Janusz B.

Użytkownik
 • Zawartość

  58
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Janusz B.

 • Ranga
  Średniozaawansowany
 1. A tak swoją drogą, gdybyście szukali narzędzi dla przemysłu typu szkło, wzierniki, filtry etc., to ja mam kontakt z polecenia na firmę http://www.wegierglass.com.pl/szklo-dla-przemyslu/filtry-szklane/hutnicze.html , która oferuje szeroki asortyment takich specyficznych produktów. Całą specyfikację i listę produktów znajdziecie oczywiście na och stronie ale mówię o tym, bo taki kontakt może Wam się przydać na przyszłość.
 2. Przypomniało mi się, że są przecież firmy, które organizują, polecają kierunek i przygotowują odpowiedni program takich wyjazdów firmowych. Sprawdźcie zresztą sami ofertę - http://www.wyjazdydlafirm.pl/ . Oferują różnego typu wyjazdy - od wypraw na imprezy sportowe typu Formuła 1, stadion Realu Madryt etc., po nietypowe wycieczki np. wizyty w gospodarstwach rolnych, zwiedzanie winnic, fabryk itd. Okazuje się, że za 1500 - 2000 zł można zorganizować wycieczkę pracowniczą do Rzymu, Paryża, Pragi czy Londynu ale są też bardziej egzotyczne kierunki, chociażby Azoty, Meksyk, Kolumbia, Malezja i wiele innych. Wszystko zależy od budżetu pracodawcy!
 3. Tak na prawdę najważniejszym kryterium wyboru w przypadku kasy fiskalnej nie jest wcale producent takiego sprzętu, a solidny serwis i profesjonalne wsparcie. Od niego bowiem zależeć będzie szybkość usunięcia awarii ( bo przecież takie zawsze się zdarzają) + serwis kas może wykonywać tylko firma, które ją sprzedała. Polecam Ci więc skorzystać z usług http://www.kasy-fiskalne.olsztyn.pl/ , bo nie tylko doradzą w kwestii odpowiedniego urządzenia ale tez zainstalują je, odpowiednio zaprogramują, przeprowadzą szkolenie z obsługi i zawsze będą świadczyć posprzedażową opiekę i pomoc techniczną, reagując na zgłoszenie serwisowe w ciągu max 24 godzin. To dobra i rzetelna firma, której warto zaufać.
 4. Ja mam dobre rekomendacje o kancelarii http://zaufanyprawnik.pl/ . Również zajmują się obsługą przedsiębiorstw i gwarantują pełen profesjonalizm oraz rzetelność. Warto mieć taki kontakt pod ręką. Mnie akurat polecała znajoma, która sama korzystała.
 5. Wyjazd firmowy to fajna sprawa
 6. Myślę, że dobrą metodą reklamy dla firmy są też gadżety reklamowe np. breloki do kluczy. Niby mały produkt, a jednak bardzo się przydaje np. do ofiarowania Klientom. Takie breloki wykonane z metali lub skóry ekologicznej produkuje np. firma http://unital.com.pl/oferta/ . Ich zaletą jest możliwość zaprojektowania indywidualnego kształtu breloka, różniącego się od kształtów breloków standardowych + produkt może zostać wzbogacony naklejką domingową. Ładnie się to prezentuje.
 7. Szczerze powiem, że na komputerze stacjonarnym gra się o niebo lepiej niż na laptopie. Jeśli chętnie oddajesz się takim rozrywkom to polecam zainwestować w "gotowce" od http://forgamers.ithardware.pl/ . Wersja najbardziej podstawowa kosztuje tu 2299 zł i można ją zakupić na dogodne raty. Jeśli chodzi o parametry to według mnie są całkiem w porządku - procesor Intel Kaby Lake G4560, 8 GB pamięci RAM, karta graficzna MESI GeForce GTX 1050 Ti 4GB, płyta główna MSI H110M PRO-D. I każdy taki zestaw ma możliwość samodzielnej personalizacji + można dobrać szeroki wachlarz usług dodatkowych typu overclocking procesora, selekcja monitora, modding.
