Hieronim332

Użytkownik
 • Zawartość

  164
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Hieronim332

 • Ranga
  Ekspert
 1. Zgadzam się z tym co napisałeś. W dzisiejszych czasach założenie i rozkręcenie własnego biznesu, to nie lada wyzwanie, które tak czy inaczej podejmuje wiele osób. Praktycznie w każdej branży, bez względu na to czy pracujesz na umowę o pracę, czy zaczynasz swoją działalność, początki bywają bardzo trudne, czasochłonne i stresujące. W przypadku własnej firmy, sprawa jest o tyle komfortowa, że można skorzystać z usług outsourcingowych. Na rynku można znaleźć wiele firm oferujących różnego rodzaju usługi. Ja np. postanowiłem, że wszelkie formalności z założeniem firmy, pozostawię w rękach firmy TMF Group – https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/corporate-secretarial/company-formation/ Ponieważ nie raz słyszałem o nich bardzo pozytywne opinie, a także grono moich znajomych od kilku lat skutecznie z nimi współpracuje. Oprócz pomocy przy założeniu firmy, korzystam także z księgowości oraz obsługi kadr i płac. Polecam tego typu rozwiązania, bo mogą znacznie ułatwić nam odniesienie sukcesu w znacznie krótszym czasie.
 2. W pełni zgadzam się z wieloma z was. Własna firma to bez wątpienia długa droga, która usłana będzie problemami, wydatkami i ciężką pracą. Ważne, to znaleźć w sobie motywację do tego, aby mimo porażek i upadków, nie załamywać się i pracować dalej na sukces swój i swojej firmy. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym możemy znacznie przyśpieszyć cały proces zakładania działalności oraz przekazać niektóre dziedziny funkcjonowania biznesu do innych firm. Nie wiem czy do tej pory miałeś okazję zapoznać się z ofertą TMF Group? Jeżeli nie, to polecam ci zajrzeć na ich stronę – https://www.tmf-group.com/pl-pl/ Firma TMF Group jest to grono ekspertów w dziedzinie kadr, płac, księgowości oraz sekretariatu korporacyjnego. Działają w ponad 80 krajach na całym świecie, a więc mają bogate i wieloletnie doświadczenie. To właśnie te dwa aspekty, pomagają im oferować najwyższej jakości usługi finansowe dla firm. Tak więc, jeżeli chcesz ułatwić sobie drogę do sukcesu, a jednocześnie zaoszczędzić sobie czasu i pieniędzy, to myślę, że ich oferta przypadnie ci do gustu.
 3. Bez względu na to, co będziesz oferowała w swoim menu oraz jaki rodzaj gości chcesz mieć w swojej restauracji, to polecam ci rozważyć kwestię monitoringu. Nigdy nie wiadomo co może przydarzyć się w restauracji. Być może będzie to gniewny, niezadowolony klient lub złodziej, który będzie chciał ukraść utarg z kasy. Warto być zabezpieczonym w takich sytuacjach, aby móc szybko namierzyć sprawcę lub udowodnić niewinność obsługi. Jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, to polecam przeczytać artykuł - https://spy-center.pl/blog/kamerki-szpiegowskie-czas-nagrywania/ z którego dowiesz się dlaczego czas nagrywania kamery jest bardzo istotną kwestią. Co więcej na tej samej stronie znajdziesz także pełną ofertę.
 4. Cześć, Posiadam niewielki ogródek działkowy, na którym oprócz altany i kawałka trawnika, mam także grządki z różnymi warzywami itp. W ostatnim czasie, zauważyłem, że albo giną mi jakieś drobne narzędzia, albo wszystko jest podeptane. Ciężko mi złapać wandala na gorącym uczynku, ponieważ nie jestem w stanie spędzać tam całego dnia i nocy. Szukając pomysłu, trafiłem na stronę - https://spy-center.pl/blog/monitoring-dzialki-jakiej-kamery-uzyc/ gdzie znalazłem bardzo ciekawy artykuł na temat kamery do monitoringu działki. Co myślicie na ten temat? Warto zainwestować w takie urządzenie z nadzieją, że uda mi się złapać sprawcę tych zniszczeń?
