Merab

Użytkownik
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Merab

 • Ranga
  Początkujący
 1. Merab

  warzywniak

  Warzywniak wymaga reklamy tradycyjnej. Odpowiedniego oznakowania punktu sprzedaży, jakiś ulotek roznoszonych po klatkach schodowych, może reklamy na samochodzie firmowym. Czasem pozytywne efekty dają działania promocyjne w internecie. Przecież i tam warto mieć stronę internetową umożliwiającą kontakt i informującą o godzinach pracy. Z pewnością ważna jest też wizytówka na mapie Google. Jesteśmy społeczeństwem, które informacji o jakiejś placówce szuka przede wszystkim w sieci. To może zapewnić jakaś firma z doświadczeniem, która założy nam stronę internetową i zadba o jej widoczność. Przykładem może być freelancer New Projekt, specjalista od skutecznego SEO w Łodzi http://www.newproject.biz.pl/ .
 2. A co myślicie o tanich wakacjach na Cyprze http://www.insideyourlife.pl/2017/12/tanie-wakacje-cypr.html . Z artykułu wynika, że to świetny kierunek dla tych co chcą tam polecieć na pobyt niezorganizowany. Oczywiście można też w hotelu z rezydentem i animacją. Ale my z żoną lepiej odpoczywamy po swojemu. Tak by poczuć zapach i smak miejsca gdzie jesteśmy. Nawet kilka lat temu jak byliśmy w Tunezji wybraliśmy się pociągiem do El JEM nie myśląc w ogóle że coś nam może grozić. A byliśmy w hotelu gdzie właśnie na plaży zaczął strzelać ten wariat. Oczywiście było to z 10 lat wcześniej. Na Cyprze jeszcze nie byliśmy. Słyszeliśmy że jest tam gorąco, ale się tego nie odczuwa bo to wyspa. Za to jest bardzo ciepłe morze i to niemal cały rok. Może ktoś z was spędzał tam wakacje i podzieliłby się wspomnieniami.
 3. Taki spis domow spokojnej starości nie jest wcale powszechny - tym bardziej dzięki w imieniu tych, którym Twój wpis okaże się pomocny. Co do opieki to miałem w rodzinie chorobę starszą która wymagała opieki, ale bardziej wsparcia psychicznego niż fizycznej pomocy. Myslę, że dla ludzi starszych najgorsze jest poczucie samotności (jesli drugi z małżonków odszedł). Tym bardziej trzeba się dokształcać bo nie zawsze potrafimy odpowiednio wesprzeć, a myślę, że to jest ważny temat. Co do poradników, to ja znalazłem coś takiego - https://promedica24.com.pl/opieka-nad-osobami-starszymi-poradnik/ Może okaże się pomocne dla kogoś - takie małe vademecum. A wracając do tematu - pamiętajmy, że to jak traktujemy osoby starsze do nas wróci bo kiedyś tez będziemy w podeszłym wieku i, oby, w pełni sił.
 4. Grupa ludzi wpadła na pomysł by zaskarżyć sieć kantorów walutowych ze tablica informująca o wysokości kursów była za mała i niechcący dokonali wymiany waluty po niekorzystnym dla nich spreadzie. To nie kaczka dziennikarska ale prawda. Ludzie coraz częściej chcą korzystać ze swoich praw. Niestety w Polsce musi być ich spora grupa i najlepiej podparta jakimś populistycznym politykiem. Pamiętam ze 17 lat temu miałem podobna sprawę w kantorze w Rzymie i wystarczyła interwencja policji municypalnej (Polizia Municipale) . U nas prawo musi być celebrowane a z każdej nieprawidłowości robi się akcję polityczną. Dlatego z dużą radością możemy odnotować ze w tym roku wchodzą w życie przepisy dotyczące banków. Już nie przejdzie tani kredyt z drogim ubezpieczeniem. Bank nie będzie mógł "wyrównać sobie" opłacalność taniego kredytu kosztownym i obowiązkowym ubezpieczeniem, gdy klient takie posiada. Przykładowo posiadając ubezpieczenie na życie typu http://pkoubezpieczenia.pl/ubezpieczenia-na-zycie-i-zdrowie , będziemy wszędzie przy braniu kredytów zwolnieni z takiego dodatkowego ubezpieczenia. Do tej pory przy każdym kredycie ubezpieczano nas na siłę. A przecież zgodnie z prawem ubezpieczenie z tytułu szkody można dostać jedynie w jednym miejscu. Teraz ma to się zmienić i ma być normalnie. Nie miejmy jednak złudzeń. Banki i tak to sobie jakoś "odbiorą".
 5. Inwestowanie w długopisy... A jaka jest stopa zwrotu ? Ponad 20 lat temu inwestowałem w kalendarze firmowe, ale efektu też nie było. 90 % klientów nawet nie wiedziało że na kalendarzu jest telefon do mojej firmy, ciągle musiałem im go zapisywać. To już lepiej inwestować w złoto http://inwestycje.mennica.com.pl/produkty-...stycyjne/zloto/ . Łatwiej je sprzedać niż długopisy czy kalendarze. Poza tym złoto ciągle drożeje. Co do gadżetów reklamowych to są one jedynie nośnikiem marki. Co to daje. Boję się że kompletnie nic. Pewnie dlatego wielu producentów wstawia swój towar do marketów z marką dyskontową. Nie dba o reklamę, ale ma sprzedaż swoich towarów. Często na półkach spotkamy towar od tego samego producenta z których jeden jest opisany, a drugi nie, ale trochę tańszy. Zgadnijcie który schodzi? Producenci którzy "krzyczą" swoim adresem i sklepem internetowym są olewani przez dystrybutorów sklepów stacjonarnych. Tak przynajmniej jest w mojej branży. Zresztą sam odpowiedz sobie na pytanie czy długopis z jakimś napisem wpłyną na ciebie byś wybrał jakiś produkt? Teraz zamówiłem magnesy reklamowe na lodówkę, ale to taki wydatek dla nowego pokolenia moich odbiorców.
 6. Merab

