gusia300

Użytkownik
  • Zawartość

118
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O gusia300

• Ranga
    Ekspert
  1. Znalazłam strone o wykupie akcji może Ci sie przyda i znajdziesz tam odpowiedz na swoje pytanie http://arcelormittal.cmdok.dt.pl/default.aspx?docId=1926 Powodzenia
  2. Według mnie nazwa powinna byc prosta i najlepiej żeby nazwa twojego miasta w nim występowała. Proste i krótkie nazwy szybciej zostają zapamiętane :P Moje propozycje to twoje miasto.pl
  3. Ja znam jedną ale to hurtownia z kosmetykami a nie bielizną. Zamawiając przez internet będzie Ci wygodniej z realizacją zamówienia jak i transportem. Najlepiej spróbuj poszukac w internecie pewnie znajdziesz tam hurtownie, która spełni twoje oczekiwania.
  4. Rynek walutowy umożliwia wymianę waluty krajowej na waluty zagraniczne zgodnie z relacją określoną przez kurs walutowy odgrywający rolę ceny na tym rynku. Zmienność natomiast kursu walutowego w znacznym stopniu może wpływać na zaufanie inwestorów do waluty danego kraju, kiedy tak się dzieje możemy mówić o kryzysie walutowym.
  5. Witam Ostatnio usłyszałam że będzie dodatkowy urlop dla ojców. Jak to będzie wyglądać, czy to będzie płatny urlop i każdy ojciec będzie go mógł wziążć? Może coś więcej o tym słyszeliście i możecie napisać gdyż ten temat mnie interesuje. Pozdrawiam
  6. Może przez internet twoja mama zasięgnie porady? Teraz jest bardzo dużo stron internetowych na których można się poradzić nawet za darmo co jest bardzo korzystne dla nas użytkowników. A jak chce żeby ją reprezentowac to niestety musi już indywidualnie porozmawiać z osobą i się dogadać co do ceny.
  7. No fakt sytuacja nie zbyt przyjemna, a jak wyglądała procedura reklamacji? robili jakieś problemy i najważniejsze zapłacili Tobie jakieś odszkodowanie za straty?
  8. Mam takie pytanie jak to wygląda gdy Urząd Pracy wysyła nas na odbycie stażu zawodowego. Czy staż odbywany na podstawie skierowania z urzędu pracy wlicza się do ogólnego stażu pracy i czy ma wpływ na wymiar urlopu wypoczynkowego?
  9. Osoba przebywająca na urlopie wychowawczym podlega z tego tytułu ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym i zdrowotnemu, jeżeli nie ma innych tytułów do ubezpieczeń, np. etatu, zlecenia czy własnej działalności gospodarczej Gdy w trakcie urlopu wychowawczego mama wykonuje zlecenie, jest objęta obowiązkowymi ubezpieczeniami emerytalnym i rentowym z racji kontraktu cywilnego.
  10. W Polsce mamy jeden urząd odpowiedzialny za przyznanie i ochronę patentową. Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej 00-950 Warszawa, Al. Niepodległości 188 / 192 Jako jedyna instytucja przyznaje zastrzeżenia na terenie Polski. Rozpatruje wszystkie wnioski w kilku kategoriach : - Wynalazki i wzory użytkowe, - Wzory przemysłowe, - Znaki towarowe (nazwa i logo, , - Oznaczenia geograficzne
  11. Wielokrotne, następujące po sobie zawieranie umów o pracę na czas określony przez pracodawców miało charakter masowy co odbierane było przez pracowników, związki zawodowe jako patologia. W związku z tym ustawodawca ustawą z dnia 2 lutego 1996 r. (art. 1 pkt. 28) nowelizującą Kodeks pracy (Dz.U. Nr 24, poz. 110) wprowadził art. 25(1) k.p. ograniczający ilość zawieranych umów o pracę na czas określony z danym pracownikiem. W artykule tym zawarto sformułowanie, iż "zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 1 miesiąca". zrodło www.poradaprawna.pl
  12. Ludzie często nie podejmują pracy, obawiając się nie tylko utraty świadczenia, ale samych rozliczeń z ZUS. Obecnie ZUS zmniejsza emerytury i renty, jeśli kwota dodatkowego przychodu przekroczy 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia (od 1 września 2066,00 zł). Jeśli przekroczy 130 proc. średniej płacy (3836,80 zł), ZUS w ogóle zawiesza wypłatę emerytury.
  13. Myśle że zle nie będzie teraz coraz więcej osób kupuje poprzez internet gdyż tak jest wygodniej i większy wybór jest niż w tradycyjnym sklepie. Jeśli chodzi o bielizne to może warto postawić na droższą i markową. Tanią bielizne można kupic wszędzie na rynku, a z markową to nie jest tak łatwo.
  14. Witam Fajny pomysł na biznes jeśli masz przyjemne okolice to na pewno interes z wynajmem domków Ci się opłaci. Jeśli chodzi o działke to pewnie powinna być rekreacyjna. Poszukaj w necie agro biznes jest teraz w modzie i znajdziesz tam sporo informacji na ten temat.
  15. Witam Orientuje się ktoś może jak wygląda import towaru z terenu niemiec? Chcę otworzyć działalność i sprowadzać towar z hurtowni niemieckiej ale nie wiem jak wygląda opłata za taki towar. Czy trzeba uiszczać cło? Czekam na różne wskazówki.