binkow

Użytkownik
 • Zawartość

  106
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O binkow

 • Ranga
  Ekspert

Ostatnio na profilu byli

14138 wyświetleń profilu
 1. Jeźeli jest to firma z programem polskim to nie ma problemu, a więc odprowadzą za ciebie podatki i wyślą Ci Pita na roczne rozliczenie. Tak jest w większości polskich PP. Gorzej gdybyś brał udział w jakimś zagranicznym PP tam juz innaczej wygląda forma rozliczenia.
 2. Jeśli jesteś zainteresowanym tym zarobkiem podpisujesz z daną firmą umowe ile będą Ci płacić za umieszczenie linku i na jaki okres. Dużo firm proponuje procent od sprzedaży, które doszły za pośrednictwem linku z twojej strony. Mysle że warto sobie dorobić w taki sposób.
 3. Pierwszeństwo w otrzymaniu kredytów mają studenci, słuchacze i doktoranci, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Corocznie minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego ustala maksymalną wysokość dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniającego do ubiegania się o kredyt studencki.
 4. Jesteś jeszcze młody/a i masz czas na swój biznes. Teraz jest dobry okres na nauke i zdobywaniu doświadczenia aby pozniej je wykorzystać. Ksiązek o własnym biznesie jest bardzo dużo ale według mnie przez doświadczenie więcej sie nauczyć niż z tych ksiązek.
 5. Linki sponsorowane, banery reklamowe, bądź inne formy zarabiania na stronach www zyskują coraz większą popularność ale mało kto wie, że taka działalność ma wszelkie cechy działalności gospodarczej - która podlega obowiązkowej rejestracji, a z tym się wiąże odprowadzanie podatków oraz składek na ZUS.
 6. Handel obwozny staje się coraz mniej popularny i opłacalny. Sprzedaż artykułów szkolnych to raczej zajęcie tylko jak jest sezon, a co pozniej zamnkniesz interes na kilka miesięcy? Ja bym na twoim miejscu pomyślał o czymś innym albo jak chcesz sprzedawac te artykuły to nie na straganie ale wymyśl coś innego.
 7. Będąc na urlopie można zawrzeć umowe zlecenie wtedy pracodawca zobowiązany jest opłacić obowiązkowe składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Podpisując umowe już nie ma się bowiem opłaconych składek z tytułu urlopu wychowawczego.
 8. W prawie autorskim istnieje pojęcie dozwolonego użytku. Polega on na wykorzystaniu krótkiego fragmentu dzieła z podaniem jego autora i źródła - czyli zamieszczaniu cytatów. Wolno więc cytować framenty artykułów z serwisu, z podaniem źródła. Tak więc jeśli podasz dane autora to powinno być w porządku.
 9. Do okresu, od którego zależy wymiar urlopu, zalicza się przede wszystkim okresy zatrudnienia - sumuje się je – uwzględnia się zatrudnienie u wszystkich pracodawców. Na wymiar urlopu wypoczynkowego mają wpływ wliczane do niego okresy nauki.
 10. W ciągu roku od narodzin dziecka ojcowie będą mogli skorzystać z dwóch lub czterech tygodni urlopu. Za urlop ojcowski będzie przysługiwał zasiłek z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ale tak dokładnie nie jest to jeszcze uchwalone więc nie wiadomo jak to bedzie wyglądać.
 11. Kryzys walutowy to silny spadek kursu walutowego, połączony z zachwianiem ogólnego zaufania do pieniądza i polityki gospodarczej kraju. W pierwszej kolejności, efektem kryzysu jest dewaluacja waluty krajowej i wzrost inflacji, a w drugiej – recesja i wzrost bezrobocia.
 12. Może jednak lepiej popatrz za jakimś budynkiem, który będzie mógł służyć Ci na magazyn. Budowa magyznu na pewno będzie dość kosztowna, a jesli nie masz jeszcze firmy to nie będziesz mógł wliczyć sobie w koszty poniesionych wydatków.
 13. binkow

  Umowa o Dzielo

  Ty przy takiej umowie nic nie musisz zgłaszac tylko pracodawca odprowadza podatek od kwoty którą zarobiłeś do twojego urzędu skarbowego. Poszukaj na forum już były pytania dotyczące umów o dzieło i zlecenie :P
 14. Idąc do producenta który zgodzi mu się wyprodukowąć tą gre będzie trzeba sporządzić odpowiednią umowe z klauzurą ale to już odpowiedni ludzie powiedzą co i jak. Natomiast patent udzielony przez nas Urząd Patentowy uprawni nas do zabraniania konkurentom korzystania z naszego wynalazku na terytorium Polski, natomiast na terytorium innych państw każdy będzie mógł go swobodnie wykorzystywać. Podobnie, jeśli niemiecki wynalazca opatentuje swój wynalazek jedynie w Niemczech i w USA, to na terytorium Polski rozwiązanie to nie będzie chronione, a co za tym idzie - każdy przedsiębiorca będzie mógł z niego korzystać bez narażania się na proces sądowy o naruszenie patentu.
 15. ZUS zmniejszy ci emeryturę lub rentę, gdy osiągniesz przychód przekraczający 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Jeżeli zarobisz więcej niż 130 proc. tego wynagrodzenia, ZUS zawiesi ci emeryturę. Kwota zmniejszenia świadczenia zależy od osiąganego przychodu. Czyli do 70 proc. można zarabiać bezkarnie.