Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Miliardy złotych czekają na innowacyjne firmy

Innowatorzy mogą teraz pozyskać znaczne środki na rozwój swoich pomysłów. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło dwa konkursy, których budżet łącznie wynosi 1,7 mld zł.

Fot. Puls Biznesu/ Grzegorz Kawecki

Choć na rynku jest wiele środków na wsparcie biznesu, to i tak wielu innowatorów narzeka na problem z jego pozyskaniem. Jednak teraz istnieje szansa, że ta sytuacja ulegnie zmianie, bowiem Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, przygotowało dwa nowe konkursy: Szybka Ścieżka i „Ścieżka dla Mazowsza”.

600 mln dla Mazowsza

Na innowacyjnych przedsiębiorców z Mazowsza czeka aż 600 mln zł, a nabór rozpocznie się 23 sierpnia i potrwa do 23 września. Wsparcie w ramach tej inicjatywy będą mogły uzyskać tylko projekty B+R (Badanie i rozwój), których realizacja odbywa się na terenie województwa mazowieckiego. Co więcej, jak podkreślają organizatorzy, w konkursie będą mogły wziąć udział również konsorcja przedsiębiorstw oraz konsorcja przedsiębiorstw z udziałem jednostki naukowej, przy czym liderem konsorcjum może być wyłącznie przedsiębiorstwo, które wskaże miejsce realizacji projektu na terenie województwa mazowieckiego

Popularny konkurs powraca

Nieco innym konkursem jest natomiast „Szybka Ścieżka”, którego budżet wynosi 1,1 mld zł. Jest to dość popularny sposób na pozyskanie środków przez przedsiębiorstwa każde wielkości  (mikro, małe, średnie i duże), konsorcja przedsiębiorstw oraz konsorcja przedsiębiorstw z udziałem jednostek naukowych. Warto zauważyć, że tylko w 2018 roku w 5 konkursach do tego programu do NCBR wpłynęło ponad 1200 wniosków na łączną kwotę dofinansowania przekraczającą 9,5 mld zł.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.