nisia78

Użytkownik
  • Zawartość

11
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O nisia78

• Ranga
    Początkujący

Contact Methods

1. Chyba nie ma biznesu, który jest przypisany tylko i wyłącznie dla kobiet. Znam kobiety, które prowadzą kawiarnie, salony kosmetyczne czy sklepy z ubraniami. Ale znam też takie, które zarządzają firmą produkującą konstrukcje stalowe czy magazynem, z którego wyjeżdżają tysiące części do samochodów. Najlepsze jest to, że te kobiety doskonale się w tym wszystkim odnalazły :) Ja chyba akurat do pracy w tych dwóch ostatnich miejscach bym się nie nadawała, bo zupełnie się na tym nie znam. Ale to zapewne kwestia podejścia, odpowiedniego przygotowania i poznania tematu.
  2. Zależy jeszcze jakie to są miasta, bo jednak małe miasta nie mają takiego potencjału, ludzie częściej z nich wyjeżdżają niż przyjeżdżają. W większych miastach są studenci, są pracownicy na kontraktach, są pary, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłym życiu... Potencjalnych wynajmujących jest więc nieco więcej. Ale faktycznie mieszkania zawsze są w cenie (chociaż bywają też wahania) i zawsze można coś z nim zrobić, żeby nie stało puste. To chyba jedna z lepszych inwestycji, oczywiście o ile mamy pieniądze, żeby je kupić lub sposobność, żeby dostać odpowiedni kredyt.
  3. Ja niestety nie posiadam ogrodu, ale z roku na rok sukcesywnie ozdabiam swój balkon. Zazwyczaj królują w nim zioła i rośliny zielone. Kwiaty nie są moją mocną stroną i nie przepadam za nimi. Ale wszystkie inne rośliny, jak najbardziej, ładnie ożywiają nawet niewielki balkon. Tylko trzeba pamiętać o ich podlewaniu, bo nawet najmniej wymagającą roślinkę można ususzyć :D
  4. Widzę, że urządzanie wnętrz to wcale nie jest taka prosta sprawa. Kiedyś myślałam, że to przyjemność, z którą każdy doskonale sam sobie poradzi. Ale w momencie kiedy siostra kupiła mieszkanie do remontu zobaczyłam, że to to zadanie dla specjalistów. Ona powierzyła projektowanie wnętrz firmie z Łodzi http://www.inter-your.pl/ Nie chciała szukać kogoś z innego miasta, bo to było dla niej najwygodniejsze rozwiązanie. Poza tym zależało jej na kimś, kto zrozumie jej oczekiwania i z niewielkiego mieszkania zrobi coś ładnego i praktycznego. Cała współpraca była bezproblemowa, wszystko udało się załatwić w ciągu kilku spotkań. Patrząc teraz na jej mieszkanie, sama chętnie bym skorzystała z ich pomocy, ale na to przyjdzie czas, kiedy już i ja będę mieć własne cztery ściany. :)
  5. Ja nie prowadzę własnej firmy, ale czasami pomagam siostrze załatwiać kwestie związane z jej firmą. Nie są to jakieś skomplikowane sprawy, ale dzięki temu mogę się wiele nauczyć i dowiedzieć o zaletach, ale i o problemach związanych z prowadzeniem działalności oraz trendach panujących w powiązanych branżach. Nigdy też nie myślałam, żeby zakładać własną firmę, bo wydaje mi się, że wszystkie te obowiązki i formalności w pewnym momencie by mnie przerosły...
  6. Moim zdaniem dobrze na pracowników działają wyjazdy integracyjne albo jakieś imprezy firmowe, które pozwalają się rozluźnić i poznać współpracowników na gruncie mniej oficjalnym. Oprócz tego może jakieś szkolenia branżowe. Kwestie finansowe też nie są bez znaczenia - premie i awans potrafią także bardzo dobrze zmotywować do dalszej i bardziej efektywnej pracy.
  7. Na majówkę w tym roku wyruszam do Poznania. Dawno mnie tam nie było i chętnie zobaczę co się zmieniło przez ostatnie 4 czy 5 lat :)
  8. Moim hobby jest pisanie opowiadań dla dzieci, szkicowanie i projektowanie butów. Oprócz tego uwielbiam podróżować i poznawać kulturę innych krajów
  9. Ja staram się ćwiczyć w miarę regularnie. Na ten moment wybrałam fitness - głównie rowerki i rozciąganie. Ale już niedługo zamierzam wyciągnąć swój rower z piwnicy i zwiedzać okoliczne tereny :) A wtedy przerzucę się może na basen. :) Ćwiczenia w domu zupełnie do mnie nie trafiają, bo nie mogę się zebrać, żeby w ogóle zacząć wykonywać nawet proste i mało wymagające ćwiczenia
  10. Ja bardzo lubię spędzać urlopy w Trójmieście. Uwielbiam klimat tych miast i nie przeszkadza mi nawet tłum turystów, który jest tam całym rokiem. Nawet mimo to udaje mi się tam odpocząć.
  11. Cześć wszystkim!