liska

Użytkownik
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O liska

 • Ranga
  Początkujący
 1. Ja jestem zwolenniczką koszy prezentowych. Może to jest pragmatyczne, ale przecież każde wybieranie sobie prezentu jest właśnie takie. Kosze prezentowe przyjęły się wśród moich znajomych. Idąc do kogoś na domówkę przygotowujemy taki kosz w zależności czy mają dzieci czy nie. Wiadomo dzieci lubią jajka z niespodzianką, faceci piwo, a dziewczyny likier do drinków. Kosze przygotowuje nam nasza znajoma która pracuje w jednym z centrów handlowych. Kilka lat temu otworzyła stoisko do pakowania prezentów i się przyjęło. Ma już dwie pracownice i jest jak to się mówi bizneswomen. Jedyne co musiała zrobić oprócz wynajęcia lokalu to nawiązanie współpracy z formą Artemix z Łodzi, która zajmuje się zaopatrzeniem kwiaciarni i produkcją celofanu do koszy prezentowych http://www.artemix.biz .
 2. Nie ma czegoś takiego jak "dieta cud". Poza tym każdy reaguje inaczej. Jeden potrzebuje faszerować się otrębami z owsa, innemu wystarczy pastylka zmniejszające łaknienie na przykład z korzenia Kudzu. Najgorsze jest podjadanie. Jak mnie nachodzi ochota to jem marchewkę, czy białą rzepę. Dobry jest też popkorn. Oczywiście bez tłuszczu i przypraw. Odkąd kupiłam sobie maszynkę dużo łatwiej mi trzymać dietę. Pomysł na to znalazłam na portalu http://www.zachowajmyzdrowie.pl w artykule "Zdrowe przekąski – popkorn" .
 3. Przeciwności losu takie jak pożar, powódź, huragany i trąby powietrzne mogą całkowicie odmienić nasze życie. Przecież mieszkanie, czy dom jest ostoja naszego życia. Dorobkiem kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat wspólnej pracy całej rodziny. Groźba utracenia wszystkiego na skutek klęski żywiołowej, dewastacji, czy kradzieży jest nie do wyobrażenia. Może więc warto zabezpieczyć się przed skutkami jakie mogą nas spotkać. W Polsce z ubezpieczenia mienia korzysta 75 % domostw. Musimy pamiętać że tak zwana "fajer kasa" - ubezpieczenie od pożarów jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla mieszkańców wsi. Statystyczni Polacy chcą się chronić przed negatywnymi skutkami włamania, pożaru, czy innego zdarzenia losowego. Co ważne ubezpieczamy także nasz majątek ruchomy, przedmioty znajdujące się w naszych mieszkaniach. Z ubezpieczeniem mieszkania czy domu jest podobnie jak z samochodem. Najpierw ubezpieczamy bo wymaga tego bank który udzielił nam kredytu. Potem mimowolnie dorastamy do tej decyzji. Ciekaw jestem gdzie się ubezpieczacie, ile płacicie. Ja korzystam z pakietu różnych ubezpieczeń w Uniqa - https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-mieszkania. To wygodne i opłacalne bo można dostać nawet 80 % zniżki.
 4. Chce kupić coś znajomej - niedługo będzie świętowała 30te urodziny. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o prezenty. Wypracowaliśmy sobie z bliskimi taki system, że mówimy sobie wprost co chcemy, albo po prostu przeznaczamy na daną rzecz konkretne środki (np. na wakacje). Ta sytuacja jest zgoła inna, bo zapytać wprost po prostu nie wypada moim zdaniem, a jeśli nie zapytam to będę do samej imprezy urodzinowej zastanawiała się czy aby na pewno dobrze wybrałam. Na początku przyszło mi do głowy by kupić jej coś z galanterii, ciekawe opcje znalazłam np. na stronie http://magmac.pl/13-odziez- jednak po pewnym czasie przypomniało mi się, że nawet nie wiem jaki jest jej ulubiony kolor więc ten pomysł raczej odpada. Może coś do domu? Jakimś element wyposażenia wnętrza będzie lepszym pomysłem? Ewentualnie zastawa stołowa czy kosmetyki? Mam mętlik w głowie i nie potrafię się samodzielnie zdecydować na to co to miałoby być.