berek

Użytkownik
  • Zawartość

8
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O berek

• Ranga
    Początkujący

Profile Information

1. Jeżeli nie mamy tyle czasu, by poświęcić go na samodzielne urządzenie biura, mając w pamięci, by było wygodnie, przestrzennie i praktycznie wszystko rozmieszczone, a do tego nie możemy sobie pozwolić na długie wyłączanie z użytkowania jakiegoś pomieszczenia w biurze, lepiej jest wynająć specjalistów od projektowania biur: http://www.mikomaxsmartoffice.pl/uslugi . Mniej nerwów się na tym straci i możemy mieć pewność, że nie dostaniemy jakiejś fuszerki na sam koniec. Zawsze to jakieś rozwiązanie, jak chcemy utrzymać właściwą organizację pracy.
  2. Jasne, że miewam, mało kto nie cierpi na jakieś dolegliwości spowodowane stresem i nerwami. A migreny mam właśnie od tego, ewentualnie dużego przemęczenia umysłowego, o co w mojej pracy nietrudno, albo z braku witamin (magnez i potas to mus przy moim trybie życia, ale często zapominam je brać). Ostatnio miałem sytuację, że bardzo dokuczliwy, pulsujący ból głowy (i zatok) wziął mi się od bólu zęba, co jest nieco przerażające, jak się pomyśli, jak to wszystko jest ze sobą połączone. Wspomagam się silnymi lekami przeciwbólowymi, bo naturalne/domowe sposoby nigdy na mnie nie działały zbyt dobrze.
  3. Najlepiej jest mieć kogoś na miejscu, kto będzie się tym zajmował w strukturach firmy. Oczywiście, powierzenie komuś tak ważnych kwestii jak finanse nie jest łatwe, jednak według mnie lepiej jest zatrudnić kogoś i objąć go obowiązkiem tajemnicy zawodowej, mając możliwość kontroli tego, co robi, niż zlecać wszystkie sprawy komuś z zewnątrz. Akurat w tej kwestii jestem tradycjonalistą, bo już kilka razy się przejechałem na tych nowoczesnych sposobach prowadzenia księgowości i co prawda nie należy mierzyć wszystkich tą samą miarą i gdzieś są firmy czy biura rachunkowe rzetelnie działające online, ale mnie będzie się trudno przekonać po tym, czego doświadczyłem. Dlatego jak już z jakiegoś powodu musicie brać biuro rachunkowe albo księgowość online, sprawdzajcie kilkanaście razy tzw. specjalistów. Zatrudnianie osoby też wiąże się z ryzykiem, nie twierdzę, że nie, ale wolę się przekonać na własne oczy, czy pracownik ma umiejętności związane z księgowością, niż być oszukiwanym i żyć w nieświadomości o jakichś fuszerkach robionych moim kosztem.
  4. Baner reklamowy zawsze się sprawdzi - może poprawić wizerunek, czytelność kampanii reklamowej i utkwi w głowach klientów na tyle, że postanowią zajrzeć. Bez marketingu w internecie dzisiaj nie ma udanego biznesu, ale nie należy rezygnować ze wszystkich form reklamy tradycyjnej. Kreatywne podejście do stworzenia treści na taki baner może przynieść wymierne rezultaty w postaci ilości klientów, dlatego projekt musi być dokładnie przemyślany i oryginalny. Niektórzy korzystają z pomocy agencji, a niektórzy sami wymyślają, co najlepiej wypromuje firmę i zanoszą gotowy plan do realizacji i montażu. Nie należy przesadzać z ilością takich banerów, ale też nie ma co żałować pieniędzy na tą formę reklamy.
