Zaczynasz własny biznes? Ostatni dzwonek na pozyskanie 1 mln zł

Wiele osób ma ciekawe pomysły na biznes, jednak brakuje im środków na ich realizację. Jednak jest jeszcze miesiąc na pozyskanie nawet 1 mln zł na własny biznes. Sprawdź, co trzeba zrobić, by uzyskać takie środki.

Fot. Shutterstock/ Maksym Kapliuk

W ramach PARP dostępny jest program dofinansowania pod nazwą „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”, w ramach którego można pozyskać niemal 1 mln zł. Jednak już sama nazwa kryje pierwsze kryterium, bowiem konkurs dedykowany jest dla mikro i małych przedsiębiorców z Polski Wschodniej, czyli woj. Warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Ważnym elementem, który należy spełnić jest również pomyślne zrealizowanie projektu w ramach konkursu dla Platform startowych.

Środki otrzymane od PARP mogą być przeznaczone na:

  • na zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego
  • wynagrodzenie pracy personelu projektu
  • zakup środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych
  • organizację i przeprowadzenie działań, w tym promocyjno-informacyjnych, służących ekspansji rynkowej, w tym międzynarodowej

Wsparcie wyniesie do 85 proc.wartości projektu, co oznacza, że wkład własny to co najmniej 15 proc. wydatków kwalifikowalnych projektu.

Jak pozyskać środki w ramach konkursu „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”?

Trzeba mieć na uwadze, że zbliża się już powoli termin do kiedy można aplikować o przyznanie środków. Ostatni dzień przyjmowania wniosków został wyznaczony na 30 września. Jest to już VII runda konkursu. Aby zaaplikować, należy wypełnić szereg dokumentacji (dostępne tutaj) oraz należy je przesłać do PARP.

Jednak samo wysłanie nie jest równoznaczne z potwierdzeniem otrzymania środków. To dopiero nastąpi po rozstrzygnięciu konkursu. Łączna pula środków, o które można się ubiegać wynosi 300 mln zł.

Komentarze

Avatar

Claudia204

26 września 2020 Odpowiedz

Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*