dann

Użytkownik
  • Zawartość

94
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O dann

• Ranga
    Zaawansowany
  1. dann

Leasing zwrotny

Leasing daje możliwość długoterminowego finansowania, nawet przez 10-15 lat. W leasing zwroty można wziążć przede wszystkim budynki biurowe. Tego typu obiekty zazwyczaj wynajmowane są przez co najmniej kilka firm, dzięki czemu rozprasza się ryzyko firmy leasingowej
  2. Witam Niedawno zapisałem się do programu partnerskiego i chciałbym się dowiedzieć jak mam się rozliczać z podatków, posiadam podpisaną umowę. Czy podatek będzie co miesiąc potrącany? Dochód będe mieć raczej nieregularnie. Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.
  3. Metodą łańcuszka ludzie mogą przesyłać sobie śmieszne animacje, życzenia, a przy okazji reklamować stronę. Można z kilku elementów stworzyć krótką animację, która niosła by jakąś wiadomość od autora do odbiorcy, a przy okazji reklamowała stronę.
  4. Mam takie pytanie może mi poradzicie jak dobrze rozreklamować stronę niskimi kosztami tak do 300zł? Formy, które znam to linki pozycjonujące na stronach z wysokim PR , wymiany bannerami, reklama na forach. Jednak nie wiem które formy przynoszą największe korzyści i którymi warto się zajmować, chciałbym poznać jeszcze inne sposoby abym mógł jak najlepiej się wybić przy jak najniższych kosztach. Co polecacie?
  5. Według mnie praca fajna dla kobiet wkońcu interesują się kosmetykami i modą. Pracując w takiej branży zdobywają doświadczenie, uczą się pracowac z ludzmi co jest bardzo ważne. Taka konsultantka musi miec dobre podejście do ludzi, wyczuwac ich nastroje :P
  6. Glównym celem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego jest niwelowanie dysproporcji w rozwoju regionów panstw Unii Europejskiej. Z jego środków współfinansowane są rozwój i dostosowanie strukturalne regionów opóźnionych w rozwoju oraz przekształcenie strukturalne terenów silnie uzależnionych od upadających gałęzi przemysłu. Więcej info na www.ngo.pl
  7. dann

Pytanie o leasing

Dzięki za informacje teraz to już mam jasno wswzystko okreslone i łatwiej będzie mi podjąć decyzje w sprawie lesingu jak zajdzie taka potrzeba. Jak narazie zbieram dużo informacji i ucze się aby w przyszłości dobrze prowadzić swój biznes.
  8. Nie ma sensu podawać linku wystarczy wpisać w google to co Cię interesuje, a otrzymasz pełno stron internetowych z informacjami na ten temat :P Kupno ksiązek o tematyce biznesowej jest raczej dość kosztowe więc korzystanie z darmowych ebooków jest jak najbardziej dobrą decyzją.
  9. No niestety bez umowy raczej się nie obejdzie choć ta kwota jest wolna od podatku to wykazać ją będziesz musiała. Najlepiej spytaj sie w swoim urzędzie skarbowym jak procedura wygląda i czy będziesz musiała składać zeznanie podatkowe uwzględniając ten dochód.
  10. W gazecie czytałem że w ramach Działania 6.2 w programie Kapitał Ludzki będzie można dostać do 40 tys. zł na uruchomienie działalności gospodarczej ale pozniej pisali sprostowanie że chyba jednak tyle kasy nie będzie coś mi się tak obiło ale pewien nie jestem. Może poszukaj coś na temat tego programu?
  11. Prawo autorskie – pojęcie prawnicze oznaczające ogół praw przysługujących autorowi utworu albo przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści. Wyróżniamy autorskie prawa osobiste oraz autorskie prawa majątkowe.
  12. Internetowy sklep z bielizną jak najbardziej i najlepiej z wyższej półki :P Zwykłą bielizne raczej nie skusze się kupnem przez internet, a bardziej gustowną jak najbardziej. Sklep internetowy jest obecnie dużo bardziej wygodny niż tradycyjny.
  13. Uznaje się, że kryzys walutowy polega na gwałtownym odpływie kapitału zagranicznego powodującym umniejszenie wartości, a tym samym zmuszającym bank centralny do dewaluacji krajowego pieniądza. Jedną z metod walki z kryzysem walutowym jest sztywny kurs, ustalany przez rząd na dłuższy okres czasu.
  14. dann

Umowa o Dzielo

Przychód uzyskany na podstawie umowy o dzieło nie jest oskładkowany, jeżeli pracodawcę i pracownika łączy tylko i wyłącznie ta forma umowy. Jeżeli pracodawca zawrze umowę o dzieło z pracownikem, z którym wcześniej podpisał umowe o prace przychód z takiej umowy jest oskładkowany.
  15. W czasie urlopu wychowawczego pracownik ma prawo podjąć pracę zarobkową u dotychczasowego lub innego pracodawcy (np. pracę na umowę zlecenia lub umowę o dzieło) lub rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej a także może naukę lub szkolenie, „(...) jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem”. Pracownik, który jest uprawniony do urlopu wychowawczego może złożyć „swojemu” pracodawcy wniosek o obniżenie jego wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu . Co istotne, pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.