Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Są pieniądze na zakładanie firm. Nawet 97 tys. zł do zdobycia na start

Nawet 97 tys. zł atrakcyjnie oprocentowanej pożyczki mogą pozyskać osoby z pomysłem na biznes. Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił kolejne podpisanie umów z kolejnymi pośrednikami przyznającymi te środki. W sumie do rozdania jest 110 mln zł.

Fot. NBP

Dotacje się skończyły, a oszczędności nie wystarczą, żeby rozkręcić wymarzony biznes? Jedną z możliwości pozyskania kapitału na założenie firmy jest program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. Realizowany przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej program skierowany jest do studentów, absolwentów i osób pozostających bez zatrudnienia.

W ramach programu osoba z pomysłem na biznes może pozyskać nisko oprocentowaną pożyczkę, którą należy zwrócić w ciągu maksymalnie 7 lat. Od 1 marca 2019 r. maksymalna kwota pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej wynosi 97 274,80 zł, zaś na utworzenie miejsca pracy 29 182,44 zł. Jest to skutkiem zmiany wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w IV kwartale 2018 r. (zgodnie z Komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego dot. przeciętnego wynagrodzenia w IV kwartale 2018 r.).

Przeczytaj! Polacy sprzedają najdłuższe frytki na świecie. „Inwestycja nie przekracza 7 tys. zł”

Aby zdobyć wsparcie na starcie, pomysłodawca musi odwiedzić pośrednika finansowego działającego w danym województwie. To tam należy złożyć wypełniony wniosek, w którym przedstawiony zostanie biznesowa idea. I właśnie listę kolejnych pośredników ogłosił niedawno Bank Gospodarstwa Krajowego. Bank podpisał nową umowę z Fundacją Agencją Rozwoju Regionalnego w Starachowicach na obsługę Programu w ramach Makroregionu Północno-Wschodniego obejmującego woj. lubelskie, mazowieckie, podlaskie oraz warmińsko-mazurskie. Wcześniej instytucja podpisała umowy w ramach Regionu III obejmującego woj. lubelskie oraz świętokrzyskie — Lubelską Fundacją Rozwoju, a w ramach Makroregionu Południowego obejmującego woj. łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie oraz świętokrzyskie — Fundacją Agencją Rozwoju Regionalnego w Starachowicach.

Pośrednicy wyłonieni przez BGK mają do dyspozycji 110 mln zł i tylko od pomysłowości i jakości wniosków zależy czy kwota ta zostanie w pełni wykorzystana. W roku 2018 z tej formy finansowego wsparcia startu przygody z biznesem skorzystało 700 młodych pomysłodawców. Rządowy program wystartował pod koniec 2013 roku jako wspólny projekt Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Krzysztof Kornatowicz 17 lip 2019 (08:53)

Każde rozdawnictwo to złodziejstwo - trzeba komuś odebrać w formie podatków aby komuś w pokraczny sposób dać. Czy państwo wiecie, że Plam Marshalla wciąż funkcjonuje w Niemczech ? Tak, tak, funkcjonuje, albowiem tam pienie dzy nie rozdawano, a pożyczano. W ten sposób budżet marshallowski nigdy się nie kończy, zasilając kolejnych chętnych. U nas "bezzwrotnych" pożyczek na "biznes" rozdano setki tysięcy. Skończy się szemrana Unia i skończą sie pieniądze. A gdyby tak , jak w Niemczech, to i dziesiątki lat po szemranej Unii można by z niej korzystać. W You Tube pod moimi personaliami ( Krzysztof Krnatowicz) znajdziecie mój "wykład" w którym ujawniam i przedstawiam dowody na usankcjonowane prawem wyzysk i niewolnictwo w Polsce ( odcinek IV ten z ręką na łańcuchu ) wysłuchaj i podaj dalej