daroson

Użytkownik
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O daroson

 • Ranga
  Początkujący

Profile Information

 • Location
  Array

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Faktycznie do założenia firmy nie trzeba mieć wykształcenia, jednak żeby dobrze poprowadzić biznes i z powodzeniem zarządzać firmą, studia z zakresu zarządzania projektami, programami oraz wiedzy o biznesie i zarządzania organizacją są w dzisiejszych czasach koniecznością. Pod tym względem atrakcyjne są studia MBA Project Management https://wsaib.pl/kandydaci/mba-project-management/o-studiach, na które rekrutacja startuje na trójmiejskiej WSAiB.
 2. Zajrzyj na stronę https://wyzerujdlugi.pl/blog/jak-wyjsc-z-dlugow/ gdzie opisano możliwości wyjścia z długów i ich konsekwencje prawne. Upadłość konsumencka stworzona jest z myślą o osobach fizycznych, w przypadku prowadzenia działalności, należy podjąć inne kroki prawne. Żeby wniosek o upadłość został pozytywnie rozpatrzony przez sąd, należy dobrze go umotywować, w czym może pomóc wykwalifikowana kancelaria lub prawnik.
 3. Z czasem można zdobywać kolejne uprawnienia, na inne maszyny i urządzenia. U mnie zaczęło się od jednego szkolenia w Lektor Łomża, a teraz mam już uprawnienia na 3 różne maszyny, dzięki czemu jako jednoosobowa firma mogę świadczyć usługi podmiotom zewnętrznym. W zależności od upodobań i zainteresowań w CSL Lektor można wybierać spośród wielu kursów zawodowych i na bieżąco podnosić swoje kwalifikacje.
 4. Innym "biznesowym" kierunkiem studiów, który zyskuje ostatnio na popularności jest logistyka. Coraz więcej firm poszukuje pracowników, którzy będą zajmowali się tą dziedziną działalności firmy. Na WSAiB na kierunku logistyka https://wsaib.pl/kandydaci/studia-ii-stopnia/logistyka, można wybrać m.in. specjalizację z logistyki morskiej.
 5. Pełną obsługę i pomoc w wyborze drukarki do etykiet oferuje firma https://coleman.pl/drukarki-etykiet-cab. Warto zwrócić uwagę, aby drukarka była solidna, ponieważ bardzo często muszą działać w trudnych warunkach i drukować wiele etykiet przez długi czas. Druga kwestia - urządzenia do etykietowania powinny być uniwersalne, tak aby umożliwiać wydruk etykiet pasujących do różnych rodzajów powierzchni.
 6. Oprogramowanie mMedica firmy Asseco, którego wdrażaniem zajmuje się http://georg.com.pl/mmedica/, umożliwia pacjentowi nie tylko rejestrację i umawianie i wizyt, ale też szereg funkcji związanych m.in. z dostępem do wyników badań i historii choroby. Z kolei dla pracowników przychodni udogodnieniem będzie możliwość sprawnego, szybkiego i terminowego rozliczania się z NFZ.
 7. Wielkość firmy nie ma znaczenia - systemy monitorujące pracę kierowcy warto mieć na wyposażeniu każdego auta służącego jako pojazd służbowy. O zaletach i rozwiązaniach tego typu dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw poczytasz na https://teagle.io/sektor-msp-a-monitoring-floty/. Raporty w firmach, które wdrożyły systemy monitorowania pojazdów wskazują na kilkunastoprocentowe redukcje zużywanego paliwa oraz duże ograniczenia wydatków biurowych.
 8. Ciekawe inwestycje powstają w Ustroniu Morskim i Rogowie - http://www.burco.pl/sprzedaz-apartamentow/ . Z pewnością nie zabraknie turystów, ponieważ coraz więcej osób szuka w pełni wyposażonych domów i mieszkań, w których mogą się zatrzymać w trakcie pobytu na morzem. Mile widziane są wysoki standard i atrakcje w pobliżu, to wszystko znajduje się w obu tych lokalizacjach.
 9. Problem może stanowić windykacja długu od wierzyciela przebywającego na stałe zagranicą. Warto wtedy zgłosić się do profesjonalnej kancelarii, która pomoże załatwić sprawy w urzędach i sądach za granicą. Czasami nieznajomość prawa międzynarodowego i specyfiki tamtejszych urzędów sprawia, że odzyskanie długu rozciąga siew czasie. Dzięki pomocy kancelarii http://www.europejski-nakaz.pl/windykacja_miedzynarodowa/ , można wiele skuteczniej wyegzekwować dług od zagranicznego kontrahenta.
 10. W pełni się zgadzam. Wiele razy miałem problem, że mój stacjonarny dostawca nie miał pełnego asortymentu i na niektóre artykuły musiałem czekać i wielokrotnie ponaglać telefonicznie dostawcę. Sklep https://eofficemedia.pl ma w ofercie wiele nowości, które na pewno ułatwią pracę i niewielkim kosztem pozwolą odświeżyć nasze biuro. Dostawa za zakupy od 200 złotych jest darmowa, większe zakupy są premiowane rabatem, nawet do 6%.
 11. Czasem oprócz typowego złomu znalezionego podczas porządków w garażu mamy do sprzedania złom nietypowy. Jego skupem zajmuje się weglik.eu. W szczególności skupowany jest złom węglika spiekanego, stali szybkotnącej oraz metali szlachetnych i rzadkich. Ponieważ dostawcami tego rodzaju złomu najczęściej są fabryki i zakłady produkcyjne, to ceny ustalane są indywidualnie. Zależą od rodzaju złomu i zawartości poszczególnych metali.
 12. Jednym z podstawowych urządzeń potrzebnych w takim biznesie jest na pewno waga samochodowa i cały system służący do ważenia pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających ze skupu. Waga najazdowa SCALEX oferowana przez tamtrongroup.com umożliwia precyzyjne ważenie pojazdów i jest dopuszczona do rozliczeń handlowych. Ponadto dane z wagi mogą być przesyłane w formie elektronicznej do dalszej obróbki, co umożliwia tworzenie raportów i przesyłanie ich dalej do kontrahentów.
 13. Ciekawa inwestycja powstała niedawno za pośrednictwem firmy burco.pl nad morzem w Ustroniu Morskim. W skład wchodzą apartamenty oraz domy na sprzedaż (zarówno w zabudowie szeregowej, jak i wolnostojące) oraz lokale do wynajęcia. Nieruchomości nad morzem to bardzo dobry sposób na inwestycję środków. Chętnych na wynajem nie brakuje, także poza sezonem.