sebagrzes

Użytkownik
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O sebagrzes

 • Ranga
  Początkujący
 1. Myślicie, że to prawda? Czy kocioł tak naprawdę nie ma znaczenia? I ważniejsze są odpowiednio duże grzejniki, czy też ogrzewanie podłogowe.
 2. Witam, jakiego kotła używacie? Kondensacyjnego czy tradycyjnego? Na stronie InstalTechnik wyczytałem, że kotłownie gazowe wrocław, w których zamontowany jest kocioł kondensacyjny są wydajniejsze o aż 15%.
 3. Witam, jakie ogrzewanie macie w domu? Ja mam obecnie zwykły piec na drewno, węgiel i mam już dosyć... Co roku zarówno ceny drewna, jak i węgla są coraz wyższe... Chciałbym więc zainwestować w ogrzewanie, które będę miał już na lata. Z tego co czytałem najbardziej popularne jest ogrzewanie podłogowe połączone z pompą ciepła. Takie ogrzewanie wrocław jest bardzo efektywne, a co najważniejsze ekonomiczne. Nie musimy się martwić o to, że zanieczyszczamy środowisko. Z tego co widzę, to polecane są również rekuperatory, jednakże nie wiem czy wystarczy mi pieniędzy na wszystkie rozwiązania...
 4. Prosiłbym o komentarze osób, które się na tym znają lub mają już rekuperatory w swoim domu. Pozdrawiam, Sebastian
 5. Witam, chciałem Was zapytać o rekuperację... Od pewnego czasu mam problemy z odpowiednią wentylacją, to wszystko przez te ogrzewania. Niby dobre, ale tak naprawdę dom jest jak "termos", czyli bardzo szczelny. Słyszałam jednak, że jak zamontujemy rekuperatory wrocław, to nasz odzysk ciepła może się poprawić aż do 60%. Dodatkowo oddychamy świeżym powietrzem, a koszty ogrzewania się znacznie redukują. To wszystko prawda? Ma ktoś zamontowany u siebie systemy rekuperacji (wentylacji)?
 6. Najważniejsze, że atmosfera się poprawiła... Takie imprezy są dobre, jednak trzeba wybrać dobrą firmę.
 7. Również serdecznie witam ;)