EFL_doradca

Użytkownik
  • Zawartość

13
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O EFL_doradca

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam, niewątpliwie korzyścią płynącą z leasingu jest fakt że nie wpływa on na zdolność kredytowa a tym samym nie zamyka drogi do dalszego rozwoju firmy. Leasing pozwala także ''wrzucic' w koszty uzyskania przychodu kilka pozycji wynikających z umowy leasingowej. Kolejnym aspektem sa także dotacje z UE, a w zasadzie pozyskanie środków z UE przy wykorzystaniu leasingu. Wstępny raport, zawierający informacje dotyczące możliwości wnioskowania o dofinansowanie unijne, opracowywany jest na życzenie klientów EFL bezpłatnie. Nasi doradcy pomagają przygotowywać aplikacje oraz wspierają przedsiębiorców w całym procesie, począwszy od złożenia wniosku aż do jego całkowitego rozliczenia. Pomoc udzielana jest niezależnie od wartości projektu i programu operacyjnego, w ramach którego nasz klient ubiega się o dofinansowanie Pozdrawiam,
  2. Witam, Chciałbym przedstawić dziś Państwu jedną z usług oferowanych przez EFL przy umowie leasingowej. Elastyczny Harmonogram Spłat oferowany jest od wiosny 2010 roku, jednakże z uwagi, że dotyczy on w głównej mierze przedsiębiorców sezonowych, należy wspomnieć o nim przy nadchodzącej zimie. Adresatami oferty Elastyczny Harmonogram Spłat są przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą charakteryzującą się sezonowością np. rolników, branży transportowej i budowlanej. Elastyczny, indywidualnie konstruowany harmonogram spłat jest wygodnym rozwiązaniem, dostosowanym do cykliczności i różnic w uzyskiwanych przychodach. Te segmenty rynku są najbardziej uzależnione od sezonowości działalności i pór roku. Okres zimowy nie sprzyja zarówno prowadzeniu prac budowlanych jak i rolnictwu. Produkt w postaci elastycznego leasingu pozwoli zatem tym przedsiębiorcom ustalić własny harmonogram spłat, dostosowany do wielkości przychodów w danym okresie w roku. Przedsiębiorcy mogą tak ustalić harmonogram spłat, że np. jedną ratę płacą niższą (nawet w wysokości symbolicznej złotówki) a inne wyższe, w zależności od okresu kiedy mają największe przychody. Należy jednak pamiętać, że harmonogram ustala się tylko raz, przed podpisaniem umowy, potem nie można go zmienić. Pozdrawiam,
  3. Witam, Do kosztów uzyskania przychodu leasingobiorcy w leasingu operacyjnym zaliczymy: -wpłata początkowa; -czynsz Leasingowy; -opłaty manipulacyjne; -prowizje; -koszty użytkowania przedmiotu leasingu. W leasingu finansowym : -odpisy amortyzacyjne; -czynsz leasingowy jedynie w części odsetkowej, -koszty użytkowania przedmiotu leasingu pozdrawiam,
  4. W obecnym roku istniała możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie samochodu z "kratką" (czyli z homologacją ciężarową). Przy zakupie bądź podjęciu samochodu osobowego w leasing, można maksymalnie odliczyć 60% podatku VAT (ale nie więcej niż 6 tyś zł). Wg projektu ustawy od nowego roku przepisy te jednak mają ulec zmianie. I możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie samochodu z "kratką" nie będzie już możliwa. W chwili obecnej pojawiają się już problemu z zakupem takich pojazdów z uwagi na duże zainteresowanie nimi. Z dniem dzisiejszym pozostało 43 dni, kiedy można jeszcze odliczyć 100% VAT. Warto się tym zainteresować planując zakup samochodu do firmy. pozdrawiam
  5. Witam, jakiego rodzaju leasing /finansowy czy operacyjny/ Pana interesuje? pozdrawiam,
  6. Witam, a jakich informacji o Europejskim Funduszu Leasingowym Pani poszukuje? Może mógłbym służyć pomocną dłonią? Pozdrawiam,
  7. Witam, przy zawartej umowie, jakiejkolwiek, między stronami, kazda z nich zobowiązuje się do przestrzegania jej warunków. To dotyczy takze firm leasingowych, obowiązki i prawa nalezą zarówno do leasingodawcy i leasingobiorcy, i obie strony sa zobowiązane do ich przestrzegania. Ich nieprzestrzeganie może skutkować karami. Jednakże można także składać reklamacje, bądź wniosek o przesuniecie jednorazowo terminów. Wiele firm leasingowych wprowadziło np ulgi czy odroczenia dla swoich klientów w spłatach czynszu, poszkodowanych w wyniku tegorocznej powodzi. pozdrawiam,
