robbaran

Użytkownik
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O robbaran

 • Ranga
  Początkujący
 1. robbaran

  budowa domu

  Domy ze styropianów? Jakoś do mnie to nie przemawia. Budując dom najlepiej zastanowić się jakie instalacje będą nam w przyszłości przydatne. Koszty energetyczne niestety wciąż rosną, podobnie jak wpływ zużycia energii na środowisko. Warto więc, aby takie systemy grzewcze, chłodnicze czy wentylacyjne były zaprojektowane w taki sposób, aby były jak najbardziej wydajne. Jednym ze sposobów na oszczędności jest projektowanie wody lodowej jako zmiennych przepływów przez parownik. To dzięki systemowi chłodzenia wody lodowej klimatyzacja jest tańsza, a zużycie energii mniejsze. Jednocześnie redukuje się emisja gazów z tego montażu. Sama woda lodowa jest czynnikiem chłodniczym, który jest stosowany w centralach klimatyzacyjnych oraz innych instalacjach chłodniczych. Jest ona rozprowadzana do klimakonwektorów, czyli wymienników ciepła. To w nich zachodzi proces schładzania wentylowanego powietrza oraz wzrost temperatury tej wody.
 2. Moim zdaniem najlepiej zapytać się osoby, która spodziewa się maluszka co chciałaby dostać lub co będzie potrzebować w najbliższym czasie.
 3. Rozwój gospodarczy niesie za sobą sporo konsekwencji. To nie tylko wpływ na środowisko, ale i niekiedy zwiększone koszty eksploatacji energii. W tym też celu został nałożony na przedsiębiorstwa obowiązek przeprowadzenia audytu efektywności energetycznej. Firmy, które oferują przeprowadzające audyty energetyczne muszą uwzględnić w swoich pracach takie czynności jak: identyfikację tych źródeł energii i egzergii, które są nierentowne i pochłaniają je w zbyt dużych ilościach. To także zidentyfikowanie realnego poziomu odniesienia się do bieżących rozwiązań technicznych w tym aspekcie, przedstawienie propozycji działań minimalizujących rozpoznane straty oraz sporządzenie podstawowej analizy dla wskazania wskaźników ekonomicznych zaproponowanych przedsięwzięć. Dzięki takim audytom, w przedsiębiorstwie zostają zidentyfikowane rzeczywiste zasoby w zakresie czynności proefektywnościowych, ustalane są priorytety w działaniach dążących do poprawy efektywności oraz obniżane są koszty eksploatacji.