Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Zaczynasz własny biznes? Ostatni dzwonek na pozyskanie 1 mln zł

Wiele osób ma ciekawe pomysły na biznes, jednak brakuje im środków na ich realizację. Jednak jest jeszcze miesiąc na pozyskanie nawet 1 mln zł na własny biznes. Sprawdź, co trzeba zrobić, by uzyskać takie środki.

Fot. Shutterstock/ Maksym Kapliuk

W ramach PARP dostępny jest program dofinansowania pod nazwą „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”, w ramach którego można pozyskać niemal 1 mln zł. Jednak już sama nazwa kryje pierwsze kryterium, bowiem konkurs dedykowany jest dla mikro i małych przedsiębiorców z Polski Wschodniej, czyli woj. Warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Ważnym elementem, który należy spełnić jest również pomyślne zrealizowanie projektu w ramach konkursu dla Platform startowych.

Środki otrzymane od PARP mogą być przeznaczone na:

  • na zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego
  • wynagrodzenie pracy personelu projektu
  • zakup środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych
  • organizację i przeprowadzenie działań, w tym promocyjno-informacyjnych, służących ekspansji rynkowej, w tym międzynarodowej

Wsparcie wyniesie do 85 proc.wartości projektu, co oznacza, że wkład własny to co najmniej 15 proc. wydatków kwalifikowalnych projektu.

Jak pozyskać środki w ramach konkursu „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”?

Trzeba mieć na uwadze, że zbliża się już powoli termin do kiedy można aplikować o przyznanie środków. Ostatni dzień przyjmowania wniosków został wyznaczony na 30 września. Jest to już VII runda konkursu. Aby zaaplikować, należy wypełnić szereg dokumentacji (dostępne tutaj) oraz należy je przesłać do PARP.

Jednak samo wysłanie nie jest równoznaczne z potwierdzeniem otrzymania środków. To dopiero nastąpi po rozstrzygnięciu konkursu. Łączna pula środków, o które można się ubiegać wynosi 300 mln zł.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
kuretk 13 paź 2021 (07:33)

Pozyskanie takich funduszy na rozwój biznesu jest coraz trudniejsze. Unia Europejska daje fundusze wyłacznie na niektóre branże. Poza tym trzeba być innowacyjnym w tym co się robi.
Jesli szukalibyście prywatnego finansowania, polecam zgłosić się do nich https://plmfund.pl/ - obecnie udzielają pożyczek dla firm.

Dodam, ze najwazniejsze tutaj w przypadku udizelania kredytu jest to jakie mamy zabezpieczenie. Firma znacznie mniej patrzy się na bik jak to jest w przypadkku bankow.

Można uzyskac kwotę pozyczki do 10 000 000 zł.