Alsenas

Użytkownik
  • Zawartość

1
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Alsenas

• Ranga
    Początkujący
  1. Cześć wszystkim! Aktualnie przymierzam się do założenia własnego biznesu. Docelowo ma to być branża związana z elektroniką oraz informatyką. Na sam początek postanowiłem nie obarczać się zbyt dużym ryzykiem i nie inwestować zbyt dużo, żeby sprawdzić czy to wypali. Powiedzmy zakupiłbym kilkaset sztuk takich rzeczy jak słuchawki, PowerBanki, głośniki bluetooth z Chin na zasadzie OEM/ODM, czyli naklejam własne logo na produkty, które wytwarza jakaś chińska fabryka. Wkład finansowy nie przekroczyłby 2 000 PLN (Jeśli chodzi o sprzedawane produkty). Sprzedawałbym te urządzenia po cenach o kilka złotych niższych niż inne tego typu urządzenia. Chciałbym wiedzieć co wy o tym myślicie - ryzyko, szacowane koszty? Moje wątpliwości: Zakładać własny sklep internetowy dla swoich produktów, czy na początku sprzedawać te przedmioty na allegro? W jaki sposób ogarnąć serwis? Chodzi o to w jaki sposób klienci z całej Polski mają dostarczać swoje urządzenia do mnie i kto ma za przesyłkę płacić? Podatki - czy mnie pożrą na samym początku? Na ile mam się przygotować? Legalność - o czym muszę pamiętać? Jakieś pozwolenia i testy bezpieczeństwa? Dodam jeszcze, że zaciekawił mnie ten rzekomy półroczny okres bez płacenia ZUS: https://mojafirma.infor.pl/biznes/prawo/konstytucja-dla-biznesu/2289631,Ulga-na-start-i-inne-zmiany-w-przepisach-ubezpieczeniowych-dotyczace-przedsiebiorcow.html