Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

PGE Ventures wkrótce podpisze kolejne trzy umowy ze start-up’ami

Fundusz PGE Ventures, który podpisał już umowy inwestycyjne z dwoma start-upami, finalizuje kolejne trzy – poinformowała PGE w komunikacie prasowym. W następnym etapie spółka zamierza rozbudować portfel inwestycji o co najmniej osiem inwestycji kapitałowych.

Foto: PGE Ventures

W ramach przeprowadzonego programu scoutingowego do PGE Ventures zgłosiło się prawie 150 start-upów. Z dwoma z nich fundusz podpisał umowy inwestycyjne. Pierwszymi spółkami portfelowymi są PiMerge – spółka, która opracowuje technologię pomagająca ograniczyć problem smogu oraz Scanway – spółka zajmująca się innowacyjnymi sposobami monitorowania infrastruktury przemysłowej z powietrza i z ziemi.

W 2018 roku PGE Ventures zamierza uruchomić i przeprowadzić drugą edycję programu scoutingowego, który swoim zasięgiem obejmie także kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

PGE Ventures zapowiedziało także uruchomienie zewnętrznych funduszy Venture Capital w ramach programów Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

„Zaletą tych programów jest m.in. możliwość zastosowania dźwigni finansowej, a tym samym zwiększenia puli środków przeznaczonych na inwestycje w innowacyjne projekty” – napisano w komunikacie.

PGE Ventures chce również inwestować środki własne w ramach programów: PFR Starter FIZ, BRIdge Alfa, BRIdge VC.

„Do tych programów PGE Ventures złożyło wnioski o utworzenie funduszy zewnętrznych, w których PGE Ventures będzie pełnił rolę inwestora i tym samym będzie miał zasadniczy wpływ na strategię inwestycyjną funduszy” – podała PGE.

Na obszar badań, rozwoju i innowacji do 2020 roku grupa PGE przeznaczy łącznie ok. 400 mln zł, z czego połowa to środki własne, a połowa to środki pozyskane w ramach finansowania zewnętrznego. 50 mln rocznie, które grupa zamierza zainwestować ze środków własnych, zostanie przeznaczone na rozwój nowych technologii, produktów i linii biznesowych.(PAP Biznes)

pel/ pr/ ana/

Przeczytaj także na Mambiznes.pl

Źródło: PAP

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.