xfeit

Użytkownik
  • Zawartość

2
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O xfeit

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam, jeśli wyprodukuję produkt bądź zlecę to firmie zewnętrznej jaki proces musi przejść taki produkt aby była możliwość jego sprzedaży? Trzeba taki produkt gdzieś zarejestrować, stworzyć EAN? Gdzie się to wszystko robi? Druga sprawa jeśli zlecę firmie zewnętrznej wykonanie produktu to czy mogę legalnie używać swojej nazwy i stworzyć markę? W takiej sytuacji jestem dystrybutorem, producentem? Może trochę dziwne pytania, lecz bezcenne pomogą mi bardzo :)
  2. Witam, nazywam się Szymon, po ukończeniu szkoły - jakieś 2 lata chciałbym spróbować sił we własnym przedsiębiorstwie, na ten czas jestem na etapie pozyskiwania informacji, przeczytałem już 2 "milowe" jak niektórzy mówią książki o start upach - Zero to One oraz The Lean StartUp,, pewną ilość artykułów i filmów, z lektur dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy lecz nadal nurtują mnie pewnie można powiedzieć podstawowe pytania, a mianowicie: Jeżeli chcę stworzyć swój gotowy produkt - zaprojektowane przeze mnie manetki motocyklowe, mogę zamówić kilkadziesiąt próbek od podwykonawcy? Czy od razu musi ruszyć produkcja na większe ilości? Zapewne koszt wykonania formy do odlewu swoje kosztuje. Chyba nie ma sensu inwestować w sprzęt warty dziesiątki tysięcy nie mając jasnej sytuacji. Aby mieć pewność, że towar się sprzeda, klientów szukać po wykonaniu prototypu np. na drukarce 3D czy po wyprodukowaniu już wyrobu gotowego? Jak to jest z legalną sprzedażą np. mam założoną DG, posiadam kasę fiskalną do druku paragonów, lecz co muszę zrobić z samym produktem? Gdzieś go zarejestrować? Zrobić jakieś atesty? Chodzi mi o cały proces od produkcji do możliwości sprzedaży. Jak to jest aby towar znalazł się np. w sieciówkach typu Decathlon, Biedronka itp. idę do kierownictwa przedstawiam produkt i oni albo zlecą zamówienie albo nie (tak w uproszczeniu) czy trzeba spełniać jakieś określone normy? Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś rozjaśniłby mi te tematy :)