kreatorem

Użytkownik
  • Zawartość

9
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O kreatorem

• Ranga
    Początkujący

Contact Methods

• Website URL
    Array
  1. Stronę internetową można zlecić albo... wykonać samodzielnie. Mamy dziś takie możliwości, że nawet nie-grafik może przygotować estetyczną, czytelną stronę www bardzo łatwo. Tymi "możliwościami" są kreatory stron www. Za ich pomocą można "wyklikać" zupełnie unikalną stronę www. Bazujemy w nich na gotowych szablonach (więc nie musisz tworzyć nic od zera jeśli nie chcesz), ale możemy szablon przerobić tak, że powstanie unikalna strona www (czyli ktoś inny nie będzie miał takiej samej strony jak Ty). Na moim blogu opisałem kreatory stron www jak i opublikowałem porady jak za ich pomocą stworzyć stronę www samodzielnie. Zapraszam
  2. A najlepsze jest to, że nie trzeba czekać aż do zakładania firmy, żeby zacząć poznawać ludzi i zbierać wizytówki. Warto zacząć robić takie rzeczy przed zarejestrowaniem działalności.
  3. Da się, ale nie znam szczegółów. Raz na rok? Coś takiego mi się kołacze po głowie. Czy jest na sali księgowy/księgowa? ;) Dlatego porada o jeżdżeniu na szkolenia biznesowe jest jak najbradziej przydatna. Najlepsze są przerwy na takich szkoleniach - to nie czas na jedzienie kanapek, tylko własnie na poznawanie ludzi ;)
  4. jaroslawgnoinski, bardzo fajny pomysł, zastanawiam się tylko skąd wziąć takiego mentora?
  5. Bartoszstoch, faktycznie, miałem też jakiegoś takiego ebooka o zakładaniu firmy, ale to było dość dawno. Kiedyś zbierałem takie rzeczy, potem umieściłęm je na specjalnie stworzonej stronie www, ale ona już dawno nie istnieje. Odnośnie PKD, to właśnie miałem taką sytuację, że musiałem aktualizować swoje PKD, własnie o rzeczy, które były do przewidzenia. Faktycznie, można to było wpisać od razu przy rejestracji firmy.
  6. tadzareba, generalnie zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Ale o urzędnikach, choć generalnie nie zgadzam się z ich sposobem myślenia, nie mogę powiedzieć złego słowa. Gdy ja zakładałem firmę, byli bardzo pomocni i tłumaczyli mi wszystko, co tylko potrzebowałem wiedzieć. To taki głupi mit, że urzędnik chce petenta zjeść i uważa się za pana i władcę. Może zasem rzeczywiście tak jest, ale na pewno nie tak często jak się mówi. Rozmawiałem z wieloma przedsiębiorcami i ogólnie dość dobrze się wypowiadali o urzędnikach. Dlatego polecam pozytywnie podchodzić do tych ludzi - oni też lubią być ciepło traktowani, jak wszyscy. Łatwiej wtedy cokolwiek się dowiedzieć czy załatwić. Sprawdźcie sami!
  7. Pomysł jest, ale zainteresowania ze strony internautów zbyt wiele nie ma :( Nikt nie chce nic dodać do tematu?
  8. Form spieniężenia bloga jest wiele. Można zarabiac jak np. Kominek promując produkty i ustalając za każdym razem stawkę, a można wstawić reklamy Adwords i zarabiac za kliknięcie. Każdy powinien dobrać coś dla siebie. Na poczatek właściwie tylko wchodzą w grę, ale wraz z rozwojem bloga możemy być coraz bardziej atrakcyjną osobą do współpracy reklamowej z firmami.
  9. Witam wszystkich! Chciałbym porozmawiać o zakładaniu firmy, a mianowicie o tym, jakich błędów powinien wystrzegać się początkujący przedsiębiorca. Każdym kto ma już pierwsze (lub kolejne) kroki za sobą, jest pewnie w stanie powiedzieć kilka porad dla tych, którzy zakladanie firmy mają dopiero przed sobą. Podzielcie się swoim doświadczeniem. Ja zacząłem od napisania wpisu http://kreatorem.pl/zakladanie-firmy-jakich-bledow-unikac - zapraszam do komentowania. Napisałem go na podstawie moich doświadczeń i obserwacji. Ja, gdy znajomi mnie pytają co powinni zrobić żeby firma im się udała, odpowiadam: przygotuj się. Przygotowanie da Ci +20 do przewagi konkurencyjnej, bo wielu poczatkujących przedsaiębiorców ogranicza się albo do przeczytania kilku artukułów na blogach albo do poczytania kilku for, zapytania o coś, poczytania ogólnych odpowiedzi. Druga część poczatkujących biznesmenów w ogóle się nie przygotowuje do założenia firmy - takie rzeczy jak np. marketing, obsługa klienta sa im obce. Będą się uczyć na błędach, jesli im starczy pieniędzy. A co Wy o tym myślicie?