Przemo

Użytkownik
 • Zawartość

  74
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Przemo

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Cześć. Chcę podzielić się z Wami pewną nietypową historią. Otóż w mojej firmie panowała istna Sodoma i Gomora - pracownicy jedli kiedy chcieli (w biurze jest luźna, rodzinna atmosfera), notorycznie używali mikrofali (a nie każdy lubi takie zapachy), nie wspominając dźwiękach naczyń i sztućców. Postanowiłem to zmienić. Przeprowadziliśmy z zarządem burzę mózgów i postanowiliśmy wprowadzić lekkie i 'czyste' posiłki pracownicze w celu uregulowania sytuacji. Zdecydowaliśmy się na batoniki firmy Bakalland, na pewno znacie (coś takiego - https://ebakalland.pl/batony/batony-proteinowe.html). Prowadzą sklep internetowy z bakaliami, musli i nawet kotletami sojowymi! Do tego zamówiliśmy orzechy makadamia, żurawinę, batony proteinowe i żurawinę. Towar przyjechał dzień później. Efekt: praktycznie każdemu smakowało, pracownicy napełnieni energią wrócili do swoich obowiązków. Jakiś czas później postawiliśmy automat z ich produktami, na wypadek jakby komuś było mało ;) Do dzisiaj prowadzimy współpracę na korzystnych warunkach, co tydzień modyfikujemy zamówienie (możliwości jest multum). W rezultacie w biurze nie panuje już nieład, pracownicy są wydajniejsi (nie każdy ma czas albo możliwość jeść swoje jedzenie w czasie pracy). My jesteśmy spokojni i zadowoleni, a pracownicy najedzeni i skupieni. Zachęcam Was do kreatywnego rozwiązywania problemów, stoickiego podejścia i wzięcia udziału w dyskusji. Pozdrawiam
 2. Cześć. Chcę podzielić się z Wami pewną nietypową historią. Otóż w mojej firmie panowała istna Sodoma i Gomora - pracownicy jedli kiedy chcieli (w biurze jest luźna, rodzinna atmosfera), notorycznie używali mikrofali (a nie każdy lubi takie zapachy), nie wspominając dźwiękach naczyń i sztućców. Postanowiłem to zmienić. Przeprowadziliśmy z zarządem burzę mózgów i postanowiliśmy wprowadzić lekkie i 'czyste' posiłki pracownicze w celu uregulowania sytuacji. Zdecydowaliśmy się na batoniki firmy Bakalland, na pewno znacie (coś takiego - https://ebakalland.pl/batony/batony-proteinowe.html). Do tego zamówiliśmy orzechy makadamia, żurawinę, batony proteinowe i żurawinę. Efekt był świetny: praktycznie każdemu smakowało, pracownicy napełnieni energią wrócili do swoich obowiązków. Jakiś czas później postawiliśmy automat z ich produktami, na wypadek jakby komuś było mało ;) Do dzisiaj prowadzimy współpracę na korzystnych warunkach, co tydzień modyfikujemy zamówienie (możliwości jest multum). W rezultacie w biurze nie panuje już nieład, pracownicy są wydajniejsi (nie każdy ma czas albo możliwość jeść swoje jedzenie w czasie pracy). My jesteśmy spokojni i zadowoleni, a pracownicy najedzeni i skupieni. Zachęcam Was do kreatywnego rozwiązywania problemów, stoickiego podejścia i wzięcia udziału w dyskusji. Pozdrawiam
 3. Wydaje mi się, że czasem wystarczy prewencja. I takie myślenie, że warto co miesiąc coś odkładać, bo kiedyś może nam się to przydać. Tak więc wtedy o wiele trudniej popaść w długi, a wychodzenie z długów popadając w następny może tylko zawiązać pętelkę na szyi, choć i może także pomóc. Ale to już ryzyk fizyk. Dobrze jest te oszczędności powielać. i moim zdaniem w tym mogą pomóc fundusze inwestycyjne. A jak? Na to pytanie odpowiada artykuł umieszczony na www.metoda-kanban.pl/jak-zarabiac-na-funduszach-inwestycyjnych/
 4. Mi się zawsze wydawało, że fundusze są bardzo opłacalną formą pomnażania swoich oszczędności. Przynajmniej o wiele lepszą alternatywą od lokowania ich na lokatach czy kontach oszczędnościowych. A po lekturze www.najempomieszczen.pl/jak-dzialaja-fundusze-inwestycyjne/ , na której opisują jak takie fundusze działają to także nabrałem pewności, że jest to bezpieczna forma pomnażania pieniędzy. Tak więc nie jestem pewny czy określanie bezsensowne pomnażanie kasy nie jest dobrym stwierdzeniem
 5. Jeśli chodzi o remonty to ja ich za bardzo nie lubię. Wręcz przeciwnie nie cierpię ich. I to z kilku powodów. Na pewno jednym z nich jest to, że pociągają za sobą masę pieniędzy. Nigdy nie wiadomo co się stanie i czy się zmieści w założonym budżecie. Następnym nie lubię tego bałaganu, który towarzyszy remontowi. Po za tym wymyślenie nowej aranżacji wcale nie jest takie proste. Oczywiście można się posiłkować artykułami zamieszczonymi na http://icons.com.pl/ ale i tak nigdy to nie będzie łatwe.
