Martyna Białas

Użytkownik
  • Zawartość

19
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Martyna Białas

• Ranga
    Początkujący

Contact Methods

• Website URL
    Array

Profile Information

1. Ja zawsze przekształcam wyniki z KPiR na pełną księgowość i takie robię prognozy finansowe, oczywiście pozyskując maksimum informacji odnośnie takich kwestii jak zapasy, terminy płatności, średni stan gotówki itp.
  2. Z tego co się dowiedziałam na różnych konferencjach, szkoleniach itp. odnośnie nowej perspektywy finansowej, to teraz będzie ciężko z takimi dofinansowaniami. Na pewno będą funkcjonować dofinansowania do ekologii domów, ale nie całej budowy, tylko systemów takich jak panele słoneczne, domowe oczyszczalnie ścieków itp.
  3. Nie, biznesplany piszą firmy consultingowe (np. moja).
  4. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, niestety w niewielu miastach coś takiego funkcjonuje (czyt.: dobry pomysł na biznes).
  5. Potwierdzam, o wiele lepiej postarać się o dofinansowanie, ewentualnie korzystniejsze rozwiązania, np. preferencyjne pożyczki unijne albo kredyty na start w bankach, udzielają ich np. mBank, Idea Bank, banki spółdzielcze.
  6. Lokalizacja prestiżowa to na pewno Chorzowska 50 i Business Point.
  7. Racja, że powierzchnia jest bardzo ważna, ale nie dajmy się zwariować - nie musi być własna, przynajmniej na początku. Pomysł świetny, tylko jeśli miałabyś być konkurencją (no, może zbyt szumnie nazwane) dla Ikei i Jyska, to dobrze byłoby sprzedawać te meble w miejscu, gdzie jest dużo ludzi, czyt. w jakimś centrum handlowym. I dobrze jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży zadbać o takie udogodnienia jak system ratalny, płatności kartą itp. Powodzenia!
  8. Fajne, szczególnie naturalne kołdry dla niemowląt, bo rodzice mają hopla na tym punkcie, żeby dzieci miały wszystko zdrowe.
  9. Nie takie do końca darmowe, jeśli wszystkie są takie jak Vivus, to pobierają prowizję od przyznania pożyczki.
  10. Ja jeszcze dodam od siebie, że używane auta również można wziać w leasing.
  11. Raczej niedługo, w moich biznesplanach zwykle zakładaliśmy z klientami średnio 3 miesiące samej budowy. Formalności typu projekt, kosztorys, kredyt, biznesplan itp. trwają jakieś 2 miesiące.
  12. Ja właśnie przygotowuję biznesplan, dzięki któremu dowiedziałam się, że w dużych, turystycznych ośrodkach (biznesplan dotyczy konkretnie Wisły) działają operatorzy (coś w stylu agencji nieruchomości) którzy GWARANTUJĄ stopę zwrotu na takim mieszkaniu 8-10% w skali roku, więc może to jest dobry plan - kupić apartament w jakiejś turystycznej miejscowości i skorzystać z usług takiego operatora.
  13. Obawiam się, że budowa nowego obiektu na ten cel pogrążyłaby efektywność takiej inwestycji. Najlepiej na początek wynająć coś małego, potem ciut większego i jak to się sprawdzi, to iść w kierunku swojej hali warsztatowej. A czy dobry pomysł? Najlepiej zrób rozeznanie rynku w okolicy, jak wiele osób ma motocykle i skutery, ile jest takich warszatów, jaki planujesz, gdzie zwykle właściciele jednosladów je naprawiają itp. Zastanów się też po takim badaniu, jaką minimalną sprzedaż w miesiącu możesz osiągnąć i jakie koszty stałe i zmienne będzie generować taki biznes.
  14. Witam. Zarejestrowałam się na forum, aby służyć pomocą i doświadczeniem w startowaniu z biznesem, pozyskiwaniu funduszy i realizacji inwestycji w firmie. Mam nadzieję, że przydadzą się Wam moje rady :) Na codzień prowadzę firmę consultingową, specjalizuję się w tworzeniu biznesplanów.
  15. Ekologiczne elektrownie to nie tylko te wiatrowe. Mam klienta, który właśnie kończy inwestycję w fotowoltaikę i będzie tę energię sprzedawał swoim najemcom, a ewentualne nadmiary sprzeda do Tauronu. Do tego na takie inwestycje można wziąć preferencyjne pożyczki z WFOŚiGW, a pewnie i z dotacjami będzie łatwo, jak tylko te się wreszcie pojawią. W każdym razie w biznesplanie prognozy finansowe wyglądały bardzo obiecująco.