Damieen

Użytkownik
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Damieen

 • Ranga
  Początkujący

Contact Methods

 • Website URL
  Array

Profile Information

 • Location
  Array

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W UK pracuję na etacie, gdybym tu zarejestrował jeszcze firmę płacił bym podwójnie podatki. Wszystkie świadczenia pokrywa mi zus angielski. Zastanawia mnie ile by mnie teraz kosztowało utrzymanie 1 osobowej firmy firmy po powrocie do Polski? Ktoś coś? Z jaką składką Zus musiałbym się liczyć? Obejmią mnie jakieś ulgi?
 2. Wszystko zależy od tego jaka to ma być strona, jak bardzo rozbudowana i zaawansowana. Dla przykładu mój ostati projekt strony firmowej dla Ekowiert - www.ekowiert.com Strona oparta na cms Joomla! Strona główna, 8 podstron. Strona responsywna, dostosowana do urządzeń mobilnych. Przyjazna dla wyszukiwarek, zoptymalizowana pod SEO. Unikalna szata graficzna, nie gotowy szablon. Cena za całość takiego projektu u mnie: 1300 zł netto. Każdy sobie oceni czy cena adekwatna do usługi. Gdyby ktoś był zainteresowany odsyłam na www.dj-studio.pl
 3. Jako, że nikt nie wypowiedział się jeszcze merytorycznie, a sam zglębiłem temat przedstawię jak to wygląda. Może komuś się to przyda. Pracują na etacie kraju UE możemy prowadzić własną działalność gspodarczą w Polsce i być zwolnionym z opłat ZUS. Wymagane jest praca na pełnym etacie i udokumentowanei tego przetlumacozna umową o pracę w której jest jednoznacznie określony czas pracy, ilośc godzin na tydzień etc (musi to być pełny etat, żaden part time). Kolejnym dokumentem będzie zaświadczenie A1 z kraju w którym jest sie zatrudnionym na etacie a pracodawca płaci nasze składki. W praktyce odbywa się to, na zasadzie kontaktu "naszego" ZUSu z tym zagranicznym, który udziela takiego zaświadczenia. Proces trwa nawet do 3 miesięcy, ale nie blokuje to naszego prowadzneia działalności, Wszystkie te formalności może załatawić dla nas nasze biuro rachunkowe prowadzące naszą księgowość.
 4. Witam Pracuję obecnie w UK na etacie oraz realizuję różne projekty z zakresu grafiki komputerowej jako freelancer. Zastanawiam się nad zarejestrowaniem działalności w Polsce, ale nadal pracując w UK na etacie, aby móc spokojnie rozwijać własną działalność. Rozwiązanie to daje mozliwość nie płacenie w Polske skladek ponieważ jako obywatel EU płace je będac zatrudnionym w Uk. Czy ktoś zna temat bardziej, albo sam działa w ten sposób? jak to w praktyce wyglada, jak do tego podchodza urzedy tutaj i w Uk?