800 tys. zł dotacji dla firmy. Ruszył kolejny nabór

Ruszył kolejny nabór wniosków w ramach programu Rozwój startupów w Polsce Wschodniej. Osoby z innowacyjnym przedsięwzięciem mogą liczyć nawet na 800 tys. zł dotacji na jego rozwój. Jednak nie każdy pomysłodawca może ubiegać się o te pieniądze. Dla kogo więc program i na jakich zasadach przyznawana jest dotacja?

To już piąty w tym roku nabór wniosków w programie realizowanym w ramach działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów. Tym razem do rozdania dla pomysłodawców przygotowano pulę 5,3 mln zł.

Program „Platformy startowe” wystartował w marcu 2016 roku. Poddziałanie 1.1.2 jest jego kontynuacją

Maksymalna kwota, o którą może się ubiegać autor innowacyjnego projektu wynosi 800 tys. zł i stanowi 85 proc. kwoty kosztów kwalifikowanych. W ramach poddziałania 1.1.2 POPW o dofinansowanie mogą ubiegać się wyłącznie przedsiębiorstwa, w formie spółki kapitałowej, które pozytywnie zakończyły program inkubacji innowacyjnego pomysłu w jednym ze zlokalizowanych na obszarze Polski Wschodniej inkubatorów. W ramach inkubacji prowadzone są prace nad rozwojem pomysłu biznesowego zmierzające do przygotowania innowacyjnego produktu w postaci zweryfikowanego rynkowo MVP (Minimum Viable Product) oraz do opracowania na jego podstawie rentownego, skalowalnego i powtarzalnego modelu biznesowego zwiększającego szanse na sukces rynkowy.

Niezwykłe pomysły na biznes. Przeczytaj na MamBiznes.pl

Dla kogo 800 tys. zł dotacji?

Tylko ci pomysłodawcy, którzy etap inkubacji zwieńczyli utworzeniem produktu lub usługi oraz otrzymali pozytywną rekomendację animatora Platformy startowej mają szansę na dotację. W tej chwili takich projektów jest w sumie 210 i to one w poszczególnych naborach walczą o upragnione dofinansowanie – dowiedział się portal MamBiznes.pl. Środki są sukcesywnie rozdysponowywane w comiesięcznych naborach, na które tylko w tym roku przeznaczono już 26 mln zł. Te pieniądze trafiły m.in. do twórców Literackiej Mapy Świata będącej platformą społecznościową. Pomysłodawcy uzyskali na rozwój projektu kwotę 776 tys. zł. Z kolei autorzy geolokalizacyjnej gry mobilnej w świecie mitologii słowiańskiej o nazwie Slavic Monsters pozyskali 779 tys. zł. Kolejne start-upy z finansowym zastrzykiem poznamy maksymalnie w ciągu 60 dni od zakończenia trwającego naboru.

Projekt jest częścią programu Polska Wschodnia, którego celem jest wyrównywanie różnic między tamtym regionem a pozostałymi obszarami kraju. Jednym z działań w jego ramach jest program skierowany do start-upów zlokalizowanych na obszarze tzw. Polski Wschodniej. Inicjatywa obejmuje swoim zasięgiem województwa: świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie , lubelskie, i podkarpackie. Obecny nabór potrwa do 21 czerwca, a w tym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przewiduje jeszcze co najmniej dwa konkursy.

Przeczytaj także: Wszystko o dotacjach unijnych na własny biznes

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*