janekB

Użytkownik
  • Zawartość

7
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O janekB

• Ranga
    Początkujący

Contact Methods

• Website URL
    Array
  1. Podrzucam spis zaufanych biur rachunkowych, może się przyda: http://kontofirmowe24.pl/biuro-rachunkowe-krakow.html Daj znać jaka firma została ostatecznie wybrana :)
  2. Ustawa deregulacyjna w przygotowaniu, dlatego niebawem trzeba będzie bardziej niż kiedykolwiek sprawdzać biuro przed podpisaniem umowy. Certyfikat księgowy nie będzie już obowiązkowy do prowadzenia biura rachunkowego. Ceny na pewno pójdą w dół, ale renomowane biura zapewne je podniosą, żeby odróżnić się od "nowicjuszy". A jeśli chodzi o księgowość dla małej/średniej firmy, to ja polecam przetestować księgowość online.
  3. Podstawowy powód: brak wiedzy na temat automatycznych zleceń stop-loss, nie mówiąc już o ich stosowaniu.
  4. Podchwycony na zachodzie, dość ciekawy biznes (wymagający jednak sporych nakładów): wynajem specjalistycznego sprzętu rolniczego (kombajny, ciągniki, itp.). Nie każdego stać na zakup własnego sprzętu, a większość rolników go potrzebuje.
  5. Jeśli chodzi o zarabianie na mieszkaniach, to poznałem kiedyś łebską osobę zajmującą się tym tematem. Nazywa się Sławek Muturi, polecam pogooglać :)
  6. Przykład z życia wzięty: w Krakowie na kilku osiedlach cyklicznie, myślę, że raz w miesiącu, wiszą plakaty informujące o tym, że będzie prowadzona sprzedaż proszków do prania i innej chemii. Taki handel obwoźny. Wnioskując z częstotliwości i regularności pojawiania się plakatów, ludzie się tym na pewno interesują! Na plakacie podane marki, pojemności i ceny, wszystko w bardzo prostej formie. Może zamiast sklepu, sklep obwoźny? :-)
  7. Zamiast szukać inspiracji za oceanem (choć oczywiście Jobs, Gates czy Buffett to wybitne osoby) warto też zerknąć na przykład na polskiego przedsiębiorcę, czyli Rafała Brzoskę. Dynamiczny, z wizją (baaardzo wierzy w e-commerce), a przede wszystkim nie ma dla niego rzeczy nie do zrobienia! "Walka" z Pocztą Polską? Proszę bardzo. Paczkomaty w USA? Proszę bardzo... jak czytam o nowych kontraktach podpisywanych w Afryce i na Bliskim Wschodzie, to nasuwa mi się jedno: czapki z głów.