Reszka

Użytkownik
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Reszka

 • Ranga
  Początkujący

Contact Methods

 • Website URL
  Array
 1. Na dłuższą metę najlepiej opłaca się zatrudnić księgową i kupić jej porządny program do księgowości.
 2. Prezentację zdalną? Wdrażać też będą zdalnie? A nie lepiej umówić się na prezentację systemu z jakąś poważną firmą oferującą oprogramowanie dla firm , która nie oszczędza na potencjalnych klientach i jest w stanie wysłać przedstawiciela na prezentację nie-zdalną? No chyba że ktoś lubi rozmawiać z komputerem :)
 3. Nikt nie mówi że księgowość trzeba prowadzić samemu - najlepiej mieć w firmie księgową i do tego dobry program księgowy. Z doświadczenia wiem, że biuro nigdy nie będzie się tak przykładało do spraw klienta, jak księgowa do spraw firmy, dla której pracuje. W biurze takich klientów jak Ty mają dziesiątki, więc nie ma się co łudzić, że będą Cię traktowali indywidualnie, nawet jak tak obiecują.
 4. Dla małych firm te programy się sprawdzą, ale w pewnym momencie można z nich po prostu "wyrosnąć". Wtedy trzeba przesiąść się na coś dostosowanego do większej skali działalności, np. taki system ERP
 5. Zależy co rozumie się pod pojęciem "oprogramowanie przemysłowe". Czy chodzi o oprogramowanie np. sterujące konkretnymi maszynami, czy raczej o coś bardziej kompleksowego jak np. system ERP. Ogólnie dużo zależy też od branży w jakiej działa firma. Najlepiej na początku zadać sobie pytanie czego od takiego oprogramowania oczekujemy, jakie procesy ma usprawnić, co przyśpieszyć, itp. Bez tego ciężko polecić coś konkretnego
 6. Czasem przydatne jest jeśli CRM jest połączony z systemem ERP, który działa w reszcie firmy, wtedy można łatwo przekazywać do realizacji przyjęte zlecenia, nie trzeba dwa razy wklepywać tych samych rzeczy. Tak właśnie działają programy: CRM SyKOF i ERP SyKOF. Warto sprawdzić zanim zainwestuje się w coś innego
 7. Enova jest całkiem fajna, jeśli nie potrzebujesz kwestii produkcyjnych i precyzyjnego rozliczania kosztów, np. przy zleceniach budowlanych, bo z tym sobie trochę nie radzi Warto też sprawdzić program ERP SyKOF - chyba podobna półka cenowa, a ma parę ciekawych funkcji, które usprawniają pracę.
 8. Samo kupno samochodu to dopiero początek. Jeśli ma się dużą flotę samochodową to zarządzanie wszystkimi pojazdami jest nie lada wyzwaniem. Kontrola ubezpieczeń, przeglądów, napraw, wymian opon, itp. zajmuje sporo czasu jeśli robi się to bez odpowiednich narzędzi. A jak jeszcze samochody są przekazywane między pracownikami to już naprawdę można się pogubić. Dlatego dobrze wdrożyć program komputerowy do obsługi floty, który sam będzie przypominał o ważnych terminach i wszystkie potrzebne informacje o autach (kupionych i leasingowanych) będą w jednym miejscu.
 9. Przede wszystkim trzeba zastanowić się czego tak naprawdę się potrzebuje. Czy ma to być program tylko do wystawiania faktur, czy chcemy prowadzić pełną księgowość, czy w końcu oprócz księgowości chcemy tez "ogarnąć" inne działy firmy. Trzeba pamiętać, że księgowość pracuje na dokumentach m.in. z płac z magazynów z działu sprzedaży i jeśli pracują na różnych systemach to wszystko trzeba przeklepywać ręcznie. Dlatego lepiej zainwestować w jeden system który obsłuży wszystko i informacje będą się przesyłać automatycznie. Do tego celu służą systemy ERP. Na rynku jest dużo dostępnych rozwiązań, myślę że każdy znajdzie coś dla siebie.
 10. W przypadku firmy budowlanej kluczowe jest kontrolowanie kosztów kontraktów, tak, żeby wiedzieć na których się zarabia a na których nie. Dobrze jeśli da się to robić na bieząco żeby móc szybko reagować. Niestety na kartce czy w exelu jest to ciężko robić dlatego warto zainwestować w program do zarządzania projektami i kontraktami. Dzięki temu można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy.
 11. U nas działa od paru lat system ERP SyKOF. Można w nim zarządzać produkcją, ale też prowadzić księgowość, płace i praktycznie wszystko do czego w firmie potrzebny jest program komputerowy. Ostatnio dokupiliśmy jeszcze moduł do CRM, więc nawet dział handlowy teraz z tego korzysta. Myślę, że warto sprawdzić ten program. Zwłaszcza że jest to polskie rozwiązanie - nie ma po co nabijać kasy zachodnim firmom :)
 12. My u siebie używamy OpenOffice'a i jest w pełni wystarczający. Nie ma sensu wydawać niepotrzebnie pieniędzy na MS chyba że naprawdę tego potrzebujesz. Ale do zwykłych prac biurowych openOffice wystarczy w zupełności
 13. Dużo zależy od rodzaju pracy i tego co jest zapisane w regulaminie. Ogólnie przepisy wymagają, żeby pracownikom zapewnić takie środki, w tym odzież, żeby mogli pracę wykonywać bezpiecznie. Jeśli nie zapewniasz odzieży ochronnej, a jest ryzyko zabrudzenia czy zniszczenia odzieży własnej pracownika to powinieneś wypłacać ekwiwalent za pranie lub zwracać koszty zakupu odzieży. Dobrze jest też określić w regulaminie na jaki okres przysługuje wydawana odzież. Przy dużej liczbie pracowników czasem ciężko się w tym połapać i dobrze pomóc sobie programem komputerowym do tego celu. Tu można przeczytać trochę na ten temat: http://sykom.pl/zarzadzanie-wyposazeniem-pracowniczym/
 14. Dużo zależy od tego jaka to firma. Czy jest to działalność w której potrzebujesz klientów "z ulicy" czy też pozyskujesz ich w inny sposób. Jeśli Twoje produkty/usługi kupuje się spontanicznie to dobrze żeby biuro było gdzieś gdzie jest dużo ludzi, przy ruchliwej ulicy na przykład. Jeśli natomiast do biura trafiają ludzie, którzy już wiedzą po co tam przychodzą nie jest to aż tak konieczne. Są też firmy które sprzedają lub prowadzą działalność głównie poza biurem, wtedy możesz mieć lokal tam gdzie Tobie jest najwygodniej.
 15. U nas sprawdza się system ERP SyKOF. I to nie tylko do produkcji, ale w zasadzie do całości obsługi firmy. Jest zainstalowany w księgowości, w kadrach, w magazynach, marketingu, i nawet w sekretariacie i u prezesa :P I w sumie dzięki temu mamy dużo mniej niepotrzebnej papierkowej roboty, bo jak ktoś potrzebuje jakieś informacje czy dokumenty, to zagląda do systemu i ma. Nie musi dzwonić, biegać po pokojach, kserować.... Naprawdę duża oszczędność czasu, zwłaszcza przy mocnych zapędach kontrolingowych kadry kierowniczej ;)