  Studia

  Ja uważam, że warto robić coś "przyszłościowego", a nie tylko studiować dla samego studiowania, szkoda czasu i pieniędzy. Osobiście uważam, że dobrą inwestycją w siebie jest obecnych czasach coś takiego: www.ef.pl/pg/studia-za-granica/ Dobrze w ten sposób uczyć się języka, a jednocześnie zdobywać jakieś znajomości, kontaktu. Poza wszystkim osoba, która ma okazję wyjeżdżać "za młodu" jest bardziej otwarta na świat i ludzi, ma szerszy horyzont, patrzy dalej niż tylko na czubek własnego nosa. To oczywiście nie jest reguła, bo wiele zależy od charakteru, ale każdemu kto ma szansę i możliwość wyjechać radziłbym spróbować, bo uważam, że nic tak człowieka nie otwiera na świat jak takie doświadczenie. Na pewno fakt posiadania takiego punktu w CV tez nie zaszkodzi. ;)
 7. Osobiście uważam, że jesli nie znasz się na temacie, to lepiej się za to 'nie bierz'. możesz zrobić więcej złego niż dobrego (to moje prywatne zdanie). Sam się zastanawiam nad tym jak mógłbym rozpromować się w sieci, ale chyba sie poddam i zlecę to fachowcom. Po pierwsze - trzeba wiedzieć jakie działania marketingowe pasują do danego biznesu (tak to sobie wyobrażam przynajmniej). Ja tej wiedzy nie mam, a podąrzanie na skróty to dla mnie jak wędrówka we mgle. Swego czasu zdecydowałem się na serwer w nazwie i teraz dojrzałem u nich coś takiego https://www.nazwa.pl/pakiet-korzysci/seo/ Byc może to jest własnie coś dla mnie, ale pewnosci nie mam. Czy ktos może korzystal z tego rozwiązania? Ciekaw jestem jakie są Wasze opinie na temat tej usługi?
 8. Moim zdaniem prakyczne i bardzo skuteczne są tak zwane potykacze. Jak dla mnie to idealne rozwiązanie jakby dedykowane do restauracji. Mam na myśli cos takiego, dla jasności: http://fabrykareklamy.pro/produkcja/materialy-pos-stojaki-reklamowe/ ://http://fabrykareklamy.pro/produkcja...aki-reklamowe/ Nie wiem czy inne formy są równie skuteczne, ale pewnie tak - tylko ja się na tym nie znam. Kiedyś zwracałem uwagę na reklamy TV, ale okąd pozbyłem się tego wynalazku - jestem jakby odcięty od tej formy przekazu. Jedyne na co zwracam uwagę to te potykacze, często nawet z czystej ciekawości wchodzę do środka.
 9. Merab

  Umowa zlecenie

  ale dziwny temat
 10. sam bym chcial wiedzieć!