  5. Forex to trudna sztuka do opanowania, bo nawet doświadczeni inwestorzy, którzy znają systemy giełdowe od poszewki, nie są w stanie przewidzieć tego, jak zachowa się rynek, a to jest mimo wszystko dość ważne, jeśli chce się zarabiać na poważnie w notowaniach. Rzadko która giełda ma dłuższe okresy stabilizacji, wszystkie są dynamiczne i wystarczy tak naprawdę ułamek sekundy, by wszystko stracić. Z Forexem wiąże się większe ryzyko, ale też większa szansa na zysk, dlatego tyle osób decyduje się próbować swoich sił z inwestowaniem. Trzeba przede wszystkim poznać czynniki wpływające na wahania notowań, a także mechanizmy pozwalające na płynne i bezpieczne lokowanie swoich pieniędzy. Warto też znać charakterystyki instrumentów, w które inwestujemy, bo bez tego przejedziemy się na małych kruczkach, o których się nie wiedziało. Każdy instrument reaguje inaczej na to, co się dzieje w całości rynku, mało jest takich pewniaków, które będą reagować w taki sam sposób. Zgłębianie swojej wiedzy z tych zakresów pomoże lepiej zrozumieć działanie Forexu, ale w tym przypadku warto połączyć teorię z praktyką, czyli otworzyć konto demo w jakiejś platformie forexowej, aby uczyć się transakcji. W demo nie traci się realnych pieniędzy, a przez miesiąc można poznać tajniki zawierania każdej możliwej transakcji, bez wkuwania tysięcy książek.
  6. Na początku możecie spróbować z działaniami na własną rękę, zbudować content, a przy tym zaufanie do firmy, z czasem zacznie się to przekładać na korzystanie z usług czy dokonywanie zakupów. Klienci lubią widzieć, że firma ma jakiś zarys swojego wizerunku oraz pomysły na to, jak go sprzedać, także własne zaangażowanie jest tu kluczowe na początku działalności. Potem może się okazać, że jest ruch, ale nie przekłada się to na liczbę konwersji albo występują jakieś problemy z dokonywaniem transakcji, które mamy problem ze zlokalizowaniem, i tu już się przyda wsparcie agencji od pozycjonowania, by sobie z tym poradzić. Podręczniki proponowane wyżej są dobre, zawsze warto się zapoznać z działaniami, których się nie zna, a które będą wykonywane w firmie na porządku dziennym.
  7. Ja również jestem za tym, by przekazać nadzorowanie kampanii reklamowych agencji, w której są specjaliści od AdWords. Jeśli chcesz zatrudnić kogoś w strukturach swojej firmy, by się tym zajmował, musisz zdawać sobie sprawę, że powinna to być osoba doświadczona, ponieważ uczenie się od podstaw AdWords może potrwać kilka długich miesięcy, żeby to opanować. Nie wystarczy wysłać na jedno szkolenie, by ta osoba wszystko zrozumiała i została zaznajomiona z tematem w 100%, potrzeba byłoby kilku różnych kursów i szkoleń, a to już kosztuje. Nawiązałbym współpracę z agencją i oddelegował osobę z firmy do kontaktu z pracownikiem agencji odpowiedzialnej za AdWords. Przy okazji nauczy się czegoś konkretnego, gdy będzie nadzorować te działania. A w międzyczasie zleciłbym naukę w programie Google Partners, gdzie jest solidna teoria w przystępnej formie, a do tego praktyczne ćwiczenia i na koniec certyfikat znajomości do zrobienia. I nie trzeba za nic płacić.
  8. Bardzo ciekawy pomysł, i przy kreatywnym podejściu może powstać coś naprawdę wielkiego. Portale typu Nasze miasto i inne o tematyce lokalnej/regionalnej cieszą się powodzeniem, może nie jakimś wielomilionowymi statystykami odwiedzin, ale jednak wiele osób ceni sobie źródło informacji dotyczące spraw blisko nich, a taki blog ma mnóstwo możliwości rozwoju. Nie mówię tylko o pisaniu o lokalnych wydarzeniach, choć to oczywiście jest dobry kierunek na rozkręcenie bloga i samego ruchu na nim. Z czasem można wzbogacić zawartość o jakieś fotorelacje, recenzje miejsc publicznych (jeżeli to jest większe miasto), a także robić rankingi i dyskretne reklamy lokalnych firm, które potrzebują takich miejsc, żeby się promować. Może warto pomyśleć o zakładce z bazą firm działających tylko na tym terenie? Powodzenia życzę, bo to niełatwa sprawa, ale jak ma się cel, to i motywacja do tworzenia dalszej zawartości się znajdzie.