 6. Jeśli chodzi o pożyczki to jest ich tyle, że trudno wybrać jakąś najlepszą. Na pewno trudno jest to zrobić w całkowitej świadomości, bo nie ma możliwości aby poznać czy rozeznać się we wszystkich dostępnych ofertach. Warto poznać przynajmniej ogólne zasady pożyczek i te zasady można poznać poprzez przeczytanie artykułów umieszczonych na http://icons.com.pl/ . Myślę, że chcąc wziąć pożyczkę warto jest się z nimi zapoznać. to takie zabezpieczenie, że znając te zasady będzie łatwiej wybrać ofertę pożyczkę.
 7. Ja na przykład zauważyłem, że bardzo usprawnia pracę jej otoczenie. Odkąd zmieniliśmy biuro. Przy nie małej pomocy z http://www.officemap.pl/search/list/?city=warszawa&district%5B%5D=srodmiescie . Da się zauważyć różnicę w pracy. Po pierwsze w podejściu pracowników. Przychodzą oni chętniej do pracy. Do jazd też jest bardzo dobry co jest ważne szczególnie dla osób dojeżdżających do pracy komunikacją miejską. A wiadomo zadowolony pracownik pracuje lepiej. I chyba to jest najważniejsze. Właśnie przez to widać różnicę. Niewiarygodne, że taka niewielka rzecz pozwala usprawnić pracę całej firmy w tym także kontakt z klientem.
 8. Jak dla mnie nie robisz nic złego. I tak myślę, że w sumie bardzo dobrze, iż spotykacie się na neutralnym gruncie. Zawsze łatwiej się wtedy dogadać. Po za tym każdy wie jak jest w biurach i nie zawsze można w nich na spokojnie porozmawiać, choć są odpowiednie sale. No ale jak ci to osobiście przeszkadza to zawsze możesz sobie znaleźć biuro w Gdańsku. Duża ich oferta znajduje się na http://www.officemap.pl/ . Tylko, że moim zdaniem jak i ci oraz twoim klientom, współpracownikom nie przeszkadzają spotkania w restauracjach czy kawiarniach to moim zdaniem nie ma sensu specjalnie wynajmować biura.
 9. Jeśli chodzi o dotacje z unii to pomocą merytoryczną, ale sumie też nie tylko służą na https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/ . Mówią oni jakie są dostępne formy finansowania, w jaki sposób można je otrzymać. Wytłumaczą dokładnie za co się takie dotacje otrzymuje. Dzięki czemu wiadomo czy składać papiery czy nie. Do tego co ważne to współpracują oni i z firmami dużymi, ale też z przedsiębiorstwami małymi i średnimi. A ogólnie odnoszą się oni do Fundusze Unii Europejskiej w Perspektywie Finansowej 2014-2020, która daje bardzo duże możliwości.
