Od kilku lat pula przeznaczona na bezzwrotne wsparcie sukcesywnie maleje.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Sebastian

24 października 2019 Odpowiedz

A co z osobami po 30-ym roku życia. Z tymi co rozpoczęli dopiero działalność i nie są zarejestrowani w PUP. Czy my mamy inne koszty działalności????

Avatar

Sojer

25 października 2019 Odpowiedz

Trzeba było kraść 10 lat temu, taki klimat. Zawsze dyskryminują, to chore.

Avatar

rafalimis

25 października 2019 Odpowiedz

Jakie to oczywiste, że jak ktoś nie potrafi sobie nawet znaleźć pracy to z pewnością będzie w stanie założyć i poprowadzić firmę.

Avatar

Artur

25 października 2019 Odpowiedz

Hahaha,racja!!!

Avatar

martula

1 listopada 2019 Odpowiedz

Ja zastanawiam się nad placówką franczyzową banku. Ludzie zawsze będą potrzebowali pieniędzy, więc biznes w miarę przyszłościowy. Ma ktoś doświadczenia, informacje jak zabrać się za taki biznes?

Avatar

opiekunnestbank

27 listopada 2019 Odpowiedz

Szanowna Pani, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki bankowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Banku: nestbank.pl/wspolpraca Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Avatar

paulazet

18 stycznia 2020 Odpowiedz

Można wiedzieć na czym zarabia się prowadząc taką placówkę bankową?

Avatar

opiekunnestbank

28 stycznia 2020 Odpowiedz

Szanowna Pani, Zysk Partnera zależy od wolumenu kredytów, które udzieli on w danym miesiącu rozliczeniowym. Każdy produkt ma swoją podstawową tabelę prowizyjną, natomiast mamy przewidziane dodatkowe bonusy związane ze sprzedażą. Dodatkowo unikatowa na rynku oferta została stworzona z myślą o rodzinie i małych, rodzinnych firmach, co wyróżnia bank na tle konkurencji i daje możliwości większej sprzedaży. Więcej informacji: nestbank.pl/wspolpraca

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*