Ranking kont firmowych

Są jeszcze dotacje na zakładanie firm we Wrocławiu

Jesteś bezrobotny, masz pomysł na biznes, na który szukasz finansowania i mieszkasz we Wrocławiu? Są jeszcze pieniądze do rozdania w ramach dotacji na zakładanie firm.

Foto: Forum/ Andrzej Bogacz

Wrocławski urząd pracy poinformował, że wciąż ma do rozdysponowania pulę na bezzwrotne dotacje dla bezrobotnych myślących o własnym biznesie. Inicjatywa skierowana jest do osób w wieku do 30 lat. Zapraszamy osoby bezrobotne zainteresowane wsparciem w postaci dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej, do składania wniosków. Przyznane środki zostaną wydatkowane na wnioski kompletne rozpatrywane w kolejności, zgodnie z datą wpływu do Urzędu, do momentu ich wyczerpania. – napisano w komunikacie wrocławskiego PUP.

W roku 2017 maksymalna kwota wsparcia nie może przekroczyć 25,3 tys. zł. Jak informowaliśmy kilka dni temu w całym kraju do 1 września z tej formy wsparcia skorzystało 25 tys. osób, które rozpoczęły własną przygodę z biznesem. W sumie do bezrobotnych trafiło w tym roku 511 mln zł. O dotację może się ubiegać osoba zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna, która w okresie ostatnich 12 miesięcy nie odmówiła, bez uzasadnionej przyczyny, przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia, innej pracy zarobkowej. Nie mogą się ubiegać o wsparcie osoby, które korzystały wcześniej z pożyczki z Funduszu Pracy lub innych rządowych programów wspierających podejmowanie działalności gospodarczej. Więcej o tym, jak zdobyć dotację z urzędu pracy dowiesz się w poradniku. Przeczytaj.

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.