 10. Jeśli chodzi o doradztwo dla firm to można je znaleźć w naprawdę wielu dziedzinach. Jest ich tak dużo, że człowiek zapytany na temat tego w jaki sposób ktoś może doradzać jakiemuś przedsiębiorstwu to kompletnie nie wie od czego zacząć. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. I to właśnie one wydają się zawsze źródłem problemu. Ale jak mieć więcej pieniędzy na jakiś cel w firmie> Otóż można postarać się o dotację. A jeśli chodzi o doradztwo w sprawie dotacji to warto wejść na https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dotacje-unijne/
 11. Jak ja myślę o pożyczkach to zazwyczaj na coś mniejszego i zazwyczaj jest to spowodowane jakimiś nagłymi wypadkami. Jak zepsuta pralka czy lodówka. Wyobrażacie sobie funkcjonowanie bez lodówki chociażby jeden dzień. Przecież rzeczy w zamrażarce trzeba by bardzo szybko zjeść. Nie lodówka jest rzeczą niezbędną. Ale pieniądze na jej zakup dobrze by było mieć od razu. Dlatego aby zawsze mieć dostęp do dodatkowej kasy założyłem sobie na https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/karta-visa-media-markt,5.html kartę kredytową.
 12. Jasne, że lepsza pożyczka jest w banku. Moim zdaniem to jest bez dyskusyjne. Nawet nie ma argumentów, że w innych instytucjach jest lepiej. To, że kredyt można wziąć przez internet, w banku też można, że szybkie pieniądze kredyt z https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html można wziąć nawet w 15 minut. A bank i to jeszcze sprawdzony, będących parę lat na rynku zawsze będzie bezpieczniejszą instytucją niż jakaś firma co na rynku długo nie jest. Tu chodzi o poczucie bezpieczeństwa i pewności jakie daje bank, a od innych instytucji tego się nie otrzyma.
 13. Na pewno w tym może pomóc wszelka reklama internetowa. Aby zbudować jakąś rozpoznawalną markę to człowiek musi się na nią natykać dosłownie wszędzie. Dlatego też dobrym pomysłem będą ulotki. Koszt ich wydruku na https://www.viperprint.pl/produkt/ulotki-skladane/UL386 jest niewielki, a mimo wszystko rozpowszechnienie wizerunku jest dość spore. Warto także budować dobre imię marki, bo to też wpływa na wizerunek i sprawia, że dana marka jest bardziej popularna. I tu trzeba zadbać o to aby dany produkt był dobry. Warto też mieć jakiegoś ambasadora marki. Dobrze gdy jest to osoba rozpoznawalna, bo za nią idą inni.
 14. Jasne, że jest to skuteczna forma reklamy. Oczywiście wszystko zależy od działalności jaką się prowadzi, bo nie sensu moim zdaniem robić baneru jak ma się firmę tylko internetową i tam się działa. No chyba, że jedzie się na jakieś targi. To aby lepiej wyróżniać się z tłumu taki baner na pewno się przyda. Nie jest to jakaś droga forma reklamy. Przynajmniej patrząc na cenę wydruku takiego banera w drukarni na https://www.viperprint.pl/produkt/DWF28 można by nawet powiedzieć, że kosztuje to grosze. I jak mówiłem na pewno taki baner sprawdzi się w kilku branżach. Po pierwsze przy reklamowaniu jakiś eventów, wystaw, przedstawień i tego typy rzeczy. Po drugie w gastronomii. Moim zdaniem jest to idealny sposób reklamy dla obiektów gastronomicznych.
 15. Ja jestem oczywiście za częściami oryginalnymi. Po pierwsze zawsze mamy pewność, że będą pasowały, po drugie mamy pewność, że będą działy. Fakt zapłaci się za nie trochę więcej, ale jest to inwestycja, bo na pewno za moment się nie zepsują jak niektóre podróby czy zamienniki. Na pewno tez czasem się na nie dłużej poczeka, ale wtedy zawsze można wypożyczyć samochód z http://www.best-rent.pl/ . Cena nie wielka, a samochód zawsze jest potrzebny. Tak więc nawet czas oczekiwania na nowe cześci już nam się nie dłuży i nie przeszkadza.