Kropkar

Użytkownik
  • Zawartość

1
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O Kropkar

• Ranga
    Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

1. Witam. Słowem wstępu: 1. Przygotowuję wniosek o dofinansowanie z UE. Wniosek musi byc zlozony przez jakąś formę działalności gospodarczej, nie osobę indywidualną. 2. Wniosek złożony będzie w listopadzie (czyli wówczas działalność musi być zarejestrowana). 3. Jeśli nie uda się pozyskać dotacji, będę chciał zamknąć działalność, a jeśli się uda, to będę ją rozwijał 4. 'Walka' o pozyskanie dotacji może się przeciągnąć aż do Maja-Czerwca (czyli 7-8 miesięcy) Generalnie zależy mi na tym aby działalność była założona tylko do tego aby móc formalnie ubiegać się o dofinansowanie, w związku z tym chciałbym maksymalnie móc zredukować koszty jej prowadzenia. Czy w związku z tym: - wg nowych przepisów mogę nie płacić ZUSu przez 6 miesięcy (listopad - kwiecień)? (nigdy nie prowadziłem żadnej formy działalności w PL); - czy jedynymi kosztami jakie bym wówczas ponosił (zakładając brak jakichkolwiek wydatków / przychodów) byłoby obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne (przyjechałem z UK, nie pracuję, nie mam w PL ubezpieczenia)? - mogę nie mieć wynajętego biura, a działalność tylko zarejestrowaną pod jakimś adresem np księgowego (to odbioru koespondencji itd)? Nie posiadam własnej nieruchomości. - czy może istnieje jakaś inna forma prowadzenia działalności dzięki której nie będę musiał ponosić niepotrzebnych kosztów; Ewentualnie co polecicie aby maksymalnie zredukować koszty. - ile czasu zajmuje dopełnienie formalności aby otworzyć działalność / zoo / (inną zalecaną formę) Serdecznie pozdrawiam!