  8. Witam, chyba myli Pani operatorów np call center innych firmy z konsultantami EFL. W obowiązku zawodowym konsultanta EFL jest kontakt z klientem, udzielenie odpowiedzi na wszelkie jego pytania oraz sporządzenie oferty produktowej jeśli taka będzie chęć klienta. Taki kontakt z konsultantem EFL może nastąpić w placówce firmy bądź jeśli jest to doradca mobilny w dowolnej lokalizacji w przynależnym mu obrębie. Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją kiedy konsultanci EFL nie chcieli by się podjąć spotkania z potencjalnym klientem. Także jeżeli jest Pani zainteresowana takim spotkaniem proszę o kontakt w dowolnej placówce EFL bądź poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej, znajdujący się także w stopce mojej wypowiedzi. Pozdrawiam,
  9. Witam, Jedynym z elementów strategii jest podpisanie kolejnej umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, dzięki której EFL otrzymał pożyczkę na finansowanie inwestycji dla małych i średnich przedsiębiorstw. Niewątpliwie celem kampanii internetowej EFL jest przekazanie inforacji i wiedzy o leasingu przedsiębiorcą i innym zainteresowanym, tak aby swobodnie mogli poruszać się w tym temacie, i korzystać z możliwosci jakie daje firmą. Pozdrawiam,
  10. Witam, Europejski Fundusz Leasingowy rozpoczął swoją działalność blisko 20 lat temu roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Wieloletnie doświadczenie na polskim rynku jest najważniejszym atutem dla naszych partnerów biznesowych i klientów. Od 2001 roku EFL wchodzi w skład jednej z największych pod względem wielkości kapitału instytucji finansowych na świecie – Grupy Crédit Agricole. A w 2009 r. EFL także uzyskał akredytację ACCA. Do tej pory EFL na swojego partnera biznesowego wybrało ponad 200 tysięcy klientów. Prawdziwym sprawdzianem dla większości przedsiębiorców stał się kryzys gospodarczy, zapoczątkowany w drugiej połowie 2008 roku. Spowolnienie to nie ominęło również branży leasingowej. Pomimo tego, pozycja rynkowa Europejskiego Funduszu Leasingowego pozostała niezachwiana. Jako lider rynku EFL może pochwalić się 12% udziałem w rynku leasingu. Pozdrawiam,
  11. Witajcie, Jestem doradcą online Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. Pojawiłem się na tym forum ponieważ razem z Europejskim Funduszem Leasingowym realizuję kampanię informacyjną dla wszystkich właścicieli firm zainteresowanych leasingiem środków trwałych. Jeśli macie jakiekolwiek pytania z tym związane lub prowadzicie działalność gospodarczą i zastanawiacie się w jaki sposób można skorzystać z leasingu maszyn i urządzeń zapraszam do dyskusji w tym temacie. Jestem do Waszej dyspozycji. Aby odpowiedzieć na Pana pytanie o warunki leasingu oraz szczegóły umowy leasingowej , prosiłbym o dokładniejsze wskazanie Pańskich zamiarów, szczególnie co miało by być przedmiotem leasingu, jakiego rodzaju leasing by Pan preferował ect. Pozdrawiam,
  12. Witajcie, Jestem doradcą online Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. Pojawiłem się na tym forum ponieważ razem z Europejskim Funduszem Leasingowym realizuję kampanię informacyjną dla wszystkich właścicieli firm zainteresowanych leasingiem środków trwałych. Jeśli macie jakiekolwiek pytania z tym związane lub prowadzicie działalność gospodarczą i zastanawiacie się w jaki sposób można skorzystać z leasingu maszyn i urządzeń zapraszam do dyskusji w tym temacie. Jestem do Waszej dyspozycji.
  13. Witajcie, Jestem doradcą online Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. Pojawiłem się na tym forum ponieważ razem z Europejskim Funduszem Leasingowym realizuję kampanię informacyjną dla wszystkich właścicieli firm zainteresowanych leasingiem środków trwałych. Jeśli macie jakiekolwiek pytania z tym związane lub prowadzicie działalność gospodarczą i zastanawiacie się w jaki sposób można skorzystać z leasingu maszyn i urządzeń zapraszam do dyskusji w tym temacie. Jestem do Waszej dyspozycji.