smerfetka251

Użytkownik
  • Zawartość

23
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O smerfetka251

• Ranga
    Początkujący
  1. Tylko sprawdzony księgowy. Podziwiam tych, którzy decydują się na prowadzenie księgowości samodzielnie. Tyle rzeczy do ogarnięcia i trzeba być na bieżąco w przepisach..
  2. A ja właśnie nie jestem przekonana co do tego, że mieszkanie z rynku wtórnego faktycznie wyjdzie "taniej". Szczególnie gdy planuje się w nim zrobić spory remont. Takie remonty czasami naprawdę potrafią zaskoczyć. Wiem, bo siostra była w takiej sytuacji. Dlatego ja wolę zapłacić nawet więcej, ale kupić nowe mieszkanie i w nowym budownictwie i zaoszczędzić mnóstwo nerwów. Obecnie czekam, aż moje M na osiedlu https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3 skończy się budować.
  3. a dokładnie, to dla ilu osób? U nas w rodzince 4 sztuki ludzi, więc doskonale sprawdza się meriva. Ale kuzyn ma 4 dzieci, plus on, plus żona, więc zainwestowali w coś większego.
  4. Księgowość to dla mnie czarna magia, dlatego mam księgową 🙂 Natomiast jeśli chodzi o ulgę na start, to zaznaczałam informację, że chcę z niej korzystać przy zakładaniu działalności. Teraz opłacam zdaje się tylko składkę zdrowotną, księgowa mówiła mi, że często ludzie rezygnują z ulgi na start, żeby opłacać sobie wszystkie składki, w tym także chorobową, od początku prowadzenia działalności.
  5. Księgowa! Nie mam pojęcia o księgowości, druga sprawa - przepisy zmieniają się. Nie mam ani czasu, ani ochoty na bieżąco śledzić tego co się dzieje. Na szczęście od tego mam księgową i jestem na bieżąco!
  6. Mąż sam grzebie przy swoim oplu, nie ma jednego sklepu gdzie zamawia. Jedne rzeczy są taniej tu, inne tam... I patrzy co i gdzie, ile kosztuje, jakiej firmy.. I wybiera co najlepsze.
  7. Może allegro, olxy i inne takie? U nas mąż złota rączka sam zmajstrował razem z młodą domek, powiedzmy, że mniej więcej według projektu dziecka 🙂 Plus zjeżdżalnia plastikowa dokupiona, koszt ok 100 zł w naszym lokalnym sklepie ogrodniczym 🙂 Planują jeszcze małą "rozbudowę", żeby obok domku była możliwość zawieszenia huśtawki.
  8. My w tym roku planujemy Mazury, tam nas jeszcze nie było, więc ciekawość bierze górę 😄
  9. Myślę, że opinia znajomych to dobra rekomendacja. A co do wyboru, radca/adwokat to zależy od sprawy. Osobiście znam i słyszałam o genialnych radców i adwokatów i kontrastowo, takich bardzo złych. To czy ktoś jest adwokatem czy radcą nie oznacza, że będzie lepszy. Warto poznać opinię osób, które korzystały z pomocy konkretnej osoby.
  10. uwielbiam słodkie i niektóre półsłodkie. I tylko czerwone. Białego nie znoszę. Ale to już kwestia gustu 🙂
  11. Najważniejsze - waga dziecka. Fotelik musi być dopasowany do malucha. Ale mało kto przywiązuje wagę do tego, że fotelik powinno się dobierać do auta. Nie każdy fotelik sprawdzi się w każdym aucie. Ja się nie znam kompletnie na fotelikach, dlatego podjechaliśmy do specjalisty, który nam w tym pomógł :)
  12. nie przemawia do mnie opcja psychoterapii przez internet. Kojarzy mi się to ze zwierzeniami komu popadnie, bo tak naprawdę jaką się ma gwarancje kim jest osoba siedząca po drugiej stronie?
  13. Ale nowy to też koszty przeglądów, a nie każdy ma tego świadomość. Jeśli kupujesz auto na firmę i masz możliwość, żeby rozliczać to w kosztach, to oczywiście że nowy. Inaczej- warto się zastanowić i dokładnie policzyć.
  14. U mnie meble to tylko na wymiar, szczególnie że chciałam zmywarkę. Gdybym zdecydowała się na meble gotowe, to niestety, ale nie byłoby możliwości wstawienia zmywarki. Mam za małą kuchnię. Teraz mam moją zmywarkę i nie oddałabym jej za nic na świecie. Tylko do zmywarki trzeba oczywiście kapsułki, ja używam sunlight. Niektórzy twierdzą, że przez to zmywanie staje się drogie, ale np. kapsułki sunlight nie są drogie, do tego środek do czyszczenia zmywarki, ale ogólnie jest oszczędzana woda, a o czasie nie wspomnę :)
  15. Np. Matka Prezesa tłumaczy na swoim blogu co i jak. Ja naprawdę dużo wiedzy od niej zaczerpnęłam. Ona ma całkiem sporo cierpliwości jeśli ktoś dopytuje, to odpowiada, tłumaczy. warto poczytać na początek, a potem można zaczerpnąć porady specjalisty, w sklepie z fotelikami, gdzie pomogą dobrać fotelik do samochodu (nie każdy fotelik polubi się z naszym autkiem).