candy

Użytkownik
 • Zawartość

  84
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O candy

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

13017 wyświetleń profilu
 1. candy

  Leasing zwrotny

  Leasing zwrotny pozwala na odblokowanie środków zamrożonych w posiadanej nieruchomości, które firma może przeznaczyć na inwestycje. Taką transakcję można sfinalizować w ciągu czterech tygodni. Jeżeli firma posiada atrakcyjną nieruchomość, może oddać ją w leasing zwrotny. Firma leasingowa odkupuje tę nieruchomość i przekazuje przedsiębiorcy w leasing. Klient za to może odblokować środki zamrożone w tej nieruchomości przeznaczając je na inwestycje lub na spłatę kredytu hipotecznego czy inwestycyjnego ciążącego na tej nieruchomości.
 2. Dobór słów kluczowych, monitoring oglądalności, optymalizacja kodów, umieszczanie linków na innych stronach, dodawanie do katalogów i szereg innych zabiegów reklamowych sprawią, że strona www wejdzie na czołowe miejsce w wyszukiwarce.
 3. Z tego co słyszałam ma zacząć obowiązywać od 2010 roku. Na początku będzie go tylko siedem dni, ale już od 2011 roku aż dwa tygodnie. Ojciec nie będzie musiał brać go od razu po urodzeniu dziecka tylko będzie miał na to czas, do momentu, aż maluch skończy roczek. Po tym czasie przywilej, jeśli nie zostanie wykorzystany, przepadnie.
 4. Zawieszenie działalności gospodarczej następuje na pisemny wniosek przedsiębiorcy złożony do gminy albo do sądu rejestrowego. Zawieszenie wykonywania działalności nie zwalnia jednak podatników od obowiązku prowadzenia stosownej ewidencji księgowej oraz złożenia zeznania rocznego w podatku dochodowym.
 5. Linki sponsorowane, banery reklamowe, bądź inne formy zarabiania na stronach www zyskują coraz większą popularność. Osiąganie niewielkich zysków broni część właścicieli www przed koniecznością opłacania podatku dochodowego. Dotyczy to osób, które nie osiągają innych dochodów, a ich przychód z reklam na stronie nie przekracza 3013,37 zł. Zeby nie rejestrować działalności gospodarczej trzeba podpisywać z klientami umowy o dzieło.
 6. Aby kupować i sprzedawać akcje trzeba posiadać rachunek inwestycyjny w jednym z biur maklerskich. Aby dokonać zakupu akcji, należy wystawić zlecenie kupna, wskazując nazwę papieru wartościowego (nazwę spółki, której akcje chcemy kupić), liczbę akcji, termin ważności zlecenia oraz cenę po jakiej gotowi jesteśmy kupić akcje.
 7. Dobrze że juz teraz myślisz o swojej przyszłości. W internecie znajdziesz pełno informacji o sposobie prowadzenia własnej firmy jak równiez ebooki. Wpisz w google ebooki biznes i na pewno znajdziesz pełno linków do darmowych ebooków.
 8. Zawiadomienie ZUS o zawieszeniu działalności polega na złożeniu formularzy ZUS ZWUA jest to wyrejestrowanie osoby ubezpieczonej, i ZUS ZWPA – płatnika. Wracając do pracy, trzeba natomiast przekazać druki ZUS ZFA jest to zgłoszenie płatnika, oraz ZUS ZUA – ubezpieczonego do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego, lub ZUS ZZA – wyłącznie do zdrowotnego. Ostatni dokument wchodzi w grę, gdy przedsiębiorca podlega tylko ubezpieczeniu zdrowotnemu, np. jest równocześnie pracownikiem za wynagrodzeniem równym co najmniej minimalnemu.
 9. Freelancerzy najczęściej nie prowadzą własnej działalności gospodarczej tylko podpisują umowy o dzieło. Zazwyczaj praca wykonywana przez wolnego strzelca jest tańsza o 30% - 50% przy tej samej jakości w porównaniu z kosztami jakie może ponieść zleceniodawca w przypadku najęcia do realizacji zadania zwykłej firmy, dla tego też zawody te coraz bardziej cieszą sie popularnością.
 10. Najczęstszą formą wyskakujących okien są otwierające się przy wejściu na stronę internetową reklamy. Zbliżoną, z technicznego punktu widzenia, formą reklamy, o mniejszej uciążliwości dla użytkownika, jest tzw. pop-under – okienko, które jest otwierane w tle, pod bieżącym oknem. Staje się ono widoczne dopiero po zamknięciu, przesunięciu czy zminimalizowaniu głównego okna przeglądarki.
 11. Jezeli będzies prowadził ten portal przez dłuszy czas i bez przerwy mając przy tym zysk finansowy to niestety kwalifikuje się to na działalność gospodarczą. Zakładając działalność możesz płacić niższy Zus przez dwa lata i to jest duża ulga dla takich osób, którzy zaczynają biznes.
 12. Szczerze nie słyszałam o takim patencie ale jak jest zastrzeżenie znaku towarowego, nazwy czy wynalazku to może znajdzie sie też patent na potrawe :P . W sumie jeżeli nikomu nie zdradzisz sposobu sporządzenia potrawy to raczej nikt jej nie podrobi, zawsze wyjdzie inna bez dokładnego przepisu.
 13. Przedsiębiorca może zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej na okres od 1-24 miesięcy, jeśli nie zatrudnia pracowników. W okresie zawieszenia działalności gospodarczej przedsiębiorca: jest zwolniony z zaliczek na podatek dochodowy, składek na ubezpieczenia społeczne (rentowe i emerytalne) oraz składania deklaracji VAT
 14. Leasing jest z pewnością łatwiejszy do uzyskania niż kredyt bankowy. Ma to szczególnie duże znaczenie dla firm nowych, dynamicznie rozwijających się oraz dla tych którzy chcą otrzymac szybką decyzje i prosty sposób uzyskania finansowania. Firmy leasingowe znają rynek dóbr inwestycyjnych, są w stanie oszacować ryzyko, odważniej podchodzą też do nowych, dobrze rokujących projektów i nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń.
 15. candy

  Rodzaje leasingu

  Najważniejsza różnica między leasingiem operacyjnym a finansowym tkwi w podatkowaniu. W leasingu operacyjnym wszystkie opłaty leasingowe, w pełnej wysokości, stanowią koszt uzyskania przychodu u Korzystającego, w leasingu finansowym natomiast kosztem jest tzw. część odsetkowa opłaty oraz amortyzacja przedmiotu. Zdecydowana większość zawieranych w Polsce umów są to umowy leasingu operacyjnego. Drugą różnicą jest minimalny okres umowy leasingu i tzw. wartość wykupu. W leasingu operacyjnym obie te zmienne są ustalone przez obowiązujące przepisy, w leasingu finansowym mogą być dowolnie ustalone przez strony umowy.