Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Świętokrzyski Inkubator Technologii

 

Działalność: Świętokrzyski Inkubator Technologii od samego początku działalności skupia się on na dostarczaniu pomysłodawcom innowacyjnych projektów, jak również przedsiębiorstwom, kapitału oraz know-how z zakresu finansów i zarządzania, które są niezbędne do ich dalszego rozwoju. Dzięki dokonanym inwestycjom i świadczonym usługom, stworzone zostały silne relacje z funduszami inwestycyjnymi oraz przedstawicielami świata nauki i biznesu, które są wykorzystywane przy realizowanych projektach. Podstawowym celem Inkubatora jest pozyskiwanie i wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych, rozpoczynając od przeprowadzenia procesu preinkubacji (ocena potencjału projektu, analiza wykonalności projektu, przygotowanie biznesplanu), wejścia kapitałowego, jak również udzieleniu wsparcia w zakresie zarządzania projektem.

Geneza: inkubator rozpoczął działalność w 2008 r., początkowo jako fundusz Venture Capital pod nazwą Gekko Capital Managemet S.A. Zgromadzone przez Spółkę doświadczenie, wynikające z poszukiwania okazji inwestycyjnych doprowadziło do wniosku, iż duży i niewykorzystany potencjał biznesowy leży w dokonywaniu inwestycji w innowacyjne projekty, których autorom zapewni się pomoc oraz środki dla komercjalizacji ich pomysłów. Zaowocowało to przekształceniem Gekko Capital Management S.A. w Świętokrzyski Inkubator Technologii S.A.

Na jakim etapie musi być projekt: Pomysłodawcy, którzy myślą o stworzeniu swojego własnego innowacyjnego przedsiębiorstwa mogą sprawdzić realność założeń swojego przedsięwzięcia i wspólnie z funduszem zbadać rynek, ustalając czy jest na nim miejsce dla jego pomysłu.

Aby osiągnąć ten cel pomysłodawca zgłasza swój projekt poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który następnie zostaje poddany ocenie, na podstawie szczegółowych kryteriów:

– zdefiniowanie pomysłu,

– określenie branży kluczowej projektu,

– identyfikacja innowacyjności pomysłu,

– ocena rynkowa możliwości komercjalizacji pomysłu,

– ocena stopnia zaangażowania pomysłodawcy.

Po spełnieniu powyższych kryteriów na ewentualnym spotkaniu z Koordynatorem Projektu omawiany zostaje zakres współpracy oraz przygotowanie modelu biznesowego (aspekty technologiczne, koncepcyjne i biznesowe).

Obszary zainteresowania: Świętokrzyski Inkubator Technologii S.A. skupia się głównie na branżach: medycyna, chemia, biotechnologia, odnawialne źródła energii, ochrona środowiska, fizyka, inżynieria materiałowa.

Kwota inwestycji: Fundusz wspiera projekty kwotą do 800.000 PLN

Przykłady inwestycji:

1. Arrinera Aerodynamics Sp. z o.o. – Przedsiębiorstwo będące producentem spoilera, który spełnia funkcję hamulca aerodynamicznego.

2. CreoEnergy Sp. z o.o. – przedmiotem działalności jest innowacyjne rozwiązanie umożliwiające monitorowanie zużycia energii elektrycznej wraz z możliwością załączania urządzeń w skali mikro- makro.

3. CY Gyro Sp. z o.o. – Producent żyroskopów bezwładnościowych do jachtów motorowych.

4. Graphene Solutions Sp. z o.o. – Innowacyjne przedsięwzięcie, którego celem jest badanie niszowych aplikacji technologicznych wykorzystujących technologie tworzenia dyspersji płatków tlenku grafenu i zredukowanego tlenku grafenu.

5. HEADBAND Sp.z o.o. – przedmiotem działalności jest zaprojektowanie i wprowadzenie na rynek osobistego urządzenia EEG (Elektroencefalografia), umożliwiającego pozyskiwanie danych dotyczących pracy ludzkiego mózgu do celów wsparcia analizy medycznej osób chorych na epilepsję.

6. Inno Plast Technologies Sp. z o.o – Spółka prowadzi badania nad recepturami innowacyjnych materiałów z  tworzyw sztucznych, w tym materiałów eksploatacyjnych dla technologii druku 3D oraz ich produkcją i sprzedażą. Zajmuje się również modyfikacją tworzyw sztucznych na indywidualne zamówienia klientów.

7. Pasteurization Technologies Sp. z o.o. – Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem i produkcją sprzętu do przetwarzania żywności w celu przedłużenia jej przydatności do spożycia przy zachowaniu jak największej ilości wartości odżywczych.

8. Plast Compactor Sp. z o.o. – Działalność spółki ma na celu recykling odpadów tworzyw sztucznych, a następnie sprzedaż półproduktów. Będą one uzyskiwane w procesie innowacyjnej aglomeracji liniowej, w ramach której zastosowana zostanie autorska procedura homogenizacji niskotemperaturowej.

9. Ponyo Aerospace Sp. z o.o. – Przedsiębiorstwo zajmuje się wdrożeniem usług z wykorzystaniem Inteligentnych Maszyn Latających –  dronów wyposażonych w autorskie rozwiązania w zakresie autonomicznego podejmowania decyzji.

10. Scabrosus Sp. z o.o. – Produkcja błonników spożywczych i paszowych w oparciu o technologię pozwalającą na przetworzenie pozostałości produkcyjnych na pełnowartościowy błonnik.

11. Sea Engineering Sp.z o.o. – Spółka zajmuje się opracowywaniem i produkcją skutera podwodnego z innowacyjnym napędem.

12. Seaquar Sp. z o.o. – Spółka zajmuje się produkcją profesjonalnych systemów zdalnego monitoringu jachtów.

13. Siccum Technology Sp. z o.o. – Głównym produktem firmy jest kompaktowe urządzenie do utrwalania żywności za pomocą suszenia w niskich temperaturach.

14. Super Liquid Sp. z o.o. – Produkcja i sprzedaż cieczy dylatacyjnych. Rozwiązanie polegające na wykorzystaniu  cieczy posiadających właściwości pochłaniania i dystrybucji energii w przemyśle motoryzacyjnym, sportowym, czy budowlanym poprzez połączenie znakomitych właściwości barierotwórczych cieczy.

15. Swim Lead Sp. z o.o. – Produkcja nowatorskiego sprzętu sportowego wspierającego trening pływania – trenażera pływackiego przeznaczonego dla zawodowców oraz amatorów.

Wady polskich pomysłodawców:

  • pomysłodawcy bądź zespoły pomysłodawców często nie posiadają kompetencji we wszystkich obszarach koniecznych do osiągnięcia sukcesu np. brak kompetencji sprzedażowych, marketingowych czy biznes developmentu.
  • brak gotowości do zainwestowania własnego czasu w rozwój przedsięwzięcia na wczesnym etapie życia spółki, kiedy nie przynosi ona jeszcze przychodów, co może stanowić ekwiwalent dla zaangażowania inwestycji finansowej funduszu.
  • Skłonności do ciągłego ulepszania produktu, co znacząc opóźnia jego wejście na rynek.

Zalety polskich pomysłodawców:

  • łatwość adaptacji do zmieniającego się rynku i umiejętność wsłuchiwania się w jego trendy.
  • chęć wyjścia na rynki zagraniczne z gotowym produktem i umiejętność odnalezienia się na nich.

Kontakt dla pomysłodawców.

[email protected]

tel/fax: 41 341 72 97

Strona WWW: switsa.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.