Ruszyły dotacje na zakup licencji na innowacyjne technologie

Uruchomiony został właśnie program „Sieć Otwartych Innowacji”, czyli program grantowy dla przedsiębiorców, którzy planują zakupić innowację technologiczną. Osoba prowadząca działalność gospodarczą będzie mogła otrzymać nawet 200 tys euro.

Wybrani przedsiębiorcy z sektora MŚP będą mogli otrzymać grant w wysokości do 200 tys. euro zakup licencji lub prawa własności do innowacyjnej technologii. Polski Fundusz Rozwoju organizuje konkurs dla przedsiębiorców. Wnioski można składać do 31 października.

Wymagania

Do konkursu mogą przystąpić tylko mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo, które prowadzi swoją działalność na terenie Polski. Ważne jest również, aby planowana technologia wpisywała się co najmniej w jedną z Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Ponadto wartość dofinansowania musi mieścić się w przedziale 30-70 proc. kosztów kwalifikowanych projektu (min. 100 tys. zł).

PFR zastrzega również możliwość odebrania przyznanego grantu w przypadku nie wdrożenia technologii, czyli nie uruchomienia działalności produkcyjnej lub usługowej opartej na tej technologii. Co ważne, koszt wdrożenia technologii nie jest objęty grantem.

Wymagane dokumenty znajdziesz tutaj

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*