szydło99

Użytkownik
  • Zawartość

38
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O szydło99

• Ranga
    Średniozaawansowany

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

1. Czy ktoś z Was był w Azji? Raczej nie chodzi mi o Turcję 😉 ale o dalsze kraje. Popularna jest Tajlandia ale pewnie i inne kraje warte są zainteresowania.
  2. Fajne rozwiązanie. Mobilne. Ja tu widzę jeszcze zastosowanie przy korzystaniu z wszelkich samochodów wypożyczanych na minuty. Jest ich coraz więcej i raczej w komplecie nie mają fotelika. Taki pas można mieć zawsze przy sobie i awaryjnie użyć w takich samochodach. Przecież nikt nie będzie biegać po mieście z fotelikiem nie wiedząc czy go się użyje.
  3. Ocieplenie pianką to podstawa. Lepszego rozwiązania nie ma na rynku. Dodatkowo można wykorzystać panele na podczerwień do ogrzania przestrzeni, gdzie pracują ludzie. To najwydajniejsze rozwiązanie. My mamy w halach i w biurowcu panele od Eco Partner. Sprawdza się i w dużej kubaturze magazynowej ale i w zwykłych pomieszczeniach biurowych. Z tego co wiem to projektowane są dla domów, ale ogrzeją każdą przestrzeń 😉
  4. Jeżeli samochód używasz w 100% w firmie to VAT w 100%, jak używasz też prywatnie to chyba tylko 50% VATu.
  5. Jak ktoś robi projekt indywidualny to raczej już nie robi adaptacji. My zamawiając nasz projekt w Wiejskie Klimaty dostarczaliśmy od razu dokumenty o warunkach zabudowy i projekt był tworzony z uwzględnieniem wymagań. Dodatkowo od razu współpracowaliśmy z wykonawcą (Natur Eko Dom) bo robiliśmy dom z bala, wiec fajnie by wszystko było dogadane już na etapie projektu.
  6. Jak widze na ich stronie to jako piloci mogą być albo Mateusz Bury albo Zbigniew Mielcarek. I chyba Mielcarek jest autorem przewodnika? Taki wujek Google podpowiada 😉 Jeszcze mi ktos taki wyskakuje przy nagrodach Kolosa. To ta sama osoba?
  7. Porjekt indywidualny to najlepsza opcja moim zdaniem. Daje największa swobodę w dopasowaniu pod siebie. I mylne jest założenie, że dom z katalogu jest tańszy. Wszyscy zapominają, że na kupnie projektu się nie kończy. Trzeba dopasować projekt pod wymagania lokalne, każdy chce coś dodać od siebie i w sumie wychodzi zbliżona kwota jak za indywidualny. Pamiętaj że nawet zmiana elewacji, dachu musi być uwzględniona w projekcie. Masz projekt z blachą na dachu (której nie polecam) a chcesz dachówkę to musisz zmienić całą konstrukcję dachu. Jak wybierzesz sobie producenta np dachu (my wybraliśmy Creatona) to fajnie zastosować cały ich system, od dachówki pop membrany i inne elementy. Systemowe rozwiązania najlepiej ze sobą współpracują.
  8. Takie rozwiązanie doskonale się sprawdza. A do tego mając mieszkanie we Wrocławiu zyskujemy na ciągłym wzroście koniunktury tu na miejscu. Chyba rynek nieruchomości ciągle rośnie tu najszybciej. W tym tygodniu czytałam raport (chyba bankier) o zwrocie z inwestycji na poziomie 6% właśnie we Wrocławiu. To 3x tyle, ile dają najlepsze banki.
  9. Ja znam firmę z Wrocławia - DJN, która ogarnia takie tematy. Chociaż oni bardziej skupiają się na większych mieszkaniach. Taki mają biznes. Dzielą duże mieszkania na pojedyncze pokoje i wynajmują je studentom i pracującym. Zaleta takiego systemu to jest taka, że zawsze część jest wynajęta. Nie ma całkowitych pustostanów. A do tego jako zabezpieczenie stosują obowiązkowe ubezpieczenie OC od końcowego najemcy.
  10. Salon Sampre z Bydgoszczy też ma ciekawe rozwiązania jeżeli chodzi o ogrodzenia. Bramy i automatykę do niej zapewniają też. A same ogrodzenia, płoty maja w rożnych typach. Warto zobaczyć co oferują. Oczywiście mają też całkiem sprawna ekipę do montażu. U nich na stronie w realizacjach jest fajny i chyba nawet kuty płot. Fajnie wygląda.
  11. Nasze mieszkanie, które wynajmujemy, doposażała zewnętrzna firma (DJN), która zarządza nieruchomościami. Nie mieliśmy wszystkich potrzebnych mebli. Nam do głowy nie przyszło, że to się przyda czy tamto. Po prostu nie mieliśmy doświadczenia co jest wymagane na rynku. Naszym zdaniem było ok, ale chętnych było mało (też pewnie przez metraż, bo nie każdy chce mieszkać w 75m2). DJN podzieliło mieszkanie na pokoje, każde doposażyło i wynajmuje poszczególne pokoje. Tak jest dużo sprawniej i pewniejszy najem. Nawet jak nie ma pełnego obłożenia to dochody są. No i dodatkowe ubezpieczenie OC od końcowego najemcy na wszelki wypadek to dobre rozwiązanie.
  12. Fajnie. Ja też mam w planach trochę egzotyki w tym roku. Jedziemy (lecimy) do Iranu na 13 dni z Wytwórnią Wypraw. Dość bogaty plan objazdówki po tym kraju, więc liczę, że sporo się zobaczy. Siedzenie w jednym miejscu to nie dla nas. A i jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to ja, jako kobieta, jakoś się nie obawiam. Znam ludzi którzy tam byli, więc znam historie z pierwszej ręki. Jest tam bardzo bezpiecznie, a lokalni mieszkańcy są bardzo przyjaźni i pomocni. Oczywiście w mediach są przedstawiani zupełnie inaczej, no ale cóż poradzić.
  13. Ja mam mieszkanie pod najem we Wrocławiu, w starej kamienicy. Duży metraż. Trochę ciężko było samej pilnować i wynajmować, więc teraz zajmuje się tym firma DJN. To zarządca nieruchomości. Nie martwię się o szukanie najemców, o ubezpieczenie (u nich każdy najemca musi mieć ubezpieczenie OC na wypadek szkód) itd. Dla mnie liczy się to, że zawsze dostanę od nich przelew.
  14. szydło99

Maroko

Zorganizowany nie oznacza że jest zły. Czasami jest po prostu łatwiej i bezpieczniej. O Wytwórni Wypraw trochę dobrego słyszałam. Kiedyś organizowali znajomym wyjazd i byli oni bardzo zadowoleni. Co prawda wyjazd był bardzo intensywny w zwiedzaniu ale przeżycia były warte tego.
  15. Ma ktoś z was doświadczenie w tego typu interesie? Jak to wygląda? Rozumiem, że taki samochód nalezy odpowiednio zmodyfikowac. Czy sanepid sprawda taki pojazd? I co z miejscem, gdzie parkuje?