 5. Hmm myślę, że jedną z form biznesu, w których nie oszukujmy się, ale kobiety są dużo lepszymi specjalistami, jest np. przedszkole. Otwierając niepubliczny punkt przedszkolny, masz dużą szansę na powodzenie, gdyż jak pewnie sama się orientujesz, miejsc w takich placówkach jest wciąż za mało. Gdyby zainteresował cię ten temat, to na przyszłość polecam ci zajrzeć na stronę firmy Edulex - http://edulex.com.pl/ gdzie znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz do prowadzenia dokumentacji oraz zajęć edukacyjnych dla dzieci. Co więcej, wszystko to możesz kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach.
 6. Według mnie, bardzo duże znaczenie w lokalu gastronomicznym ma klimat. Nie raz bywałem w restauracji, która nie do końca przemyślała kwestię aranżacji wnętrza i najzwyczajniej spędzało się w niej czas bez większych rewelacji. Jeżeli chcesz wyróżniać się klimatem i przytulnością, to z pewnością przypadnie ci do gustu oferta firmy Technodeluxe - https://technodeluxe.pl/lampy-sufitowe/lampy-sufitowe-led gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych lamp. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ pomoże ci to przyciągnąć nowych klientów, a także zyskać stałych i zaufanych bywalców.
 7. Myślę, że pielęgnacja ogrodu powinna zaczynać się od zdobycia odpowiedniej wiedzy z zakresu pielęgnacji roślin. To właśnie one w dużej mierze będą odpowiedzialne za całokształt wyglądu twojego ogrodu. Kolejną z kluczowych kwestii, jest bez wątpienia oświetlenie. Odpowiednio dobrane, może jeszcze lepiej podkreślić charakter ogrodu i nadać mu przytulności. Np. na stronie - https://technodeluxe.pl/lampy-zewnetrzne/lampy-wiszace-zewnetrzne znajdziesz szeroką i atrakcyjną ofertę na lampy zewnętrzne. Warto tam zajrzeć, bo być może znajdziesz lampy które idealnie wpasują się w aranżację ogrodu.
 8. A czy interesowałeś się w temacie źródeł finansowania przedsiębiorstw? Warto rozeznać się w tym temacie, bo na rynku jest wiele ciekawych produktów finansowych, które mogą znacznie pomóc w rozwoju i zachowaniu płynności finansowej w firmie. Np. na stronie - https://www.monevia.pl znajdziesz listę i opis tych najpopularniejszych. Co więcej, firma Monevia oferuje tego typu produkty. Ja np. korzystam z faktoringu, bo swoim klientom daję możliwość wystawienia fv z odroczonym terminem płatności.
 9. A czy myślałeś już w jaki sposób sfinansujesz jego zakup? Jeżeli nie, to polecam ci zajrzeć na stonę - https://www.monevia.pl/najpopularniejsze-zrodla-finansowania-przedsiebiorstw/ Znajdziesz tam listę najpopularniejszych źródeł finansowania przedsiębiorstwa takich jak np. leasing, kredyt czy faktoring. Myślę, że da ci to trochę większy zakres wiedzy i dostępnych środków. Osobiście, w przypadku auta firmowego, wybieram leasing, gdyż według mnie jest to najkorzystniejsza forma finansowania. Dodatkowo, korzystam także z faktoringu, który zapewnia mi płynność finansową ze względu na to, że nie muszę czekać aż klient opłaci fakturę w wyznaczonym (często odroczonym) terminie.
 10. Myślę, że to świetny pomysł. Na dzień dzisiejszy tego typu lokale są bardzo pożądane i z pewnością szybko uda ci się znaleźć lokatora. Niestety, ale nawet w takim biznesie jest wiele kwestii i problemów, o których warto wiedzieć wcześniej, aby odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć. Ja np. od kilku lat inwestuję w nieruchomości. Na szczęście z sukcesami, bez większych problemów. To wszystko dlatego, że znalazłem wiele ciekawych artykułów na stronie - https://www.mieszkaniowi.pl/baza-wiedzy/finansuj/ dzięki którym dowiedziałem się o problemach, zaletach i niebezpieczeńśtwach jakie czychają podczas inwestujących w nieruchomości. Warto przejrzeć kilka poradników, aby mieć pełen pogląd na inwestowane przez nas pieniądze.
