marta84

Użytkownik
 • Zawartość

  85
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O marta84

 • Ranga
  Zaawansowany
 1. marta84

  konto firmowe

  Musisz przejrzeć dostępne na rynku oferty i zastanowić się, czego potrzebujesz od konta bankowego. Ja na przykład wybierając konto dla swojej firmy, zwracałam uwagę na wysokość opłat, dostępność placówek banku w moim mieście i na możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych Express Elixir (http://www.expresselixir.pl/)
 2. Też nie narzekam na liczbę zamówień ;) I właśnie w związku z tym chciałabym jakoś uporządkować ich opłacanie. Teraz kupujący albo płacą przelewem, albo przy odbiorze. W sklepie nie ma płatności on-line i chciałabym to zmienić. Myślałam o wdrożeniu systemu szybkich płatności internetowych, jak np. Paybynet - http://www.paybynet.pl/ Czy według Was to dobry pomysł dla niewielkiego sklepu?
 3. Najlepiej byłoby porównać oferty kilku banków i na tej podstawie wybrać najbardziej korzystną. Na pewno spore znaczenie mają wysokość opłat za prowadzenie rachunku, dostępność placówek i bankomatów oraz usługi dodatkowe, które oferowane są w bankowości elektronicznej, np. przelewy natychmiastowe Express Elixir. To system opracowany przez KIR - https://www.kir.pl/.
 4. Zgadza się – trzeba przejrzeć i porównać oferty banków, wtedy na pewno uda Ci się znaleźć takie konto, które w pełni będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom. Oprócz wysokości opłat za prowadzenie rachunku i dostępności bankomatów, warto zwracać uwagę na usługi dodatkowe, np. możliwość wykonywania płatności natychmiastowych z wykorzystaniem systemu Express Elixir. Tutaj więcej informacji na ten temat – https://www.banki.kir.pl/express-elixir/
 5. Przede wszystkim dokładnie zapoznawać się z dokumentami pożyczkowymi
 6. Szkolenie okresowe z bezpieczeństwa i higieny pracy powinno być wykonywane: - raz na 3 lata - dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, - raz do roku - dla pracowników na stanowiskach robotniczych, na których dodatkowo występują duże zagrożenia dla zdrowia, - raz na 5 lat - dla pracodawców, osób kierujących pracownikami oraz dla pracowników inżynieryjno-technicznych, - raz na 6 lat - dla pracowników administracyjno-biurowych. Mam nadzieję, że jasno wszystko przedstawiłam :) A właśnie, skoro już wypowiadam się w tym wątku, to mam do Was pytanie. Może orientujecie się w firmach, przeprowadzających okresowe szkolenia BHP? Bo szukam kogoś kto poprowadzi szkolenie BHP w Warszawie, zastanawiałam się przede wszystkim nad tą ofertą - http://bhpexpert.biz.pl/szkolenia-bhp. Może znacie tę firmę?
 7. a jaki system płatności online macie w swoich sklepach?
 8. W takim razie może zastanowisz się nad trzecim filarem emerytalnym? Obejmuje on pracownicze programy emerytalne (PPE), indywidualne konta emerytalne (IKE) oraz indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego (IKZE). Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat - https://www.prywatnaemerytura.pl/. Ja pracuję na umowie o pracę już prawie 10 lat, obowiązkowych składek do ZUS się trochę uzbierało, jeszcze przede mną sporo lat do emerytury, także będzie ich jeszcze więcej. Ale jak dla mnie to nadal zbyt mało, by móc na starość spokojnie żyć, nie martwiąc się o finanse, dlatego podjęłam decyzję i jeszcze w tym roku otwieram IKE.
 9. i jak? udało Ci się znaleźć kogoś sensownego?