Nowe dotacje dla firm inwestujących w średnich miastach

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju stworzyło nowy program z dotacjami dla przedsiębiorców. Warunkiem otrzymania publicznego wsparcia jest zainwestowanie w miasta średniej wielkości. Ma być to lekarstwo na rozwiązanie problemów mniejszych miast.

Fot. Robert Neumann/FORUM

W Polsce mamy 255 miast średniej wielkości, z których mniej więcej połowa jest zagrożona utratą funkcji społeczno-gospodarczych. To właśnie dla nich Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przygotowało pakiet dotacji, na którym skorzystają przede wszystkim przedsiębiorcy.

Od początku istnienia tego Pakietu dla średnich miast, z dotacji skorzystało już dziesiątki firm. W ramach krajowych programów operacyjnych ogłoszone zostało 30 naborów na łączną kwotę ponad 3 mld zł.

W programie Polska Wschodnia potrzeby miast średnich uwzględnione zostały w konkursach, w których małe i średnie firmy mogą pozyskać dotacje na wprowadzenie innowacji produktowej. Wsparcie mogą uzyskać firmy z całej Polski, o ile zrealizują inwestycję na terenie Polski Wschodniej. Przedsiębiorca może uzyskać do 7 mln zł, na każdy z etapów wdrożenia innowacji.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*