 8. Ja poruszę nieco inną kwestię, związaną z analizą biznesową. Nie wiem, czy znacie to nowoczesne rozwiązanie, ale przy kontrolowanym zastosowaniu go w firmie, możemy znacząco wpłynąć na rozwój swojego przedsiębiorstwa, zwiększyć dochody czy lepiej rozpoznać potrzeby Klienta. W tym celu warto skorzystać z pomocy [url=https://www.sas.com/pl_pl/home.html]Sas.com[/url] bo mają spore doświadczeniu we wdrażaniu rozwiązań i narzędzi analityki biznesowej.
 9. Pomyśl też o tym, że każdy biznes niesie ze sobą ryzyko. Najczęściej te finansowe, dlatego na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad takim narzędziem jak risk management. Na taki proces składa się kilka etapów m.in. identyfikacja czynników ryzyka dla Twojej firmy, pomiar ryzyka, sterowanie nim i monitoring. Ale to już zadanie dla fachowców, bo są firmy które proponują konkretne rozwiązania z tego zakresu np. http://ubg21.com/czym-risk-management/
 10. Jest sporo szkoleń takich ogólnych, związanych np. z efektywnością osobistą: http://www.projektgamma.pl/szkolenia-otwarte/interpersonalne Ja myślę, że dla każdego pracownika będzie to cenna lekcja i szansa na rozwój. Możesz przejrzeć ofertę i zastanowić się nad takimi kursami. Wszystko zależy od preferencji Twoich pracowników. Warto dopytać na czym im zależy.
 11. A tak z innej beczki - co z zakładaniem sieci prywatnej w firmie. Bo czytałem, że dział IT ma do wyboru dwie najpopularniejsze technologie – IPSec korzystającą z publicznej sieci Internet oraz MPLS stanowiące wydzieloną przez operatora sieć telekomunikacyjną, do której nikt inny nie ma dostępu: http://biznes.t-mobile.pl/pl/artykuly/28-komunikacja-w-firmie/743-jakie-rozwiazanie-wybrac-tworzac-wirtualna-siec-prywatna . Co Wy o tym sądzicie?
 12. Sprawdź na ich stronie http://www.projektgamma.pl/szkolenia-otwarte , bo oferują m.in. szkolenia menadżerskie, sprzedażowe, HR-owe i wiele innych. Wszystko połączone z treningami praktycznymi pod okiem doświadczonych coachów. Polecam sprawdzić tę ofertę!
 13. Ja nie bardzo się znam na portalach randkowych, bo sam nie używam ale wydaje mi się, że podczas ich używania trzeba okazać sporo cierpliwości. Nie od razu poznaje się przecież kobietę swojego życia. Trzeba być cierpliwych i precyzyjnie określić swoje wymagania: http://e-chlopak.pl/gdzie-szukac-milosci-na-wiosne/ .
 14. Ja uważam, że jeśli korzysta się z usług dobrego dewelopera, który może pochwalić się wieloma zrealizowanymi inwestycjami, to praktycznie nie istnieje żadne ryzyko oszustwa. Grunt to wybierać świadomie i mądrze. Zresztą, jeśli decydujecie się na konkretny lokal, to zawsze na stronie dewelopera znajdziecie wszystkie plany, rozkład mieszkania itp. Widziałem, że niektórzy deweloperzy podpinają też na strony internetowe swoich inwestycji takie narzędzie http://www.developro.pl/ dzięki któremu Klient wybiera z budynku piętro, z planu piętra mieszkanie i później ma dostęp do pełnej karty lokalu. To bardzo czytelny i intuicyjny system.
 15. Na bym na Twoim miejscu wybrał bardziej spokojną i pełną terenów zielonych dzielnicę. Chociażby Bielany czy Żoliborz, bo prężnie buduje się tam kilka nowych inwestycji. Dla przykładu, przy ul. Duracza 10 powstaje kompleks Nowe Bielany 2. Lokalizacja je świetna - blisko do Metra Słodowiec, mostu Grota czy Gdańskiego czy parków Herberta i Olszyna. W okolicy jest też dobre zaplecze usługowe m.in. restauracje, parki zabaw dla maluchów, kina, teatry, nawet basen. To świetne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi. Obejrzyj sobie koniecznie plany mieszkań na stronie dewelopera. Ja myślę, że warto zainwestować w takie mieszkanie.