(MIKRO)FAKTORING ONLINE – nowoczesne i szybkie rozwiązanie dla mikroprzedsiębiorców

Nie wymaga zobowiązań, zbędnych formalności i dokumentów, a co najważniejsze, pozwala właścicielom jednoosobowych działalności gospodarczych szybko rozwiązać chwilowe problemy z płynnością. Mowa o faktoringu online, który staje się coraz popularniejszym narzędziem finansowania działalności tych najmniejszych – szczególnie w starciu z tymi dużymi!

Skończyłeś projekt, zrealizowałeś zlecenie, dostarczyłeś towar, wystawiłeś fakturę z długim terminem płatności i… czekasz tygodniami na zarobione już przez Ciebie pieniądze, bo te 30 czy 60 dni na fakturze to konieczny warunek współpracy z Twoim kontrahentem? Tymczasem sam potrzebujesz gotówki na uregulowanie sztywnych płatności, zainwestowanie w realizację kolejnego zlecenia lub zakup technologii, które pozwolą Twojej firmie na rozwój. A pieniądze nadal zamrożone w fakturach? W takiej sytuacji znajduje się wielu freelancerów współpracujących w modelu B2B, jak również wielu właścicieli małych firm, którzy dbając o swoje relacje z ciężko pozyskanymi klientami, wolą nie odmawiać im przywileju odroczonego terminu płatności, ryzykując tym samym utratę płynności finansowej własnej firmy.

To właśnie ten moment, w którym wszyscy oni mogą skorzystać z faktoringu dla małych firm i przedsiębiorstw, zwanego potocznie mikrofaktoringiem. Jak to działa? Faktoring to usługa pozwalająca na szybsze odzyskanie należności z nieprzeterminowanych, wystawionych klientom faktur przelewowych z odroczonym terminem płatności. Przedsiębiorca po wystawieniu faktury, przekazuje ją do firmy faktoringowej – Faktora, który po szybkiej weryfikacji kontrahenta i pozytywnej decyzji, bez zbędnej zwłoki, wypłaca należne przedsiębiorcy pieniądze na jego konto firmowe. To właśnie faktor oczekuje następnie na spłatę należności, podczas gdy przedsiębiorca korzysta już ze swoich pieniędzy w taki sposób, w jaki potrzebuje.

W przypadku faktoringu online, dzięki zaawansowanym technologiom, cały proces odbywa się w Internecie – od złożenia wniosku o finansowanie, przez decyzję, dodanie faktury i wypłatę środków na konto. Szybkość tego procesu ma dla przedsiębiorców ogromne znaczenie, gdyż często znajdują się oni w sytuacji, gdy nagle potrzebują swoich środków – na przykład na wywiązanie się z nowego zlecenia, a zamrożone w fakturach pieniądze, stanowią główny hamulec w rozwoju ich firmy. W przeciwieństwie do kredytu, cały proces zajmuje nawet niecałe 24h (od złożenia wniosku, po otrzymanie wypłaty na konto), nie wymaga od przedsiębiorcy wychodzenia z domu lub biura i odbywa się przy minimalnej ilości wymaganych dokumentów. Faktoring nie opiera się bowiem na posiadanym kapitale spółki, twardych zabezpieczeniach, itp., ale na wystawionych fakturach – czyli zarobionych już teoretycznie przed przedsiębiorcę pieniądzach i wiarygodności jego kontrahenta.

To właśnie dlatego faktoring online ze swoim ekspresowym procesowaniem i skróceniem relacji na linii instytucja finansowa – klient, jest rozwiązaniem coraz popularniejszym wśród polskich przedsiębiorców, którzy mogą korzystać z niego dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebują. Co więcej, w ramach faktoringu online, Faktor nie informuje kontrahentów swojego klienta, że ten korzysta z usługi. Faktor może dodatkowo liczyć na wypłatę 100% wartości faktury, jedną transparentną stawkę i podwójną gwarancję bezpieczeństwa – stabilizację finansową swojego biznesu  oraz pewność, że współpracuje z rzetelnymi kontrahentami.

Więcej szczegółów, korzyści i informacji o faktoringu online znajdziesz tutaj

Komentarze

Avatar

michalliszew

13 lipca 2018 Odpowiedz

Jako tłumacz przysięgły bardzo sobie cenię faktoring szczególnie jak mam duże zamówienie od dużej instytucji. traktują niepoważnie jednoosowe firmy

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*