glinigree

Użytkownik
  • Zawartość

4
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O glinigree

• Ranga
    Początkujący

Contact Methods

• Website URL
    Array

Profile Information

1. Ok, dziękuje za odpowiedź Czyli zakładając że robocizna wyniesie 500 zł ,a na części w hurtowni wydam 1000220VAT sumuje to 1720 i teraz do tego VAT czyli 1720378,4VAT=2098,4zł Zatem do US odprowadzam 378,4-220 =158zł Zgadza się ?, A marże za części mogę pewnie ukryć w robociźnie? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Andrzej M.
  2. Oczywiście że warto. poznałam faceta w sylwka i 0d tego momentu się spotykamy. Mam wrażenie jakbysmy się znali i byli ze sobą od roku. Mam ochotę mu to powiedziec, ale wiem ze jeszcze za wcześnie, jeszcze sie przerazi za bardzo...
  3. Dotychczasowa praktyka wskazuje, że na pieniądze od "zewnętrznych reklamodawców" mogą liczyć raczej floty czarterowe, oferujące większą liczbę nowych i wyróżniających się jednostek. Często też nie jest to transakcja gotówkowa a barter, bo występują powiązania kapitałowe między reklamodawcą a czarterodawcą. Przykłady: - Kolastyna jeszcze w latach 90-tych, dzisiaj firma prawie upadła - marki Agros na jachtach Tiga Krakus, Fortuna etc., potem Lenovo - Centertel/Idea/Kia na jachtach Sailor - Algida - Nivea Reklama na pojedynczym jachcie to najczęściej sponsor łódki regatowej - np. Neoprofil, Bi-es etc., ew. firma właściciela - nawet na forum mamy kilka przykładów. Krótko mówiąc jak nie masz teraz wśród bliskich znajomych kogoś zainteresowanego z wolną gotówką - będzie ciężko. Agencja na pewno nie zainteresuje się pojedynczym jachtem.
  4. Nie sadze, by pytanie o rade na tym forum bylo dobrym pomyslem. Wiemy tyle co Ty. Jezeli potrzebujesz porady - skonsultuj sie z prawnikiem, oni sie tym zajmuja. Chociaz jezeli poswiecisz troche czasu, przejrzysz artykuly, broszury, moze zagladniesz do ustawy to chyba bedziesz w stanie dobrze zorientowac sie w temacie sama. Powiedzialbym, ze wiele zalezy od tego, gdzie brat ma miejsce zamieszkania. Niestety, brak tu jest jasnych kryteriow. Rezydentem podatkowym w UK jest sie zasadniczo po 183 dniach pobytu leaflet IR20, zgloszenie P86. Jednak w zaleznosci od pewnych okolicznosci, takich jak podjecie pracy, zamiar pobytu mozna juz nim byc od dnia przyjazdu - patrz IR20. Podatki od pracy najemnej podjetej w UK zasadniczo sa pobierane w systemie PAYE Pay As You Earn - czyli pracodawca placi zaliczki. Czyli, powiedzialbym ze legalnie pracujacy Polak w UK placi w UK podatki od razu. To, czy i jak rozliczyc dochod z UK w Polsce - jest pytaniem otwartym, nad ktorym tu swobodnie i niezobowiazujaco dyskutujemy na forum.