Zabrakło dotacji dla start-upów. PARP wstrzymała nabór

Nabór „Wsparcie prawne dla start-upów” cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zmuszona została wstrzymać dalsze przyjmowanie wniosków. Łączna kwota o którą wnioskują start-upy wyniosła już blisko 670 tys. zł.

Fot. YAY Foto

Program, który miał pomóc w kwestiach prawnych start-upom przerósł oczekiwania PARP. Zgłosiło się tak dużo przedsiębiorców, że konieczne było szybsze zakończenie naborów. – Wstrzymaliśmy nabór ze względu na wyczerpanie środków, które były przeznaczone na ten cel. Nabór był ciągły, więc firmy mogły cały czas składać wnioski do tego czasu – mówi Miłosz Marczuk, rzecznik prasowy PARP.  Początkowo planowano, że wnioski będzie można składać do 15 października 2018 roku, jednak zdecydowano się na zmianę tego terminu na 18 września. Zatem prawie cztery tygodnie wcześniej zakończono obecną edycję.

Dotychczas złożono 39 wniosków na łączną kwotę 669 795,00 zł. Stanowi to 133,95 proc. dostępnej alokacji. Jednak jak ustalił portal MamBiznes.pl, PARP nie wyklucza uruchomienia trzeciej edycji naboru „Wsparcie prawne dla start-upu”.

Wsparcie prawne dla start-upów

Nabór od 4 lipca tego roku i był to już druga edycja. Maksymalna wartość dofinansowania przeznaczona dla jednego przedsiębiorstwa wynosiła 20 tys. zł i jest w 100% finansowana z budżetu państwa. Wkład własny nie był wymagany, jeśli wartość wybranych usług nie przekracza 20 tys. zł. Pozyskane środki przedsiębiorcy mogli przeznaczyć na uzyskanie wsparcia prawnego. Poznaj inne nabory organizowane przez PARP.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*