gosiek

Użytkownik
 • Zawartość

  123
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O gosiek

 • Ranga
  Ekspert
 1. Do 30 kwietnia mają rozliczyc się z fiksusem wszyscy którzy realizowali transakcje na giełdzie. Zyski od transakcji realizowanych na giełdzie są opodatkowane 19-proc. stawką. Podatek jest naliczany od zysków uzyskanych ze sprzedaży papierów wartościowych lub pochodnych instrumentów finansowych.
 2. Pomysł dobry, obecnie na czasie. Dużo osób korzysta z firm transportowych gdyz są wygodniejsze i tańsze od autobusów :P Na początku dwa busy w sumie wystarczą jak będzie więcej chętnych to zawsze możesz dokupić i interes rozwinąć, czego serdecznie życze.
 3. No ale zakładanie działalności w tym przypadku jest zupełnie nie opłacalne. Zarobie 50zł, a opłaty Zus, podatek dużo bardziej to przewyższają. Czy nie wystarczy podpisana umowa tylko jaka musi to być umowa, może jakiś wzór macie? Prosze o rady.
 4. gosiek

  Leasing zwrotny

  Leasing zwrotny jest to sprzedaż przedmiotu będącego w środkach trwałych przedsiębiorstwa firmie leasingowej. Przedsiębiorstwo w dalszym ciągu korzysta z tego przedmiotu płacąc raty leasingowe. Leasing zwrotny można zawierać jako operacyjny lub finansowy.
 5. Faktoring to usługa świadczona na podstawie umowy, która łączy elementy cesji wierzytelności oraz umowy pożyczki. Aby faktor mógł sfinansować wierzytelność, czyli wypłacić pieniądze na poczet danej faktury, wierzytelność wynikająca z takiej faktury musi najpierw stać się własnością firmy faktoringowej.
 6. Mój znajomy prowadzi sklep a aksesoriami do włosów i paznokci i własnie zaopatruje sie przez internet. Posiada podpisaną umowe z dwoma hurtowniami i u nich kupuje. Jest to bardzo wygodne gdyż nie musi nigdzie jezdzić, a zdjęcia i opis towaru może ściagać ze strony tej hurtowni.
 7. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rektor wraz z uczelnianym samorządem studenckim lub kierownik jednostki organizacyjnej prowadzącej studia doktoranckie organizują system informacji na temat kredytów studenckich, ze szczególnym uwzględnieniem studentów, słuchaczy i doktorantów pierwszego roku studiów. Warto tam zdobyć wszystkie imnformacje :P
 8. No własnie, jak z ta opieką jest? Ponoć jest 14 dni na opieke nad dzieckiem i matką. Daje to lekarz Ginekolog, czy to prawda? Zastanawiam się nad czymś takim bo jesteśmy sami i po urodzeniu chcielibyśmy troche z dzieckiem pobyć. Od kiedy będzie ten urlop?
 9. Staż dla bezrobotnych absolwentów studiów na podstawie skierowania z urzędu pracy (ustawa z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy). Nie jest zatrudnieniem w pełni znaczeniu. Jest to tylko rodzaj umowy cywilnoprawnej, którą podpisują przedsiębiorca wyrażający chęć przyjęcia stażysty i właściwy starosta, który kieruje bezrobotnego na odbycie stażu. W okresie odbywania stażu bezrobotnym przysługuje stypendium i dzięki temu ma uprawnienia urlopowe. Z art. 79 ust. 1 ustawy okresy pobierania zasiłku i stypendium wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego.
 10. Nie musisz miec kapitału, a dofinansowanie daje urząd pracy albo unia. Z urzędu pracy to raczej nie dostaniesz na taką działalność ale spróbować można to nic nie kosztuje może przekonasz urzędników do tego :P Jeśli chodzi o koszty związane z działalnościa to są ulgi na początek.
 11. Kryzys walutowy jest poważnym naruszeniem stanu równowagi gospodarczej. Bezpośrednim skutkiem utraty wspomnianego zaufania jest spadek kursu waluty krajowej, gdyż obywatele wymieniają walutę krajową na zagraniczną, natomiast podmioty gospodarcze zaczynają preferować inwestycje finansowe w innych krajach.
 12. Popieram pomysł jest super jeśli masz działke dobrze położoną to jak najbardziej inwestuj w to. Działka pod domki letniskowe z czego się orientuje powinna być rekreacyjna. Natomiast jeśli chodzi o inne przepisy to poszukaj w necie na pewno coś znajdziesz. Pozdrawiam
 13. Według mnie niestety ale powinieneś założyć działalność gospodarczą. Chcesz sprzedawać utwory i będziesz miał ze sprzedaży dochód to dla urzędu skarbowego kwalifikuje sie pod działalność gospodarczą bo na umowe nie da się ich sprzedawać tak myśle.
 14. gosiek

  Umowa o Dzielo

  Jedynie osoby, które w ramach umowy zlecenia zawartej z innym podmiotem niż pracodawca wykonują pracę na rzecz pracodawcy, z którym pozostają w stosunku pracy, podlegają z tytułu umowy zlecenia obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym, chorobowemu i wypadkowemu oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu. Zleceniodawca dokonuje wówczas zgłoszenia zleceniobiorcy do tych ubezpieczeń na druku ZUS ZUA z kodem tytułu ubezpieczeń właściwym dla pracownika. Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne oraz ubezpieczenie zdrowotne stanowi przychód uzyskiwany przez zleceniobiorcę z tytułu wykonywania umowy zlecenia.
 15. Znalazłam w internecie artykuł o markletingu wirusowym i są tam przykłady takiego marketingu. -Treść w stopce emaila (w ten sposób reklamował się Hotmail.com) -Wygaszacze ekranu, kompozycje pulpitów, proste gry (stosowane do umacniania wizerunku firmy) -Wirtualne kartki, opcja „poleć znajomemu” (generują ruch w serwisach) -Zabawne filmy reklamowe, humorystyczne prezentacje multimedialne -Dodaj do ulubionych, ustaw jako stronę startową (generują ruch na witrynach i niejako wiążą internautę z serwisem. -Dodanie do plików graficznych adresu domeny (powszechne w portalach erotycznych) Adres tej strony to http://marketing.ebiznes.org.pl/marketing,wirusowy.htm