Neko

Użytkownik
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O Neko

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W Łodzi od 30 lat opakowania z folii wysoko przezroczystej wykonuje Artemix. Można u nich zamawiać rożki foliowe do kwiatów na wymiar http://www.artemix.biz . Wykonują również opakowania z celofanu do celów spożywczych i inne. Produkcja jest wykonywana na automatach jak i ręcznie.
 2. Ważne też by tu wspomnieć o e-marketingu. Reklama w internecie może być dla wielu firm ważniejsza niż reklama tradycyjna. Sklep internetowy nie zaistnieje bez odpowiedniej reklamy. Nasza firma w tym zakresie od lat korzysta z pozycjonowania stron internetowych w firmie New Project z Łodzi. Mają różne poziomy technik SEO służących reklamie w internecie naszej firmy i produktów. Dostosowują je do potrzeb i ilości pieniędzy jakie chcemy na nią przeznaczyć.
 3. Nocne wyjazdy na giełdę kwiatową w końcu i mi się znudziły. Przecież łatwiej mieć stałych dostawców którzy przyjadą pod kwiaciarnię niż jeżdżenie po nocach i przepychanie się w tłoku. Poza tym giełda bardziej przypomina wielką kwiaciarnię niż hurtownię. Kwiaty, liście, opakowania, artykuły dekoracyjne to wszystko można zamówić przez internet lub w firmach które wyspecjalizowały się w zaopatrzeniu kwiaciarni, tak jak od lat to robi Artemix Łódź - http://www.artemix.biz . W zależności od potrzeby raz lub dwa razy w tygodniu dowożą zaopatrzenie, a jak jest konieczność to nawet częściej. Do tego mają dobre ceny i funkcjonalne sposoby pakowania opakowań do kwiatów.
 4. Przez ostatnie ponad 25 lat prowadzenia działalności gospodarczej używałem trzy programy do księgowania. Na początku był to pierwszy program do księgowania w środowisku Windows jeszcze na dyskietkach. Do dziś stanowi dla mnie świetne archiwum pierwszych kroków firmy. Niestety nie potrafił wystawiać faktur wiec musiałem mieć równolegle inny program do fakturowania. O ile ten do fakturowania nie wymagał aktualizacji to ten od księgowości wymuszał każdego roku zakup licencji na następny rok. Co roku to była kwota kilkuset złotych. Dlatego od 12 lat zmieniłem te programy na jeden, w którym mam wszystko księgowość, sprzedaż, magazyn, rozliczenia płac z modułem ZUS. Na początku kosztował mnie 16 zł brutto jako dodatek do gazety. Teraz coroczne aktualizacje nieco zdrożały i wynoszą 61 zł rocznie z pełną obsługą techniczną i aktualizacjami. Najbardziej cieszę się że mam magazyn z normami produkcji, gdzie mogę monitować zużycie surowca i dostępność poszczególnych towarów. W każdym momencie mogę sprawdzić zgodność stanów remanentowych z tym co faktycznie powinno być na stanie. To duże znaczenie przy analizach i kontroli pracowników. Księgowość zabiera mi maksymalnie kilkanaście minut dziennie, a przygotowanie planu produkcji i zakupów niewiele więcej. Mimo to zastanawiam się czy nie warto wesprzeć się księgowością zewnętrzną prowadzoną przez bank w którym mam konto firmowe. Konkretnie mKsięgowością w mBanku. Skarbowe organy kontrolne coraz bardziej chcą łączyć dokumenty firmy z przelewami bankowymi. Podniesienie minimalnej kwoty płatności za fakturę do 15 tyś zł. to tylko jeden z przykładów zmian jakie nas czekają od przyszłego roku. Sporządzanie JPK będzie obowiązywać nas wszystkich. Do tego skończy się wypłacanie wynagrodzenia pracownikom w gotówce. Nawet premie będą wymagały przelewów. Ponadto każdy będzie musiał mieć dwa konta na rozliczenia netto i VAT. Do tego nie wystarczy już zwykły program do księgowania. Dlatego bardzo poważnie zastanawiam się nad przeniesieniem księgowości do mojego banku http://www.mbank.pl/firmy/ksiegowosc/wiecej .
 5. Trochę gubię w tych nowinkach technicznych. Rozumiem ze kładę garnek na palnik gazowy i woda się gotuje. Gdy kładę na płytę indukcyjną mam już trochę z tym kłopoty. Nie rozumiem że na takiej płycie działają jedynie garnki indukcyjne. Jednak najwięcej problemów w moim światopoglądzie sprawia mikrofalówka i ogrzewanie podczerwienią. Ma czym to polega że zimna podłoga nagrzewa promieniami wszystko co jest w jej zasięgu. No i ta folia która ma rozgrzać mieszkanie http://greenie-world.com/rodzaj/ogrzewanie-podczerwienia . Słyszałam że takie promienniki na podczerwień z powodzeniem sprawdzają się na kasach w marketach. Tam są ciągle otwarte drzwi na dwór, a kasjerki pracują w samych bluzeczkach . Czy to jest bezpieczne?
 6. Jeżeli bawią go tematy patriotyczne to dobre gatunkowo koszulki można dostać na stronie http://www.bron.pl/surge-polonia . Mnie spodobała się koszulka "Wojtek" . Lubię kolor oliwkowy. Nawiązuje ona do niedźwiedzia "Wojtka" - maskotki 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w Drugim Korpusie Polskim gen. Władysława Andersa. Podczas bitwy o Monte Cassino, miś Wojtek wsławił się przenoszeniem skrzyń z pociskami artyleryjskimi. Myślę że to fajny prezent i przy okazji edukacyjny.
 7. Szukając ofert ubezpieczenia na życie zazwyczaj ograniczamy się do typowych firm ubezpieczeniowych. Oczywiście gdy nasz zakład pracy oferuje nam ubezpieczenie zbiorowe to nie mamy wyjścia. Nawet gdy już zmienimy miejsce pracy to nadal możemy z niego korzystać bo to bardzo opłacalne. Gdy startujemy od zera to możemy swobodnie dokonać wyboru oferty. W 2003 roku powstały podstawy prawne do połączenia lokaty i ubezpieczenia na życie i tak powstały Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe (UFK). To oferta nieco podobna do III filaru emerytalnego który powstał rok później. Są na niej podobne ulgi w podatkach i brak podatku od spadków. Jak porównać te obie oferty. Kiedy się na nie zdecydować http://pkoubezpieczenia.pl/strefa-edukacji...czenie-na-zycie ? Może pomocna będzie tabelka: