(MIKRO)FAKTORING ONLINE – nowoczesne i szybkie rozwiązanie dla mikroprzedsiębiorców

Nie wymaga zobowiązań, zbędnych formalności i dokumentów, a co najważniejsze, pozwala właścicielom jednoosobowych działalności gospodarczych szybko rozwiązać chwilowe problemy z płynnością. Mowa o faktoringu online, który staje się coraz popularniejszym narzędziem finansowania działalności tych najmniejszych – szczególnie w starciu z tymi dużymi!

Skończyłeś projekt, zrealizowałeś zlecenie, dostarczyłeś towar, wystawiłeś fakturę z długim terminem płatności i… czekasz tygodniami na zarobione już przez Ciebie pieniądze, bo te 30 czy 60 dni na fakturze to konieczny warunek współpracy z Twoim kontrahentem? Tymczasem sam potrzebujesz gotówki na uregulowanie sztywnych płatności, zainwestowanie w realizację kolejnego zlecenia lub zakup technologii, które pozwolą Twojej firmie na rozwój. A pieniądze nadal zamrożone w fakturach? W takiej sytuacji znajduje się wielu freelancerów współpracujących w modelu B2B, jak również wielu właścicieli małych firm, którzy dbając o swoje relacje z ciężko pozyskanymi klientami, wolą nie odmawiać im przywileju odroczonego terminu płatności, ryzykując tym samym utratę płynności finansowej własnej firmy.

To właśnie ten moment, w którym wszyscy oni mogą skorzystać z faktoringu dla małych firm i przedsiębiorstw, zwanego potocznie mikrofaktoringiem. Jak to działa? Faktoring to usługa pozwalająca na szybsze odzyskanie należności z nieprzeterminowanych, wystawionych klientom faktur przelewowych z odroczonym terminem płatności. Przedsiębiorca po wystawieniu faktury, przekazuje ją do firmy faktoringowej – Faktora, który po szybkiej weryfikacji kontrahenta i pozytywnej decyzji, bez zbędnej zwłoki, wypłaca należne przedsiębiorcy pieniądze na jego konto firmowe. To właśnie faktor oczekuje następnie na spłatę należności, podczas gdy przedsiębiorca korzysta już ze swoich pieniędzy w taki sposób, w jaki potrzebuje.

W przypadku faktoringu online, dzięki zaawansowanym technologiom, cały proces odbywa się w Internecie – od złożenia wniosku o finansowanie, przez decyzję, dodanie faktury i wypłatę środków na konto. Szybkość tego procesu ma dla przedsiębiorców ogromne znaczenie, gdyż często znajdują się oni w sytuacji, gdy nagle potrzebują swoich środków – na przykład na wywiązanie się z nowego zlecenia, a zamrożone w fakturach pieniądze, stanowią główny hamulec w rozwoju ich firmy. W przeciwieństwie do kredytu, cały proces zajmuje nawet niecałe 24h (od złożenia wniosku, po otrzymanie wypłaty na konto), nie wymaga od przedsiębiorcy wychodzenia z domu lub biura i odbywa się przy minimalnej ilości wymaganych dokumentów. Faktoring nie opiera się bowiem na posiadanym kapitale spółki, twardych zabezpieczeniach, itp., ale na wystawionych fakturach – czyli zarobionych już teoretycznie przed przedsiębiorcę pieniądzach i wiarygodności jego kontrahenta.

To właśnie dlatego faktoring online ze swoim ekspresowym procesowaniem i skróceniem relacji na linii instytucja finansowa – klient, jest rozwiązaniem coraz popularniejszym wśród polskich przedsiębiorców, którzy mogą korzystać z niego dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebują. Co więcej, w ramach faktoringu online, Faktor nie informuje kontrahentów swojego klienta, że ten korzysta z usługi. Faktor może dodatkowo liczyć na wypłatę 100% wartości faktury, jedną transparentną stawkę i podwójną gwarancję bezpieczeństwa – stabilizację finansową swojego biznesu  oraz pewność, że współpracuje z rzetelnymi kontrahentami.

Więcej szczegółów, korzyści i informacji o faktoringu online znajdziesz tutaj