doda26

Użytkownik
 • Zawartość

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O doda26

 • Ranga
  Zaawansowany
 1. Świadczenie usług najmu może powodować powstanie przychodu z najmu albo z działalności gospodarczej. Działalność gospodarcza oznacza działalność zarobkową wykonywaną w sposób zorganizowany i ciągły, prowadzoną we własnym imieniu bez względu na jej rezultat.
 2. Obligacje są (dłużnymi) papieremi wartościowymi, emitowanymi przez większe przedsiebiorstwa, przez państwa i władze lokalne. Ich nazwa ma pochodzenie łacińskie - oznacza zobwiązanie. Obligacje są formą kredytu o stałym oprocentowaniu, którego udzielają jednak nie banki, ale nabywcy obligacji, którymi mogą być osoby prywatne, instytucje finansowe (jak firmy ubezpieczeniowe, towarzystwa emerytalne itd.) lub inne firmy.
 3. Rynek walutowy, to taki, na którym wymieniane są waluty - mówiąc ściślej handluje się nimi ustalając cenę jednej waluty w drugiej. Ceny te, zwane kursem ustalają się w wyniku działania sił podaży i popytu. A kiedy mówimy o kryzysie walutowym jakie są przyczyny tego?
 4. Zgadzam się tytuł nie jest dobry nie tylko Polakom się nie udaje, w innych krajach też ludzie mają problemy z prowadzeniem firmy. W danym wątku warto się dzielić spostrzeżeniami o błędach, których najlepiej nie popełniać.
 5. doda26

  Umowa o Dzielo

  Zaliczka dla celów podatku dochodowego zawsze potrącana jest przez pracodawcę. Po zakończeniu roku w terminie do końca lutego wykonawca dzieła otrzyma PIT-11/8B, w którym znajdzie kwoty do ujęcia w PIT rocznym. Wpłata zaliczki musi nastąpić do 20 dnia miesiąca po miesiącu powstania tego zoobowiązania (w miesiącu wypłaty pieniędzy).
 6. Chciałbym sie spytać czy to prawda że jeżeli podpisujemy z pracodawcą trzecią umowe o prace musi być już ona na czas nieokreślony? Czy pracodawca może dać nam następną umowe na czas określony? Jak to wygląda bo się spotkałam z różnymi opiniami.
 7. Zgodnie z nowelizacją, o zawieszeniu działalności przedsiębiorca informuje tylko właściwy dla siebie organ ewidencji działalności gospodarczej w gminie (a jeśli podatnik podlega obowiązkowi wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego – właściwy sąd rejestrowy) ten dalej przekazuje tę informację do innych właściwych urzędów (organ podatkowy, ZUS) – ale tak będzie dopiero od 1 kwietnia 2009 r. Na dzień dzisiejszy przedsiębiorca nie ma takiego obowiązku ale lepiej będzie jak przedsiębiorca sam przekaże informacje o zawieszeniu działalności do tych urzędów. We wniosku o zawieszeniu należy podać: - swoją nazwę i numer ewidencyjny NIP oraz PESEL, - miejsce zamieszkania i adres przedsiębiorcy, - okres zawieszenia.
 8. Tylko osób, które osiągnęły pełny wiek emerytalny (kobiety po 60 roku życia i mężczyzn po 65 roku życia) nie obowiązują żadne limity w osiąganiu dochodów, które ograniczałoby lub zawieszało świadczenia emerytalne (chyba że kontynuują zatrudnienie podjęte przed przejściem na emeryturę). Osoby te mogą osiągać przychody w dowolnej wysokości bez konsekwencji zmniejszenia lub zawieszenia świadczenia. Limity te ograniczają wyłącznie wcześniejszych emerytów – mogą oni jednak, bez żadnych konsekwencji dorabiać do 70 % średniej płacy.
 9. Pracownica w czasie urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego może podjąć zatrudnienie pod warunkiem, że praca ta nie będzie miała wpływu na możliwość dalszego sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Pracownica ma również obowiązek powiadomienia o tym fakcie swojego pracodawcę.
 10. Dla mnie bielizna oprócz tego że ma być ładna dla oka i dobrze uszyta musi być po prostu wygodna - kasy na to nie oszczędzam i chyba większośc kobiet tez tak robi. W takim sklepie dobrze żeby był duży wybór jak również można było by kupić nie typowe rozmiary :P
 11. Jeśli zakładasz małą firme to myśle że nic Ci nie grozi. Sytuacja na rynku pewnie nie długo się unormuje, z końcem roku powstają różne zamieszania i to nie tylko w państwie :P Bądz dobrej myśli, a po nowym roku wszystko będzie już dobrze działać.
 12. Z tego co wiem koncesja jest potrzebna przy zarobokowym transporcie osób. Zakładając taką firme warto przewozic przy okazji również paczki. Teraz bardzo dużo ludzi mieszka w Angli bądz Niemiec i na pewno chętniej wybiorą transport taką firmą niż pocztą.
 13. Marketing wirusowy jest bardzo łatwy do zastosowania w Internecie, z powodu łatwości i szybkości komunikacji dlatego też staje się coraz bardziej popularną formą reklamy. Do marketingu wirusowego możemy zaliczyć: -treść w stopce emaila (w ten sposób reklamował się Hotmail.com) -wygaszacze ekranu, kompozycje pulpitów, proste gry -wirtualne kartki, opcja „poleć znajomemu” -dodaj do ulubionych, ustaw jako stronę startową.
 14. Może zajrzysz do Ebooka „Moja Firma” to poradnik dla wszystkich chcących rozpocząć swoją działalność gospodarczą. Prowadzi on krok po kroku przez wszystkie czynności, które należy wykonać, aby marzenie o własnej firmie stało się rzeczywistością.
 15. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego jest tym funduszem strukturalnym, który wspiera działania w zakresie rozwoju lokalnego, zatrudnienia oraz poprawy funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw. Z tego funduszu mogą być współfinansowane przedsięwzięcia: -inwestycje tworzące nowe lub zachowujące aktualne miejsca pracy -rozwój infrastruktury -rozwój potencjału lokalnego: małych i średnich przedsiębiorstw -działalność badawczo-rozwojowa -inwestycje związane z ochroną środowiska