 11. A ja uważam, że jedną z lepszych form inwestycji w dzisiejszych czasach są nieruchomości. Na rynku istnieje bardzo duży popyt na mieszkania nie tylko na sprzedaż, ale przede wszystkim na wynajem. Kupując taką nieruchomość, bardzo szybko znajdziesz na nią lokatora i tym samym zacznie ona na siebie zarabiać. Oczywiście nie jest to tak proste jak się wydaje, dlatego warto wcześniej poczytać o pułapkach i problemach jakie mogą czekać cię podczas okresu najmu. Bardzo dobre artykuły możesz znaleźć na stronie - https://www.mieszkaniowi.pl/baza-wiedzy/wynajmij/ Warto trochę poczytać zanim i ciebie spotka jedna z opisanych sytuacji.
 12. Chcąc otworzyć i prowadzić swój magazyn, myślę, że trzeba uzbroić się nie tylko w odpowiednie regały czy np. wózek widłowy, ale także poszukać ciekawych rozwiązań finansowania lub wsparcia finansów firmy. Według mnie warto zastanowić się na faktoringiem. Może nie jest to pierwsza myśl, która może wpaść do głowy, ale w istocie warto to rozważyć. Wiem, że to nieco zagmatwane, co do tej pory piszę, więc już wyjaśniam: polecam lekturę tego artykułu - Pięknie wyjaśnia, w jaki sposób możemy uniknąć babranie się w windykacje – czego, przyznajmy, chyba nikt z nas oprócz jakichś socjopatów nie lubi – https://www.monevia.pl/faktoring-praktyce-czym-polega/ a zarazem zapewnia parę ciekawych bonusów. Przykłady? No na przykład pieniążki od ręki, od firmy skupującej takie faktury. Nie są zamrożone, można je szybko upłynnić i zainwestować, zamiast czekać na ustalony termin płatności. Dalej: z ciężkie jarzmo egzekwowania windykacji jest ściągnięte z naszych barków. To chyba rozumie się samo przez się. W końcu – cały ten proceder w bardzo niewielkim stopniu odbija się na naszym kliencie, bo z jego punktu widzenia tak naprawdę bardzo niewiele się zmienia.
 13. Bez względu na to, który z pomysłów na biznes postanowicie zrealizować, warto rozważyć coraz bardziej popularną w Polsce metodę finansowania biznesu – https://www.monevia.pl/najpopularniejsze-zrodla-finansowania-przedsiebiorstw/ czyli faktoring lub mikrofaktoring. Wszelkie potrzebne informacje są wyśmienicie opisane na stronie firmy specjalizującej się w tego typu usługach - więc ja może ograniczę się do najbardziej podstawowych aspektów. Po pierwsze, to idealne rozwiązanie właśnie dla małych firm, także i tych zupełnie mikro, kiedy faktury są wystawiane jeszcze na małe kwoty. W związku też z tym, że są to kwoty mniejsze, niż przy standardowym faktoringu, to też jest o wiele mniej formalności do załatwiania, jest to opcja tańsza, a przede wszystkim – wszystko można załatwić on-line. Możemy to z powodzeniem potraktować jako rozwiązanie, które jest konkurencyjne dla papierów dłużnych albo kredytów.
 14. Myślę, że Eurobank zapewni Ci wszystko to, czego oczekujesz :). Sam mam u nich konto i jestem niezmiernie zadowolony – zarówno z konta osobistego, jak i walutowego. Do tego ich niezwykłym atutem jest jak dla mnie możliwość wykonywania przelewów ekspresowych. Jak Cię ciekawi, jak one dokładnie działają, to zajrzyj sobie tutaj - https://www.eurobank.pl/produkty,uslugi-dodatkowe,przelewy-ekspresowe,126,9.html Według mnie to niezwykle wygodne i przydatne rozwiązanie, które nie raz już bardzo mi pomogło :). Co więcej, na ich stronie znajdziesz również inne ciekawe produkty finansowe jak lokaty czy kredyty.
 15. Ja miałem okazję jeździć na tego typu kolonie. W większości przypadków były to wyjazdy zagraniczne, bo przy okazji chciałem zwiedzić kawałek świata. Jeżeli ty też będziesz chciał wybrać się za granicę, to koniecznie sprawdź ofertę Eurobanku, na konta walutowe - https://www.eurobank.pl/produkty,konta-osobiste,konto-walutowe,250,9.html dzięki niemu nie tylko zaoszczędzisz czasu na chodzeniu po kantorach, ale także na samym kursie. W ofercie uwzględnione jest to, że przy płatności kartą multiwalutową, nie poniesiesz kosztów przewalutowania. Warto o tym pomyśleć, ponieważ takie konto znacznie ułatwia życie.