Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dodatkowe świadczenie postojowe. Kto skorzysta?

Dodatkowe świadczenie postojowe – to kolejna forma wsparcia przedsiębiorców, która została zapisana w tzw. tarczy 6.0. Można otrzymać nawet 6 240 zł.

Dodatkowe świadczenie postojowe, – jak uzyskać, wnioski; Fot. Shutterstock/ Daniel Krason

Od 16 grudnia 2020, przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dodatkowe świadczenie postojowe w ramach tarczy branżowej. Pomoc jest udzielana na zbliżonych zasadach do tych z wiosny, jednak nie w pełni, bowiem nie wszyscy z niej będą mogli skorzystać. Warto jednak pamiętać, że aby otrzymać, należy spełnić kilka warunków:

  • przychód z tej działalności (w rozumieniu przepisów podatkowych) w miesiącu przed tym, w którym składasz wniosek, jest niższy co najmniej o 75 proc. w stosunku do tego, który uzyskałeś w tym samym miesiącu w 2019 r.
  • należało już wcześniej skorzystać ze świadczenia postojowego
  • posiadać właściwy kod PKD

Jeśli przedsiębiorca spełnia powyższe trzy warunki, wówczas może ubiegać się o dodatkowe świadczenie postojowe. Co się za tym kryje? Otóż przedsiębiorca otrzyma środki finansowe w takiej samej wysokości co wcześniej wypłacone świadczenie postojowe (2 080 zł albo 1 300 zł). Jednak z tego rozwiązania można skorzystać nie więcej niż trzy razy, zatem łącznie można pozyskać do 6 240 zł. Jednak w rzeczywistości przedsiębiorca otrzyma nieco mniej, gdyż pomoc ta podlega opodatkowaniu.

Jak ubiegać się o dodatkowe świadczenie postojowe?

Na samym początku należy sprawdzić czy kod PKD ujęty na liście jest właściwy z naszą działalnością. Cała lista dostępna jest poniżej.

PKD przedsiębiorców, którzy mogą skorzystać z dodatkowego świadczenia postojowego

PKD Opis
49.39.Z pozostały transport lądowy pasażerski, gdzie indziej niesklasyfikowany
77.39.Z wynajem i dzierżawa pozostałych maszyn, urządzeń oraz dóbr materialnych, gdzie indziej niesklasyfikowana
79.11.A działalność agentów turystycznych
90.01.Z działalność związana z wystawianiem przedstawień artystycznych
90.02.Z działalność wspomagająca wystawianie przedstawień artystycznych
93.29.A działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni
93.29.B pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna, gdzie indziej niesklasyfikowan
93.29.Z pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna
55.10.Z hotele i podobne obiekty zakwaterowania
79.12.Z działalność organizatorów turystyki
93.11.Z działalność obiektów sportowych

Następnie należy złożyć wniosek drogą elektroniczną. Można to wykonać na dwa sposoby:

  1. przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS
  2. przez PUE ZUS, za pośrednictwem strony gov.pl

We wniosku (RSP-DD) należy zaznaczyć, że występujesz o kontynuację wypłaty świadczenia. Ponadto przedsiębiorca musi złożyć oświadczenie, że sytuacja materialna wykazana we wniosku o dodatkowe świadczenie postojowe nie uległa poprawie. Warto jednak pamiętać, że nie można złożyć wniosku o kontynuację wypłaty świadczenia dodatkowego w tym samym miesiącu, w którym składany jest wniosek pierwszy raz.

Komentarze

Avatar

Taksowkarz

21 grudnia 2020 Odpowiedz

A co z taxi bez żadnej pomocy od państwa rząd obiecał i nic nie dali

Avatar

Taxiiu

22 grudnia 2020 Odpowiedz

Dali na kod 49.39 A co z kodem 49.32 taxi ?! Chyba taksówkarz to tak samo jak kierowca transportu …

Avatar

Kamil Hryniewicz

21 grudnia 2020 Odpowiedz

Proszę o informację co z przedsiębiorcą który prowadzi firme od 01.03.2020r nie dostaną
Wsparcia.

Avatar

kaaua

21 grudnia 2020 Odpowiedz

Kpina, w sumie malo kto skorzystać….pomoc bez pomocy, dajemy, ale nie dajemy!!!

Avatar

Grzegorz

21 grudnia 2020 Odpowiedz

Czy agenci turystyczni na pewno mogą korzystać z tej tarczy ?

Avatar

Hypa

10 stycznia 2021 Odpowiedz

Dzierzawa maszyn i urządzeń jest uwzględniona.
Czemu nie jest rzeczy?
Pkt 7729

Avatar

Claudia204

9 marca 2021 Odpowiedz

Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemką i oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe

Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem.Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny

Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – możesz zaciągnąć pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? – Wyślij e-mail do | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast się z Tobą skontaktujemy

Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!

Avatar

Olo92

22 kwietnia 2021 Odpowiedz

Oferuję pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości mój numer telefonu to 668 810 547. Okres kredytowania nawet na 5 lat. Cały kraj.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*