0prawca

Użytkownik
  • Zawartość

9
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O 0prawca

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam Wpadłem na pomysł połączenia mojej pasji z interesem. Mianowicie znam się na "produkcji" kulek proteinowych, które są rodzajem przynęty wędkarskiej. Kulki tworzy się ze składników m.in. mąka, wyroby zbożowe, specjalistyczne dodatki wędkarskie. Te produkty kupowałbym na fakturę, więc nie ma problemu, ale co dalej? Czy chcąc sprzedać gotowy produkt w internecie mogę opodatkować go zwykłą sprzedażą, czy to już podchodzi pod produkcję?? Ktoś się spotkał z tego typu biznesem? Pozdrawiam
  2. Jawor jeśli chcesz podpiąć monitor to polecam znaleźć typową biznesówkę ze złączem do stacji dokującej. Do stacji podłączasz myszkę, klawiaturę, monitor, telewizor i inne cuda, co sobie tylko wymarzysz, a potem wpinasz laptopa w stację jednym ruchem (zamiast podłączania wszystkiego po kolei). Super sprawa, miałem i polecam. Jednym słowem możesz z laptopa łatwo zrobić komputer stacjonarny i pracować na nim w firmie a po wszystkim wypiąć go jednym ruchem ze stacji i zabrać do domu. Polecam serię HP EliteBook (miałem), ale nie wiem czy te nowsze mają złącza do stacji dokującej, oraz ThinkPady.
  3. Witam Posiadam dużo umiejętności jak i sprzętu, jednak nie wiem jak to wszystko spiąć w całość i zrealizować jakiś porządny biznes. Za 2 miesiące kończy się sezon w firmie mojego ojca, on ma jeszcze etat, a ja rok temu założyłem firmę, ale jak na razie nie zrobiłem z nią nic konkretnego poza wzięciem dofinansowania na otwarcie mobilnego serwisu komputerowego, który fakt działa, ale samo zarobienie na ZUS (i to ten "mały") to dla mnie trochę za mało. Jestem po technikum informatycznym, posiadam wszystkie kwalifikacje, dodatkowo studiuję zaocznie informatykę. Potrafię naprawić każdy komputer, z innymi urządzeniami już słabiej. Myślałem o stacjonarnym serwisie, ale na to trzeba mieć kapitał. Posiadam też ogromne doświadczenie w prowadzeniu busa dostawczego po całej Polsce (firma ojca), ale to całkowicie inna branża. Ponadto mam trochę pojęcia o handlu. Ze "sprzętu" posiadam busa dostawczego, auto osobowe, dwa mocne komputery (laptop i pc), masę sprzętu do diagnozy i serwisu komputerów no i oczywiście dostęp do podstawowych urządzeń jak drukarka itp. Jakieś pomysły jak to wszystko spiąć aby robić coś, co pozwoli na osiągnięcie zysku powiedzmy na poziomie chociażby 1,5tyś? Szukać etatu i nie bawić się w działalność, bo nie mam konkretnego pomysłu? Pomóżcie Pozdrawiam
  4. Witam Od niedawna prowadzę sklep w internecie. Dokumentuje sprzedaż za pomocą ewidencji i dowodów wewnętrznych, bo tak podpowiedziała Pani w US, powiedziała, że dopóki nie przekroczę 20tyś obrotu rocznie mogę wstrzymać się z fiskalizacją. Fajnie by było jednak wystawiać jakikolwiek paragon dla kupującego, bo jeśli ktoś kupuje coś za 1zł to pewnie nie dba o to, ale jeśli ktoś kupi urządzenie elektroniczne za 50zł to pewnie chciałby otrzymać paragon. Posiadam drukarkę termiczną do etykiet i nadal nie przekraczam 20 tyś rocznie, czy w tej sytuacji muszę przejść fiskalizację, czy mogę wspomnianą drukarką wydrukować kupującemu paragon niefiskalny i nadal prowadzić ewidencję? Pozdrawiam
  5. Michał Jezierski, właśnie to jest powód zmiany nazwy. Pierwotnie miał być to serwis i nazwa jest związana z serwisem i właśnie to chciałbym zmienić. Nazwać firmę niezależnie od tych dwóch "brandów" - jak to nazwałeś, które stworzyłem. Obie marki handlowe mają swoje nazwy i są pod tymi nazwami promowane, ale ponadto chciałbym nazwać firmę niezależnie od nich, stąd ten pomysł
  6. dla mnie np "profesjonalizmu" nadaje dopisek "holding SA", wiadomo, że to tyczy się spółki, ale sami powiedzcie.. Ktoś Was pyta jak nazywa się Wasza firma, a Wy: Murawski Holding S.A.
  7. Właśnie o to mi chodzi, żeby była mało znacząca, tylko te generatory "wypluwają" nawet nie wyrazy, a ciągi liter, więc ciężko tutaj mówić o nic nie sugerującej nazwie.. Poniżej kilka "nazw": atecee bezzy medita gendo genore triva homodeo regen katz comill manupe
  8. Witam Od ponad roku prowadzę działalność gospodarczą, na początku była ukierunkowana na serwis komputerowy. Nazwa firmy jest więc związana z serwisem, ale przez ten czas stworzyłem dwie marki handlowe, które działają w całkowicie innej branży, jedna w branży automotive (sklep z akcesoriami moto), druga coś w stylu handlu obwoźnego. Chciałbym zmienić nazwę firmy na taką, która nie będzie związana z żadną z tych marek, neutralną nazwę, którą będę mógł się posługiwać. Od dwóch tygodni myślę, korzystam z generatorów, czytam fora i nic. Czy ktoś bardziej kreatywny w zakresie języka polskiego mógłby pomóc? Pozdrawiam