Michal_Skup

Użytkownik
  • Zawartość

7
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Michal_Skup

• Ranga
    Początkujący

Contact Methods

• Website URL
    Array
  1. Sprawdzaliście zainteresowanie na rynku taką usługą? Sprowadziłbym niewielką ilość i sprawdził jak szybko jesteście w stanie ją sprzedać. To da Wam pewne pojęcie na temat tego co Was czeka.
  2. Jako osoba żyjąca z marketingu korzystam z wielu narzędzi, tutaj lista - może komuś się przyda: AhrefsSemrushBrand24SentioneBuzzsumoSEO Screaming FrogTaigaTrelloRedmineFreshmailMailChimpSalesmanagoSketchInVisionAdobe XDAxure RPTypeformSurveyMonkeyGoogle AnalyticsGoogle Tag Manager
  3. Ale prędkość już nie do końca, niestety. Co do hostingu - jeżeli mowa o stronie biznesowej to najważniejsze jest by mieć więcej niż jeden hosting. Pracowałem jako konsultant e-commerce dla pewnego sklepu internetowego z Warszawy, podczas awarii hostingu sklep padł na 3 dni - stracili ~76 000 zł, nie licząc nawet strat wizerunkowych.
  4. Działa bardzo średnio. Są lajki etc. ale nie zmieniają się w sprzedaż. Chyba, że jesteś dużą marką i osoba, która Cię reklamuje też jest znana. Niestety liczba minusów przewyższa liczbę plusów, więc mocno bym się zastanawiał nad taką formą reklamy. Wiem, że wątek ma swoje lata ale mamy 2018 rok a marketing w tej postaci nie stał się skuteczniejszy.
  5. Powiem tak - pracowałem z prestashop przez wiele lat i obecna wersja (1.7) to dowcip. Do bardziej zaawansowanych sklepów nie warto podchodzić bez działu IT. Nie wiem czy jest jakiś dobry, darmowy system e-commerce - od biedy może woocommerce na wordpressa by się nadał ale ciężko coś doradzić nie znając Twoich konkretnych potrzeb. Jeżeli jednak chcesz podejść poważniej do tematu spróbuj płatnego rozwiązania, np. shopera. Jest bardzo, bardzo prosty.
  6. No nie wiem - podstawy biznesu się nie zmieniają. Polecałbym "Podręcznik startupu", "Narratologię", "Strategię błękitnego oceanu" i "Projektowanie strategii marki". Poza tym czytałbym wszystko co wpadnie nam w ręce, to nigdy nie jest czas stracony.
  7. To zależy - pracowałem dla firmy, która miała złożony system, że niczego nie dało się ruszyć bez ruszania 2-3 innych programów. Uwierz, w takiej sytuacji łatwiej zmienić sprzęt. :) Co do własnej działalności - tak, prowadzę. Ogólnie branża e-handlu - doradztwo, analityka i reklama.