Biuri

Użytkownik
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Biuri

 • Ranga
  Początkujący

Contact Methods

 • Website URL
  Array
 1. Jeśli poszukują Państwo informacji na temat zakładania firmy oraz małych i średnich przedsiębiorstw zapraszam na bloga http://blog.biuri.pl/. Blog jest bogaty w merytoryczne oraz praktyczne informacje związane ze współczesną przedsiębiorczością. Pośród wpisów znajdziecie Państwo bardzo dużo wiedzy związanej z budowaniem swojej działalności. Poza tym wskazówki zawarte na blogu mogą ułatwiać podejmowanie decyzji w kwestiach ewidencji podatkowej czy też CSR.
 2. Biuri

  Powitanie

  Piotrlm na tym forum jesteśmy tylko my pod tym Nickiem:) Post napisany jest w liczbie mnogiej ponieważ jesteśmy startupem zbudowanym z kilku osób:)
 3. Serdecznie witamy wszystkich użytkowników forum! Bardzo się cieszymy, że możemy się stać częścią tej społeczności. Mamy nadzieję, że toczące się dyskusje oraz podejmowane wątki będą interesujące a także, że będziemy mogli się przyczynić do rozbudowy tej społeczności.
 4. Jest wiele kroków, które możesz podjąć. Już o nich pisałem, ale możesz też sprawdzić wpis poświęcony zarządzaniu płynnością: http://biuri.pl/blog/post/index/zarzadzani...rzedsiebiorstwa
 5. Już na początku działalności weź pod uwagę, że często zdarza się, że kontrahenci nie płacą w terminie. Zapoznaj się z metodami windykacji. Powszechnym zjawiskiem w obrocie towarami i usługami jest korzystanie z odroczonego terminu płatności, czyli udzielanie kredytów kupieckich. Przed podjęciem współpracy strategiczne jest skorzystanie ze wszelkich źródeł informacji na temat kontrahenta. Informacje na temat rzetelności płatniczej kontrahentów znaleźć można w dostępnych rejestrach dłużników. W tym miejscu powołać należy trzy Biura Informacji Gospodarczej (BIG), którymi są BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów (KRD), czy też ERIF BIG S.A. Jeśli kontrahent przed dłuższy czas uchyla się od płatności przedsiębiorca powinien wprowadzić procedurę polegającą na wstrzymaniu dostaw lub świadczenia usług. Stanowi to dość skuteczny sposób skłonienia dłużnika do zapłaty, gdyż doprowadzi do automatycznego wstrzymania dalszej współpracy, co pozwoli uniknąć wzrostu nieuregulowanych należności. Sposób ten nie zawsze bywa wystarczający, dlatego kolejnym czynnikiem motywującym do zapłaty może być naliczanie odsetek. Warto wcześniej, w momencie zawierania umowy ustalić ich wysokość, wówczas bez problemu powołać się można na postanowienia w niej zawarte. W przypadku braku indywidualnych ustaleń, przedsiębiorcy powołać się mogą na ogólnie obowiązującą stawkę odsetek ustawowych wynoszącą 13 procent. Kolejnym sposobem miękkiej windykacji jest wpis nierzetelnego kontrahenta na listę dłużników, co nie tylko znacznie utrudni dostęp do pozyskania kredytów bankowych, jak również zdecydowanie zmniejszy rzetelność i wiarygodność dłużnika. Jeżeli te sposoby nie przyniosą oczekiwanego skutku w postaci wyegzekwowania całości zadłużenia należy rozpocząć procedurę postępowania sądowego.