Industry Lab

Działalność i geneza: akcelerator powstał w 2017 roku w ramach pilotażowego konkursu Scale UP we współpracy firm DGA S.A. z H. Cegielski- Poznań S.A. Do projektu akcelerator zaprasza startupy z terenu całego kraju, które mają do zaproponowania HCP innowacyjne rozwiązania, dostosowane do potrzeb, problemów lub łańcucha dostaw HCP.

 

 


Na jakim etapie musi być projekt: pomysłodawca może zgłaszać swój już na etapie pomysłu jednak musi posiadać wyłączne prawa do pomysłu oraz posiadać osobowość prawną lub być gotowy do jej założenia.

Jakie branże: do głównych branż jakie w pierwszej kolejności interesują Akcelerator należą : Transport , Energetyka , Biogospodarka, Innowacyjne Technologie Przemysłowe . W dalszej kolejności są to obszary wchodzące w skład Krajowych Inteligentnych Specjalizacji .

Kwota inwestycji: fundusz inwestuje do 200.000 zł na stworzenie tzw : MVP , w dalszej kolejności dodatkowe środki mogą być zaangażowane bezpośrednio po sprawdzeniu oraz uzasadnieniu rynkowych potrzeb.

Przykłady inwestycji: akcelerator nie posiada w swoim port folio spółek ze względu na krótki czas powstania . Pierwsze spółki jakimi Akcelerator będzie się mógł pochwalić będą publikowane na przełomie września i października 2017 roku.

Zalety polskich pomysłodawców: kreatywność oraz liczba pomysłów jakie w Polsce powstają, doskonałe zaplecze techniczne oraz informatyczne.

Wady polskich pomysłodawców: brak uzasadnienia biznesowego oraz coś co wszystkim spędza sen z powiek czyli sprzedaż.

Kontakt dla pomysłodawców:
biuro@industrylab.pl
tel: +48 61 643 51 75

Strona www: industrylab.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*